Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Elektriciteit deels terug in Libanon

Elektriciteit deels terug in Libanon

BEIROET (ANP/RTR/AFP) - Eerder dan verwacht is het elektriciteitsnet in Libanon deels weer in gebruik genomen. Het land zat sinds zaterdag zonder stroom nadat de twee grootste energiecentrales door brandstoftekorten stil waren gezet. Het leger heeft 6000 liter diesel geleverd waardoor de centrales konden opgestart, meldde het ministerie van Energie. Het departement meldt verder dat de centrale bank toestemming heeft gegeven voor een krediet van 100 miljoen voor de aanbesteding van brandstofcontracten.

Libanon verkeert in een ongekende economische crisis. Energie is al tijden op rantsoen en is soms maar twee uur per dag beschikbaar. Veel huishoudens gebruiken dieselgeneratoren, maar ook daarvoor is niet altijd brandstof te krijgen. Doordat de waarde van het Libanese pond in een vrije val is geraakt is energie voor velen onbetaalbaar.

Meer uit Buitenland

Trump: VS heeft 'volledige controle' over Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP/DPA) - De Verenigde Staten hebben "volledige controle" over de Straat van Hormuz, zo zei de Amerikaanse president Donald Trump. "We hebben de Straat van Hormuz volledig in de hand. Wij hebben er de controle over; niemand anders, alleen wij", zei hij tegen verslaggevers.

35 minuten geleden
Trump bevestigt vliegtuigwissel in Turkije

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bevestigd dat hij in Turkije van vliegtuig is gewisseld wegens een dreiging. Dat deed hij nadat de Amerikaanse krant The Washington Post had onthuld dat de president via een cateringwagen uit Air Force One was gesmokkeld.

2 uur geleden
Darline Graham wint Republikeinse voorverkiezing South Carolina

COLUMBIA (ANP/RTR) - Darline Graham gaat door naar de tweede ronde voor de Republikeinse senaatsnominatie in South Carolina.De 62-jarige Graham is een van de twee kandidaten die doorgaan naar de zogenoemde run-off in augustus. Daarin neemt ze het op tegen de nummer twee van de voorverkiezing, Ralph Norman.

2 uur geleden
Rechter verbiedt postdienst deel van Trump-decreet uit te voeren

BOSTON (ANP/RTR) - Een federale rechter heeft de Amerikaanse postdienst (USPS) verboden een deel van een presidentieel decreet van Donald Trump uit te voeren. Het decreet is bedoeld om de regels voor stemmen per post aan te scherpen in aanloop naar de verkiezingen van november.

5 uur geleden
NAVO buigt zich over vaker binnendringende projectielen Rusland

BRUSSEL (ANP) - De NAVO bespreekt woensdag wat zij kan doen tegen de drones en raketten die door de oorlog tussen Rusland en Oekraïne steeds vaker NAVO-landen binnendringen. Onder andere Polen en Roemenië zullen verslag uitbrengen over recente incidenten met Russische projectielen, aldus de alliantie.

10 uur geleden
Oekraïne doet VS voorstellen voor einde oorlog met Rusland

KYIV (ANP/RTR) - Oekraïne heeft zijn plan voor een einde aan de oorlog met Rusland ingediend bij de Verenigde Staten, aldus de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Volgens hem liggen de voorstellen nu bij de Amerikaanse onderhandelaars.

10 uur geleden
Rusland laat Amerikaanse oud-marinier vrij na ruim vier jaar

VORONEZJ (ANP/RTR) - De Amerikaanse oud-marinier Robert Gilman komt na meer dan vier jaar in een Russische gevangenis vrij. Volgens Amerikaanse functionarissen heeft de Russische president Vladimir Poetin hem gratie verleend, zodat Gilman in de Verenigde Staten een medische behandeling kan krijgen.

12 uur geleden