Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Elektriciteitsnet Cuba voor tweede keer in dag tijd uitgevallen

Elektriciteitsnet Cuba voor tweede keer in dag tijd uitgevallen

HAVANA (ANP/RTR) - De elektriciteit in Cuba is zaterdag nog altijd erg beperkt beschikbaar. Het elektriciteitsnet op het eiland is voor de tweede keer in 24 uur tijd uitgevallen, melden staatsmedia.

Het nationale elektriciteitsnet viel vrijdag rond het middaguur uit, waardoor meer dan 10 miljoen mensen plotseling zonder stroom zaten. Vrijdagavond keerde de elektriciteit tijdelijk terug in delen van de hoofdstad Havana. "Ik kan u niet verzekeren dat we het systeem vandaag volledig kunnen aansluiten, maar we denken belangrijke vooruitgang te kunnen boeken", zei de hoogste elektriciteitsfunctionaris van het land Lazaro Guerra.

Het communistische land kampt al langer met stroomstoringen die vaak tien tot twintig uur per dag duren. Ze worden voornamelijk veroorzaakt door grote brandstoftekorten. Cuba ontvangt steeds minder brandstof uit landen zoals Mexico, Rusland en Venezuela. Deze ooit belangrijke leveranciers hebben hun export naar Cuba verminderd, om de brandstof zelf te gebruiken. Ook kunnen schepen met brandstof het eiland de laatste weken minder goed bereiken door de harde wind na orkaan Milton. Andere factoren zijn een verouderd netwerk, de toenemende vraag naar stroom en Amerikaanse sancties.

Meer uit Buitenland

'Olienoodsituatie' in Slowakije door oorlog in Oekraïne

BRATISLAVA (ANP/DPA/RTR) - De Slowaakse regering roept een "olienoodsituatie" uit. Zo moet worden voorkomen dat in het land brandstoftekorten ontstaan, schrijft persbureau TASR.

11 minuten geleden
Spaans geboortecijfer voor het eerst in ruim 10 jaar gestegen

MADRID (ANP/AFP) - Het Spaanse geboortecijfer is in 2025 voor het eerst sinds 2014 gestegen. Volgens het nationaal bureau voor de statistiek van Spanje werden er vorig jaar 321.164 baby's geboren. Dat waren 3159 baby's meer dan in het jaar ervoor. De stijging is rond de 1 procent. In 2014 begon het geboortecijfer te dalen en bleef dat doen tot vorig jaar.

55 minuten geleden
Brussel: meer geld naar oostgrens om vertrek burgers te voorkomen

BRUSSEL (ANP) - Er moeten meer investeringen komen in EU-regio's die grenzen aan Rusland, Belarus en Oekraïne. Dat stelt de Europese Commissie woensdag in een strategie voor de oostgrens. Door de stagnerende economie trekken mensen steeds meer weg uit de grensregio's in Finland, Estland, Letland, Litouwen, Polen, Slowakije, Hongarije, Roemenië en Bulgarije.

1 uur geleden
Onderhandelaar ziet 'vooruitgang' na vredesoverleg in Genève

GENÈVE (ANP/AFP) - De Oekraïense hoofdonderhandelaar heeft zich positief uitgelaten over het overleg met Rusland en de Verenigde Staten in Genève. "Er is vooruitgang, maar op dit moment kunnen er geen details worden vrijgegeven", zei Roestem Oemjerov tegen de pers.

1 uur geleden
Amerikaanse ambassadeur dient 'klacht' in om Belgische politicus

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Bill White, de Amerikaanse ambassadeur in België, heeft een brief overhandigd aan de Belgische regering met daarin een "officiële klacht" over het Vlaams parlementslid Conner Rousseau. Dat deed hij toen hij dinsdag werd ontboden door de minister van Buitenlandse Zaken Maxime Prévot (Les Engagés) om kritiek op een gerechtelijk onderzoek naar religieuze besnijdenissen in Antwerpen.

1 uur geleden
Film Hamnet zorgt voor meer animo voor Shakespeare-locaties

STRATFORD-UPON-AVON (ANP/RTR) - Het succes van de film Hamnet, een fictief verhaal over William Shakespeare, heeft merkbaar invloed op het animo voor locaties die een belangrijke rol speelden in het leven van de auteur. De Shakespeare Birthday Trust meldt dat het aantal bezoekers tussen de 15 en 20 procent is toegenomen sinds de release van de film in januari.

3 uur geleden
Axios: Rubio overlegt over Cuba heimelijk met kleinzoon Castro

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio overlegt heimelijk met de kleinzoon van voormalig Cubaans president Raúl Castro. Dat zeggen bronnen tegen de Amerikaanse nieuwssite Axios.

3 uur geleden