Elektriciteitsnet Cuba voor tweede keer in dag tijd uitgevallen
HAVANA (ANP/RTR) - De elektriciteit in Cuba is zaterdag nog altijd erg beperkt beschikbaar. Het elektriciteitsnet op het eiland is voor de tweede keer in 24 uur tijd uitgevallen, melden staatsmedia.
Het nationale elektriciteitsnet viel vrijdag rond het middaguur uit, waardoor meer dan 10 miljoen mensen plotseling zonder stroom zaten. Vrijdagavond keerde de elektriciteit tijdelijk terug in delen van de hoofdstad Havana. "Ik kan u niet verzekeren dat we het systeem vandaag volledig kunnen aansluiten, maar we denken belangrijke vooruitgang te kunnen boeken", zei de hoogste elektriciteitsfunctionaris van het land Lazaro Guerra.
Het communistische land kampt al langer met stroomstoringen die vaak tien tot twintig uur per dag duren. Ze worden voornamelijk veroorzaakt door grote brandstoftekorten. Cuba ontvangt steeds minder brandstof uit landen zoals Mexico, Rusland en Venezuela. Deze ooit belangrijke leveranciers hebben hun export naar Cuba verminderd, om de brandstof zelf te gebruiken. Ook kunnen schepen met brandstof het eiland de laatste weken minder goed bereiken door de harde wind na orkaan Milton. Andere factoren zijn een verouderd netwerk, de toenemende vraag naar stroom en Amerikaanse sancties.
Meer uit Buitenland
BEIJING (ANP) - De Chinese leider Xi Jinping heeft de Amerikaanse president Donald Trump donderdag met een handdruk in Beijing verwelkomd. De twee leiders zijn bij elkaar gekomen voor een topontmoeting over onder meer Iran, handel en Taiwan.
1 minuut geledenHAVANA (ANP) - Cuba heeft helemaal geen diesel en stookolie meer, zei de minister van Energie en Mijnbouw van het land. De hoofdstad Havana heeft te maken met de ergste stroomuitval in tientallen jaren door een Amerikaanse blokkade die het eiland van brandstof heeft afgesneden.
2 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zetten voor het oplossen van de vastgelopen situatie rond de Straat van Hormuz in op de steun van China. Dat zei de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken in gesprek met Fox News aan boord van de Air Force One, onderweg naar China.
2 uur geledenPARK CITY (ANP) - Een Amerikaanse vrouw die een kinderboek over rouw schreef nadat ze haar echtgenoot had vergiftigd, is veroordeeld tot levenslang zonder mogelijkheid tot vervroegde vrijlating. Dat melden Amerikaanse media.
2 uur geledenTAN TAN (ANP) - Het lichaam van de tweede Amerikaanse militair die begin mei vermist raakte in Marokko tijdens een militaire oefening, is gevonden. Dat melden de Marokkaanse strijdkrachten.
4 uur geledenABU DHABI (ANP) - De Verenigde Arabische Emiraten (VAE) ontkennen de berichten dat de Israƫlische premier Benjamin Netanyahu onlangs het land heeft bezocht. Het kantoor van de Israƫlische premier zei woensdag dat Netanyahu in het geheim een ontmoeting had gehad met de president van de VAE.
4 uur geledenSANTIAGO (ANP/BLOOMBERG) - Chileense wetenschappers waren dicht bij een vaccin tegen het hantavirus, maar moesten hun onderzoek staken omdat het geld op was. Dat schrijft persbureau Bloomberg. Voordat het vaccin getest kon worden op mensen, kwam het project stil te liggen tijdens de coronapandemie.
7 uur geleden