Elektrische auto wint aan populariteit in Nederland
AMSTERDAM (ANP) - De verkoop van nieuwe personenauto's in Nederland is in januari gestegen. Daarbij viel op dat elektrische auto's (EV) flink aan populariteit wonnen, meldden brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging. "De EV lijkt steeds meer voet aan de grond te krijgen", zegt Bert de Kroon, voorzitter van BOVAG Autodealers.
In totaal werden er 34.477 nieuwe wagens op kenteken gezet. Dat is een stijging met 5,5 procent in vergelijking met een jaar eerder. Ten opzichte van december is het zelfs een plus van de registraties met bijna 30 procent.
Het marktaandeel van volledig elektrische auto's (EV) ging daarbij stevig omhoog. Dat was vorige maand 25,3 procent, tegen 15,5 procent in januari vorig jaar. Het aandeel hybride voertuigen steeg naar 43,9 procent, van 36 procent een jaar eerder. Auto's met benzinemotoren zagen het marktaandeel juist slinken naar 29,5 procent. Dat was bijna 47 procent een jaar eerder.
Overheidsbeleid
"We beginnen het jaar optimistisch", aldus De Kroon. "De consument wil verduurzamen en er is momentum, maar over de breedte van de markt is er een sterke behoefte aan consequent en glashelder overheidsbeleid. De voorraad is groot, de wachttijden zijn kort en het aanbod wordt steeds gevarieerder."
Het automerk dat het meest op kenteken werd gezet was Toyota, met 2896 voertuigen en een marktaandeel van 8,4 procent. De Tesla Model Y was het meest registreerde model met 1141 stuks, ofwel 3,3 procent van de markt.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/RTR) - De Britse toezichthouder Ofcom stelt een onderzoek in naar Meta Platforms, moederbedrijf van Facebook en WhatsApp. De toezichthouder heeft aanwijzingen dat het bedrijf van Mark Zuckerberg niet alle informatie heeft overhandigd bij een eerder onderzoek van Ofcom.
10 minuten geledenDAVOS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De huidige wereldorde verandert, maar dat is geen breuk. Dit zei Christine Lagarde, de president van de Europese Centrale Bank (ECB), vrijdag tijdens een paneldiscussie over de vooruitzichten voor de wereldeconomie op het World Economic Forum (WEF) in Davos.
31 minuten geledenEMMEN (ANP) - De aangekondigde staking bij de Nederlandse afdelingen van kunststoffabrikant Envalior is op het laatste moment afgeblazen. Vakbond FNV meldt dat dit komt omdat er een verbeterd voorstel is voor een nieuwe cao.
36 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Tsjechische defensieconcern Czechoslovak Group (CSG) heeft onder meer vanwege de snelheid gekozen voor een beursgang in Amsterdam. Aan het Damrak waren de regels het gunstigst voor een snelle notering, vertelt financieel topman Zdenek Jurak vlak na het beursdebuut tegen het ANP. Het tempo was belangrijk om de kans te vergroten dat de vraag naar defensieaandelen nog steeds zo groot mogelijk zou zijn. De populariteit is nu hoog door de grote geopolitieke spanningen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het aandeel Czechoslovak Group (CSG) is vrijdag hoger geopend op de eerste handelsdag van het Tsjechische defensiebedrijf op de Amsterdamse beurs. Het aandeel CSG opende op 32 euro. In de afgelopen dagen werden de aandelen al aangeboden aan pensioenfondsen en andere grote investeerders zoals vermogensbeheerders tegen een vaste prijs van 25 euro per stuk.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse uitbater van laadstations voor elektrische auto's, Fastned, heeft maximaal 200 miljoen euro aan nieuwe financiering opgehaald. Het geld komt van een bankenconsortium bestaande uit overheidsinvesteringsfonds Invest-NL, ABN AMRO, ING, Rabobank en het Franse Crédit Agricole en is bedoeld om de uitbreiding van het aantal snellaadstations te versnellen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Avantium behoorde vrijdag tot de verliezers op de Amsterdamse beurs. De bioplasticmaker verwacht de productie in zijn nieuwe fabriek in Delfzijl later te kunnen opstarten dan gepland. Volgens het bedrijf zijn tijdens de bouw van het leidingwerk kwaliteitsproblemen ontdekt, waardoor een veiligheidsrisico is ontstaan. Door het herstelwerk verwacht Avantium nu de fabriek half 2026 te openen en in de tweede helft van het jaar te beginnen met de verkoop van zijn grondstof voor plantaardig plastic. Het aandeel werd daarop 9 procent lager gezet.
3 uur geleden