Elektriciteitsnet Cuba voor tweede keer in dag tijd uitgevallen
HAVANA (ANP/RTR) - De elektriciteit in Cuba is zaterdag nog altijd erg beperkt beschikbaar. Het elektriciteitsnet op het eiland is voor de tweede keer in 24 uur tijd uitgevallen, melden staatsmedia.
Het nationale elektriciteitsnet viel vrijdag rond het middaguur uit, waardoor meer dan 10 miljoen mensen plotseling zonder stroom zaten. Vrijdagavond keerde de elektriciteit tijdelijk terug in delen van de hoofdstad Havana. "Ik kan u niet verzekeren dat we het systeem vandaag volledig kunnen aansluiten, maar we denken belangrijke vooruitgang te kunnen boeken", zei de hoogste elektriciteitsfunctionaris van het land Lazaro Guerra.
Het communistische land kampt al langer met stroomstoringen die vaak tien tot twintig uur per dag duren. Ze worden voornamelijk veroorzaakt door grote brandstoftekorten. Cuba ontvangt steeds minder brandstof uit landen zoals Mexico, Rusland en Venezuela. Deze ooit belangrijke leveranciers hebben hun export naar Cuba verminderd, om de brandstof zelf te gebruiken. Ook kunnen schepen met brandstof het eiland de laatste weken minder goed bereiken door de harde wind na orkaan Milton. Andere factoren zijn een verouderd netwerk, de toenemende vraag naar stroom en Amerikaanse sancties.
Meer uit Buitenland
LISSABON (ANP/AFP) - De Portugese schrijver António Lobo Antunes is op 83-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn uitgeverij bekendgemaakt. Hij geldt als een van de belangrijkste auteurs in het Portugese taalgebied.
29 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Iraanse raket die op weg naar Turkije uit de lucht werd geschoten, zou "mogelijk Amerikaanse belangen in Turkije raken", zegt NAVO-topman Mark Rutte. De ballistische raket was gericht op de NAVO-basis in het Turkse Incirlik, enkele tientallen kilometers verderop, melden meerdere media.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi waarschuwt voor vergelding na een dodelijke Amerikaanse aanval op een Iraans oorlogsschip. Het fregat werd woensdag dicht bij Sri Lanka tot zinken gebracht.
1 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft zijn eerste repatriatievluchten uitgevoerd sinds de uitbraak van de oorlog met Iran. Het Israëlische luchtruim ging zaterdag dicht voor de burgerluchtvaart, waardoor volgens Israëlische media naar schatting zo'n 100.000 Israëliërs vastzaten in het buitenland.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Iran heeft in de nacht van woensdag op donderdag raketten afgevuurd op Israël. Dat melden zowel het Israëlische leger als staatsmedia in Iran.
5 uur geledenBEIROET (ANP) - Israël heeft in de nacht van woensdag op donderdag luchtaanvallen uitgevoerd op het zuiden van de Libanese hoofdstad Beiroet. Het Israëlische leger had eerder in de nacht inwoners in het gebied gewaarschuwd voor aanvallen op wat het doelen noemde die gelinkt zijn aan Hezbollah.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De commissie van het Huis van Afgevaardigden die zich buigt over de afhandeling van de zaak rond Jeffrey Epstein, heeft gestemd voor het dagvaarden van de Amerikaanse minister van Justitie Pam Bondi. De commissie wil de minister spreken over haar rol bij de publicatie van de dossiers.
9 uur geleden