Elektrische auto wint aan populariteit in Nederland
AMSTERDAM (ANP) - De verkoop van nieuwe personenauto's in Nederland is in januari gestegen. Daarbij viel op dat elektrische auto's (EV) flink aan populariteit wonnen, meldden brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging. "De EV lijkt steeds meer voet aan de grond te krijgen", zegt Bert de Kroon, voorzitter van BOVAG Autodealers.
In totaal werden er 34.477 nieuwe wagens op kenteken gezet. Dat is een stijging met 5,5 procent in vergelijking met een jaar eerder. Ten opzichte van december is het zelfs een plus van de registraties met bijna 30 procent.
Het marktaandeel van volledig elektrische auto's (EV) ging daarbij stevig omhoog. Dat was vorige maand 25,3 procent, tegen 15,5 procent in januari vorig jaar. Het aandeel hybride voertuigen steeg naar 43,9 procent, van 36 procent een jaar eerder. Auto's met benzinemotoren zagen het marktaandeel juist slinken naar 29,5 procent. Dat was bijna 47 procent een jaar eerder.
Overheidsbeleid
"We beginnen het jaar optimistisch", aldus De Kroon. "De consument wil verduurzamen en er is momentum, maar over de breedte van de markt is er een sterke behoefte aan consequent en glashelder overheidsbeleid. De voorraad is groot, de wachttijden zijn kort en het aanbod wordt steeds gevarieerder."
Het automerk dat het meest op kenteken werd gezet was Toyota, met 2896 voertuigen en een marktaandeel van 8,4 procent. De Tesla Model Y was het meest registreerde model met 1141 stuks, ofwel 3,3 procent van de markt.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag licht hoger gesloten, waarmee het slotrecord van een dag eerder iets werd aangescherpt. De chipbedrijven ASML en Besi stonden opnieuw bij de stijgers op het Damrak na de cijfers van AI-chipconcern Nvidia. De olieprijzen gingen omhoog door hernieuwde zorgen over de oorlog in het Midden-Oosten.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Modemerk Ralph Lauren heeft afgelopen boekjaar meer kleding verkocht, ondanks hogere prijzen. Het bedrijf meldt in zijn jaarupdate zowel meer winst als omzet dan een jaar eerder.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Nvidia ging donderdag licht omhoog op de beurzen in New York. De grootste verkoper van chips voor kunstmatige intelligentie (AI) behaalde afgelopen kwartaal opnieuw recordresultaten door de aanhoudende grote vraag naar chips voor AI-datacenters. Volgens topman Jensen Huang verloopt de bouw van AI-fabrieken met "uitzonderlijke snelheden" en is sprake van de "grootste expansie van infrastructuur in de menselijke geschiedenis".
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Werkgeversvereniging AWVN denkt dat het wetsvoorstel voor loontransparantie voor "vervelende situaties" op de werkvloer kan zorgen. Ook voorziet de vereniging, net als werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland, veel administratieve lasten voor werkgevers.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - Vliegtuigbouwer Airbus en luchtvaartmaatschappij Air France zijn in hoger beroep door een rechtbank in Parijs schuldig bevonden aan dood door schuld voor de crash van een vliegtuig in 2009, waarbij 228 mensen om het leven kwamen.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Autoconcern Stellantis gaat zijn investeringen voortaan vooral richten op de vier kernmerken Jeep, Ram, Peugeot en Fiat om de winstgevendheid te verbeteren. Traditionele merken als Chrysler, Alfa Romeo en Opel krijgen daarbij een kleinere rol.
5 uur geledenLEUSDEN (ANP) - Klussers hebben meer uitgegeven bij GAMMA en Karwei. Dat meldt Intergamma, het moederbedrijf van de beide bouwmarkten. De doe-het-zelfketens profiteerden van meer klanten in de winkels, die volgens Intergamma kwamen voor persoonlijk advies en voor inspiratie.
6 uur geleden