Elektriciteitsnet Cuba voor tweede keer in dag tijd uitgevallen
HAVANA (ANP/RTR) - De elektriciteit in Cuba is zaterdag nog altijd erg beperkt beschikbaar. Het elektriciteitsnet op het eiland is voor de tweede keer in 24 uur tijd uitgevallen, melden staatsmedia.
Het nationale elektriciteitsnet viel vrijdag rond het middaguur uit, waardoor meer dan 10 miljoen mensen plotseling zonder stroom zaten. Vrijdagavond keerde de elektriciteit tijdelijk terug in delen van de hoofdstad Havana. "Ik kan u niet verzekeren dat we het systeem vandaag volledig kunnen aansluiten, maar we denken belangrijke vooruitgang te kunnen boeken", zei de hoogste elektriciteitsfunctionaris van het land Lazaro Guerra.
Het communistische land kampt al langer met stroomstoringen die vaak tien tot twintig uur per dag duren. Ze worden voornamelijk veroorzaakt door grote brandstoftekorten. Cuba ontvangt steeds minder brandstof uit landen zoals Mexico, Rusland en Venezuela. Deze ooit belangrijke leveranciers hebben hun export naar Cuba verminderd, om de brandstof zelf te gebruiken. Ook kunnen schepen met brandstof het eiland de laatste weken minder goed bereiken door de harde wind na orkaan Milton. Andere factoren zijn een verouderd netwerk, de toenemende vraag naar stroom en Amerikaanse sancties.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Onderhandelaars van Iran en de Verenigde Staten zijn het eens over een verlenging van het bestand en het starten van onderhandelingen over het nucleaire programma van Iran, meldt Axios op basis van Amerikaanse bronnen. Volgens de nieuwssite moet het akkoord nog wel worden ondertekend door zowel de Amerikaanse president Donald Trump als de Iraanse leiders.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan de toegang van Iraanse luchtvaartmaatschappijen tot landingsplaatsen, tankstations en ticketverkopen blokkeren. Dat meldt de Amerikaanse financiënminister Scott Bessent op X, zonder verder in detail te treden. Volgens Bessent storten de Iraanse economie en munt in door de economische campagne tegen het land.
4 uur geledenLIMASSOL (ANP) - Volgens EU-buitenlandchef Kaja Kallas zal Europa nooit een neutrale bemiddelaar zijn tussen Rusland en Oekraïne, "omdat we aan de kant van Oekraïne staan en onze eigen fundamentele veiligheidsbelangen verdedigen". Dat zei Kallas donderdag op een persconferentie na een informele vergadering met de EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Cyprus.
5 uur geledenKATHMANDU (ANP/AFP) - De Amerikaan Tyler Andrews claimt in recordtijd de top van de Mount Everest te hebben bereikt. De beklimming van de bijna 8849 meter hoge berg duurde slechts 9 uur en 55 minuten, aldus zijn team.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Achter de schermen is binnen de Amerikaanse overheid druk uitgeoefend om een bankbiljet van 250 dollar te laten ontwerpen waarop president Trump staat. Dat schrijft de krant The Washington Post, die ook meldt dat een topmedewerker die daar niets in zag, is overgeplaatst.
6 uur geledenANHOLT (ANP/DPA) - Het lichaam van bultrug Timmy wordt naar verwachting dit weekend aan land gebracht. Op het strand van het Deense eiland Anholt wordt dan ter plekke een autopsie uitgevoerd, meldden de lokale autoriteiten.
6 uur geledenBANDAR ABBAS (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zeggen dat Iran in de nacht van woensdag op donderdag een raket heeft afgevuurd richting Koeweit, die werd onderschept door de krijgsmacht van dat land. Iran lanceerde ook vijf drones die "een dreiging vormden" in en rond de Straat van Hormuz, wat volgens de VS neerkomt op een schending van een eerder afgesproken staakt-het-vuren.
6 uur geleden