Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Elektrische automaker Rivian verlieslijdend, bouwt nieuwe fabriek

Elektrische automaker Rivian verlieslijdend, bouwt nieuwe fabriek

IRVINE (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse maker van elektrische auto's Rivian heeft in het afgelopen kwartaal rode cijfers geschreven vanwege de hoge kosten om de productie op gang te krijgen. Volgens Rivian verloopt dat proces moeilijker dan gedacht en zal de productiedoelstelling voor dit jaar dan ook niet gehaald worden. Rivian kondigde ook een plan aan om een nieuwe fabriek te bouwen.

Het is voor het eerst dat Rivian als beursgenoteerd bedrijf met cijfers naar buiten kwam. Het bedrijf kreeg in november een notering op Wall Street, waarbij het aandeel zeer sterk steeg en Rivian meer waard werd dan traditionele Amerikaanse autofabrikanten als Ford Motor en General Motors (GM). Het was bovendien de grootste beursgang in New York van dit jaar, met een opbrengst van bijna 12 miljard dollar. Het Californische Rivian wordt gezien als een mogelijke uitdager van het veel grotere Tesla.

Maar topman R.J. Scaringe van Rivian erkende bij de publicatie van de kwartaalcijfers dat het lastig is om de productie sterk te verhogen. Het bedrijf denkt dan ook dat die "enkele honderden" auto's minder zal zijn dan de doelstelling van 1200 stuks tegen het einde van dit jaar. Rivian begon in september met leveringen van zijn pick-up, de R1T en deze maand werd begonnen van leveringen van zijn SUV, de R1S. Het bedrijf heeft daarnaast een bestelling van 100.000 elektrische busjes door Amazon, dat een grote aandeelhouder van de autobouwer is.

De onderneming leed afgelopen kwartaal een nettoverlies van 1,2 miljard dollar, op een omzet van slechts 1 miljoen dollar. Om de groei te versnellen gaat Rivian nu een nieuwe fabriek bouwen in de Amerikaanse staat Georgia. Die gaat 5 miljard dollar kosten en werk bieden aan meer dan 7500 mensen. De productiecapaciteit moet 400.000 auto's per jaar gaan bedragen en vanaf 2024 zou de productie moeten beginnen.

Rivian heeft al een fabriek in de staat Illinois. Daar moet de productiecapaciteit worden verhoogd van 150.000 naar 200.000 auto's per jaar. Het bedrijf zou ook kijken naar een fabriek in Europa, mogelijk in het Verenigd Koninkrijk. Er gaan ook geruchten dat Rivian contact heeft gehad met het Nederlandse industrieconcern VDL Group, het moederbedrijf van de autofabriek VDL Nedcar in Born.

Meer uit Financieel

Von der Leyen verdedigt handelsdeal met Trump

BRUSSEL (ANP/DPA) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie verdedigt de handelsdeal met de Amerikaanse president Donald Trump. De overeenkomst staat bewust voor stabiliteit en voorspelbaarheid, in plaats van escalatie en confrontatie, schreef ze in een opiniestuk voor de krant Frankfurter Allgemeine Zeitung.

2 uur geleden
China: Amerikaans protectionisme schaadt landbouwsamenwerking

BEIJING (ANP/RTR) - Het Amerikaanse protectionisme ondermijnt de landbouwsamenwerking van de Verenigde Staten met China. Dat stelt de Chinese ambassadeur in Washington, die waarschuwt dat boeren niet de prijs zouden moeten betalen voor de handelsoorlog tussen de twee economische grootmachten.

3 uur geleden
Spotify hint op verdere prijsstijgingen, schrijft FT

NEW YORK (ANP) - Spotify overweegt de prijzen voor klanten verder te verhogen, terwijl de muziekstreamingdienst investeert in nieuwe functies en mikt op een miljard gebruikers. Dat schrijft de Financial Times op basis van een interview met Alex Norström, die bij Spotify onder meer de leiding heeft over de abonnements- en advertentieactiviteiten.

4 uur geleden
Groei aantal speedpedelecs in Nederland vlakt af

DEN HAAG (ANP) - Nederland telt steeds meer speedpedelecs, extra snelle elektrische fietsen met een maximumsnelheid van 45 kilometer per uur. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) neemt de stijging echter wel af. De fietsen zijn vooral populair onder vijftigplussers, slechts een fractie is in handen van jongere weggebruikers.

6 uur geleden
Ook India beperkt verzenden pakketten naar VS om nieuwe regels

NEW DELHI (ANP) - Ook India stopt tijdelijk met het versturen van bepaalde pakketten naar de Verenigde Staten vanwege nieuwe regels in de VS. Vanaf maandag kunnen mensen in India alleen nog poststukken en cadeaus naar de VS sturen met een waarde van maximaal 100 dollar, zo'n 85 euro. Vrijdag werd al bekend dat onder meer postbedrijven PostNL en DHL soortgelijke maatregelen hebben genomen.

20 uur geleden
India blijft handelsgesprekken voeren met de VS, zegt minister

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - India en de Verenigde Staten blijven handelsgesprekken voeren, ondanks de gespannen relaties tussen de twee landen. De spanning is opgelopen nadat de Amerikaanse president Donald Trump India eerder deze maand hogere importheffingen dreigde op te leggen vanwege de import van Russische olie.

22 uur geleden
Ministerie neemt juridische stappen tegen bouwers HSL-Zuid

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat wil een vergoeding van het consortium dat de viaducten op de hogesnelheidslijn tussen Schiphol en Rotterdam heeft gebouwd. Er zijn ontwerpfouten gemaakt bij de viaducten waardoor treinen op de HSL-Zuid hier met beperkte snelheid moeten rijden. Het ministerie heeft recent juridische stappen genomen tegen het consortium, schrijft demissionair staatssecretaris Thierry Aartsen aan de Tweede Kamer.

23 uur geleden