Elektriciteit valt opnieuw uit in Cuba
HAVANA (ANP) - Het elektriciteitsnet van Cuba is zondag voor de vierde keer in 48 uur uitgevallen. Zaterdag meldden de autoriteiten in het land nog dat de herstelwerkzaamheden gestaag verder gingen en een deel van het land weer van stroom was voorzien.
Cuba zet zich daarnaast schrap voor orkaan Oscar, die zondag even na middernacht Nederlandse tijd aan land kwam op het eiland en in de uren daarvoor al voor regen en harde wind zorgde in het noordoosten van het land. Dat bemoeilijkte de herstelwerkzaamheden verder.
De communistische regering heeft aangekondigd dat vanwege zowel de orkaan als de stroomcrisis scholen in het land tot en met woensdag gesloten blijven en alleen essentieel personeel maandag aan het werk moet, een uitzonderlijke maatregel in Cuba.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - President Donald Trump wil dat er meer Amerikaanse ruimtelanceringen worden uitgevoerd. Hij ondertekende donderdag een memorandum waarin hij overheidsinstanties opdraagt maatregelen te nemen om tegen 2030 jaarlijks minstens duizend lanceringen mogelijk te maken.
46 minuten geledenQAMISHLI (ANP/AFP) - De Syrisch-Koerdische leider Mazloum Abdi heeft gezegd dat de Koerdische autonome instellingen in het land volledig zijn geïntegreerd in de Syrische staat. Er breekt een nieuwe fase aan, volgens Abdi. Dit is een gevolg van onderhandelingen die leidden tot een overeenkomst tussen Damascus en de Koerden, die onder druk hun autonomie opgaven.
3 uur geledenSEOUL (ANP/RTR) - Noord-Korea heeft volgens het Zuid-Koreaanse leger meer dan tien ballistische korteafstandraketten afgevuurd in de richting van de Japanse Zee. Zuid-Korea is volgens het leger "waakzaam en heeft een ferm defensiebeleid samen met de Verenigde Staten. Provocaties kunnen snel worden beantwoord", volgens het leger.
5 uur geledenPARIJS/BERLIJN (ANP/RTR) - Frankrijk, Duitsland, Italië en het Verenigd Koninkrijk veroordelen de aankondiging van Israël om de bouw van een nieuw stadsdeel van Jeruzalem op de bezette Westelijke Jordaanoever door te zetten. Premier Rob Jetten meldt op X dat het kabinet zich hierbij aansluit.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Teheran noemt de door de VS aangekondigde extra economische sancties tegen Iran "een misdaad tegen de mensheid" en een vorm van "economische terreur". Dat blijkt uit een verklaring van het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken, waarover staatsmedia berichten.
6 uur geledenLUIK (ANP/BELGA/DPA) - De Belgische brandweer heeft een zeldzame korhoenhaan gered uit een gebied in de Hoge Venen dat volledig door de brand is verwoest. Dat heeft het kabinet van de gouverneur van Luik gemeld.
7 uur geledenBRUSSEL/REYKJAVIK (ANP) - Na het luchtruim van oostelijke NAVO-landen beschermt de NAVO ook dat van IJsland beter. De 'luchtruimbewaking' is ook in het kwetsbare noorden van het bondgenootschap opgeschaald naar 'luchtverdediging' om bijvoorbeeld vijandelijke drones effectiever te kunnen pareren.
8 uur geleden