Elektriciteitsnet Cuba voor tweede keer in dag tijd uitgevallen
HAVANA (ANP/RTR) - De elektriciteit in Cuba is zaterdag nog altijd erg beperkt beschikbaar. Het elektriciteitsnet op het eiland is voor de tweede keer in 24 uur tijd uitgevallen, melden staatsmedia.
Het nationale elektriciteitsnet viel vrijdag rond het middaguur uit, waardoor meer dan 10 miljoen mensen plotseling zonder stroom zaten. Vrijdagavond keerde de elektriciteit tijdelijk terug in delen van de hoofdstad Havana. "Ik kan u niet verzekeren dat we het systeem vandaag volledig kunnen aansluiten, maar we denken belangrijke vooruitgang te kunnen boeken", zei de hoogste elektriciteitsfunctionaris van het land Lazaro Guerra.
Het communistische land kampt al langer met stroomstoringen die vaak tien tot twintig uur per dag duren. Ze worden voornamelijk veroorzaakt door grote brandstoftekorten. Cuba ontvangt steeds minder brandstof uit landen zoals Mexico, Rusland en Venezuela. Deze ooit belangrijke leveranciers hebben hun export naar Cuba verminderd, om de brandstof zelf te gebruiken. Ook kunnen schepen met brandstof het eiland de laatste weken minder goed bereiken door de harde wind na orkaan Milton. Andere factoren zijn een verouderd netwerk, de toenemende vraag naar stroom en Amerikaanse sancties.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR/DPA) - De Oekraïense krijgsmacht heeft weer een olieraffinaderij aangevallen in Rusland, meldt de verantwoordelijke commandant Robert Brovdi op Telegram. President Volodymyr Zelensky deelde beelden op X waarop vuur en een grote rookpluim te zien zijn. Het gaat om de raffinaderij van Rosneft in Syzran, ruim achthonderd kilometer van de Oekraïense grens.
17 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse inlichtingendiensten denken dat de Iraanse krijgsmacht zich sneller weet te herpakken dan verwacht, meldt CNN op basis van vier bronnen. Twee bronnen die bekend zijn met de verslagen, zeggen dat het land een deel van de droneproductie alweer heeft hervat. Het land zou daarvoor het staakt-het-vuren dat zes weken geleden werd afgekondigd hebben benut.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De Pakistaanse topmilitair die bemiddelt tussen Iran en de VS reist donderdag weer naar Teheran, meldt het Iraanse persbureau ISNA. Veldmaarschalk Asim Munir is er volgens het persbureau om de "gesprekken en consultaties" voort te zetten.
1 uur geledenWARSCHAU (ANP/RTR) - De Poolse buitenlandminister Radoslaw Sikorski heeft de Israëlische vertegenwoordiger in zijn land ontboden na de arrestatie van Gaza-activisten in internationale wateren. Onder hen zijn ook Poolse burgers.
1 uur geledenMINSK (ANP/RTR) - Het Russische ministerie van Defensie heeft de levering gemeld van nucleaire munitie aan een opslagfaciliteit in Belarus. Deze stap maakt volgens een verklaring deel uit van grote militaire oefeningen met nucleair arsenaal.
3 uur geledenMANILLA (ANP/AFP) - De Filipijnse regering heeft de politie opdracht gegeven senator Ronald dela Rosa te arresteren. Het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag heeft een arrestatiebevel tegen hem uitgevaardigd op verdenking van misdaden tegen de menselijkheid.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump en de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zijn dinsdag tijdens een telefoongesprek met elkaar in aanvaring gekomen over de te volgen koers ten aanzien van Iran. Dat meldden de Amerikaanse media Axios en The Wall Street Journal op basis van anonieme bronnen.
7 uur geleden