Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Elektriciteit deels terug in Libanon

Elektriciteit deels terug in Libanon

BEIROET (ANP/RTR/AFP) - Eerder dan verwacht is het elektriciteitsnet in Libanon deels weer in gebruik genomen. Het land zat sinds zaterdag zonder stroom nadat de twee grootste energiecentrales door brandstoftekorten stil waren gezet. Het leger heeft 6000 liter diesel geleverd waardoor de centrales konden opgestart, meldde het ministerie van Energie. Het departement meldt verder dat de centrale bank toestemming heeft gegeven voor een krediet van 100 miljoen voor de aanbesteding van brandstofcontracten.

Libanon verkeert in een ongekende economische crisis. Energie is al tijden op rantsoen en is soms maar twee uur per dag beschikbaar. Veel huishoudens gebruiken dieselgeneratoren, maar ook daarvoor is niet altijd brandstof te krijgen. Doordat de waarde van het Libanese pond in een vrije val is geraakt is energie voor velen onbetaalbaar.

Meer uit Buitenland

VS-legerminister Driscoll stapt op na spanningen met Hegseth

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van het Leger, Dan Driscoll, heeft zijn ontslag ingediend bij president Donald Trump na maanden van spanningen met minister van Defensie Pete Hegseth. Dat bevestigt Witte Huis-woordvoerster Anna Kelly, nadat de Wall Street Journal Driscolls opstappen eerder op gezag van ingewijden naar buiten bracht.

47 minuten geleden
Politie schiet vrouw neer na steekpartij in hart van New York

NEW YORK (ANP) - De politie van New York heeft een vrouw neergeschoten op Times Square, in het hart van Manhattan. Dat melden diverse Amerikaanse media, waaronder ABC7 News.

50 minuten geleden
Hooggerechtshof staat bouw van Trumps balzaal vooralsnog toe

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump mag doorgaan met de bouw van zijn balzaal bij het Witte Huis zolang de zaak daarover loopt. Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft maandag een tijdelijke bouwstop, opgelegd door een lagere rechter, geschorst.

3 uur geleden
Franse oud-premier Édouard Balladur (97) overleden

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse oud-premier Édouard Balladur is op 97-jarige leeftijd overleden in Parijs. Dat meldt persbureau AFP op gezag van de familie.

5 uur geleden
Zweden tekent miljardencontract voor aankoop Franse fregatten

STOCKHOLM (ANP/BLOOMBERG) - Zweden koopt vier fregatten van de Franse Naval Group, voor 4,3 miljard euro. Maandag werd tijdens een ceremonie in Stockholm het koopcontract ondertekend, in bijzijn van de Zweedse premier Ulf Kristersson en de Franse president Emmanuel Macron.

6 uur geleden
Zelensky: bezoek Witkoff en Kushner aan Kyiv op handen

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt de Amerikaanse gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner te hebben bijgepraat over de situatie op het slagveld. Daar boekt Rusland volgens de Oekraïense leider slechts weinig terreinwinst, terwijl het voor die beperkte overwinningen wel een hoge prijs betaalt.

7 uur geleden
Modi roept 'vriend' Poetin op tot einde aan Oekraïne-oorlog

BISJKEK (ANP/BLOOMBERG) - De Indiase premier Narendra Modi heeft de Russische president Vladimir Poetin opgeroepen om een einde te maken aan de oorlog in Oekraïne. De twee spraken elkaar maandag in de marge van een top in Kirgizië.

8 uur geleden