Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Elektriciteitsnet Liander op meer plekken vol

Elektriciteitsnet Liander op meer plekken vol

ARNHEM (ANP) - Het elektriciteitsnet van beheerder Liander is op steeds meer plekken vol. Onder meer in Friesland, Gelderland en Amsterdam kwamen er nieuwe knelpunten bij.

In Friesland is het in Beetsterzwaag voor nieuwe partijen niet meer mogelijk om stroom terug te leveren aan het net. In Sneek kunnen er juist geen stroomverbruikers meer bij. Ook in het Gelderse Nunspeet geldt dat terwijl in diezelfde provincie in Harselaar geen ruimte is voor nieuwe verbruikers en terugleveraars. In alle gevallen gelden de beperkingen alleen voor grootverbruikers en dus niet voor gewone huishoudens.

Op twee plekken in Noord-Holland is de situatie nog niet zo erg. In een deel van Amsterdam-Noord en bij verdeelstation Wijdewormer wordt onderzoek gedaan naar manieren om te voorkomen dat het aanbod aan elektriciteit op bepaalde momenten groter is dan de capaciteit van het netwerk. Dat kan bijvoorbeeld door zakelijke grootverbruikers te betalen om op momenten dat er veel vraag is genoegen te nemen met minder stroom. Het verdeelstation Wijdewormer beslaat een gebied van net boven Amsterdam tot net onder Hoorn en omvat onder meer Volendam, Purmerend en een deel van de Zaanstreek.

Meer uit Financieel

Flinke plussen op Wall Street na opmerkingen Trump over akkoord

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met flinke plussen de handelsdag uitgegaan. Bij beleggers werd de hoop aangewakkerd op een spoedig einde aan de Iranoorlog, nadat de Amerikaanse president Donald Trump geplande aanvallen op Iran afblies en zinspeelde op een akkoord.

58 minuten geleden
Media: Iran beschouwt bedrijven Musk in Midden-Oosten als doelwit

TEHERAN (ANP) - Iran gaat alle bedrijven van Elon Musk in het Midden-Oosten, waaronder de internetdienst Starlink van SpaceX, als militaire doelwitten beschouwen. Dat melden Amerikaanse media CNBC en Forbes op basis van het Iraanse staatspersbureau Fars.

1 uur geleden
Adyen neemt factureringsplatform Orb over voor 335 miljoen dollar

AMSTERDAM (ANP) - Betalingsverwerker Adyen koopt het Amerikaanse factureringsplatform Orb voor 335 miljoen dollar, omgerekend ruim 290 miljoen euro. Volgens het Amsterdamse fintechbedrijf vullen betalingen en facturering elkaar logisch aan, maar opereren deze systemen nog los van elkaar. Door ze samen te voegen, levert dat volgens Adyen voordelen op.

1 uur geleden
Olieprijzen dalen na afblazen Amerikaanse aanvallen op Iran

SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen zijn donderdagavond gedaald, nadat de Amerikaanse president Donald Trump bekendmaakte dat hij een dreigende militaire escalatie tegen Iran had afgeblazen. Trump staakt de aangekondigde aanvallen om vorderingen in de gesprekken met Iran, stelt hij in een bericht op Truth Social.

2 uur geleden
WSJ: BlackRock plaatst order voor 5 miljard aan SpaceX-aandelen

NEW YORK (ANP) - BlackRock heeft een order geplaatst om voor minstens 5 miljard dollar aan SpaceX-aandelen te kopen. Dat melden ingewijden aan The Wall Street Journal. Andere vermogensbeheerders hebben vergelijkbare grote orders ingediend, volgens de krant.

4 uur geleden
Rheinmetall gaat samenwerking aan met satellietbedrijf OHB

DÜSSELDORF/BREMEN (ANP/DPA) - Het Duitse defensieconcern Rheinmetall gaat een samenwerkingsverband aan met het Duitse satellietbedrijf OHB om communicatiediensten te leveren aan het Duitse leger. Het satellietproject genaamd OHB Rheinmetall Space Networks moet systemen verzorgen om soldaten, voertuigen, drones en andere apparatuur van de Bundeswehr met elkaar te verbinden.

4 uur geleden
AEX-index bereikt nieuw slotrecord, plussen voor chipbedrijven

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is donderdag op de hoogste stand ooit gesloten, onder aanvoering van de chipbedrijven. Besi, ASMI en ASML wonnen tot 7,4 procent, na een flinke verhoging van de koersdoelen van de Nederlandse chipbedrijven door de Amerikaanse zakenbank Goldman Sachs.

5 uur geleden