Elektriciteitsnet Liander op meer plekken vol
ARNHEM (ANP) - Het elektriciteitsnet van beheerder Liander is op steeds meer plekken vol. Onder meer in Friesland, Gelderland en Amsterdam kwamen er nieuwe knelpunten bij.
In Friesland is het in Beetsterzwaag voor nieuwe partijen niet meer mogelijk om stroom terug te leveren aan het net. In Sneek kunnen er juist geen stroomverbruikers meer bij. Ook in het Gelderse Nunspeet geldt dat terwijl in diezelfde provincie in Harselaar geen ruimte is voor nieuwe verbruikers en terugleveraars. In alle gevallen gelden de beperkingen alleen voor grootverbruikers en dus niet voor gewone huishoudens.
Op twee plekken in Noord-Holland is de situatie nog niet zo erg. In een deel van Amsterdam-Noord en bij verdeelstation Wijdewormer wordt onderzoek gedaan naar manieren om te voorkomen dat het aanbod aan elektriciteit op bepaalde momenten groter is dan de capaciteit van het netwerk. Dat kan bijvoorbeeld door zakelijke grootverbruikers te betalen om op momenten dat er veel vraag is genoegen te nemen met minder stroom. Het verdeelstation Wijdewormer beslaat een gebied van net boven Amsterdam tot net onder Hoorn en omvat onder meer Volendam, Purmerend en een deel van de Zaanstreek.
Meer uit Financieel
DIEMEN (ANP) - Uitzendconcern Randstad groeit weer na een periode van omzetdaling. In Noord-Amerika ging de omzet afgelopen maanden duidelijk omhoog en ook in diverse Europese markten was sprake van groei. Dat geeft topman Sander van 't Noordende vertrouwen voor de rest van het jaar.
41 minuten geledenAMERSFOORT (ANP) - De resultaten van FrieslandCampina stonden het afgelopen halfjaar sterk onder druk door een snel gestegen melkaanbod en de daarmee samenhangende daling van de zuivelprijzen. Volgens Jan Derck van Karnebeek, topman van het Nederlandse zuivelconcern, bleef de vraag naar producten als boter, kaas, melkpoeder en houdbare melk achter bij de hoge melkaanvoer.
51 minuten geledenOTTAWA (ANP/RTR) - ‌Canada heeft een gezamenlijke opening met de VS van een internationale brug afgezegd wegens de dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump om de importtarieven voor verschillende producten met 50 procent te verhogen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Verfconcern AkzoNobel heeft in het tweede kwartaal van 2026 de winstgevendheid opnieuw zien aantrekken. Het bedrijf achter verfmerken als Flexa, Dulux en Sikkens profiteerde daarbij naar eigen zeggen van prijsaanpassingen en kostenverlagingen, waardoor de winstmarge voor het vijfde kwartaal op rij verbeterde.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Om de bouwambities voor huurwoningen waar te maken, is verbetering van het investeringsklimaat in Nederland nodig. Dat stelt De Nederlandsche Bank (DNB) na onderzoek naar de financiering van private huurwoningen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Greenpeace Nederland heeft een verzoekschrift ingediend bij de rechtbank in Amsterdam om vleesbedrijf JBS te dwingen bepaalde informatie openbaar te maken. Het gaat de milieuclub om gegevens over de bedrijfsvoering en de groeiplannen en over de mogelijke schade die het bedrijf aanricht aan klimaat, natuur en bevolking. Op basis van die informatie kan Greenpeace naar eigen zeggen een eventuele rechtszaak starten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De prijs van een bestaande koopwoning lag in juni gemiddeld 4 procent hoger dan in dezelfde maand een jaar eerder, melden het Kadaster en het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Ook op kwartaalbasis stegen de prijzen met 4 procent. Hoewel huizen nog altijd duurder worden, blijven de prijsstijgingen wel geleidelijk afnemen.
2 uur geleden