Elektriciteit deels terug in Libanon
BEIROET (ANP/RTR/AFP) - Eerder dan verwacht is het elektriciteitsnet in Libanon deels weer in gebruik genomen. Het land zat sinds zaterdag zonder stroom nadat de twee grootste energiecentrales door brandstoftekorten stil waren gezet. Het leger heeft 6000 liter diesel geleverd waardoor de centrales konden opgestart, meldde het ministerie van Energie. Het departement meldt verder dat de centrale bank toestemming heeft gegeven voor een krediet van 100 miljoen voor de aanbesteding van brandstofcontracten.
Libanon verkeert in een ongekende economische crisis. Energie is al tijden op rantsoen en is soms maar twee uur per dag beschikbaar. Veel huishoudens gebruiken dieselgeneratoren, maar ook daarvoor is niet altijd brandstof te krijgen. Doordat de waarde van het Libanese pond in een vrije val is geraakt is energie voor velen onbetaalbaar.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP) - De man die wordt verdacht van de aanslag zaterdag bij de Berlijnse Pride zou volgens de krant Bild op die dag opnames hebben gemaakt waarop hij zei trouw aan Islamitische Staat (IS) te zijn.
19 minuten geledenMADRID (ANP/AFP) - Bij het bestrijden van de grote natuurbranden in Spanje beginnen brandweerlieden licht aan het einde van de tunnel te zien. Dat heeft de Spaanse premier Pedro Sánchez gezegd tegen journalisten. "We zijn inderdaad het tij aan het keren."
32 minuten geledenORANGE (ANP) - De politie heeft dinsdag in de Franse stad Orange in een woning van een echtpaar de stoffelijke resten gevonden van vijf pasgeboren baby's. Volgens Franse media zijn ze aangetroffen in kartonnen dozen in de woning van het stel.
1 uur geledenDRAGUIGNAN (ANP) - Een 23-jarige man wordt in Frankrijk vervolgd voor brandstichting in het zuiden van het land. Dat maakte de openbaar aanklager in Draguignan bekend, zo meldt Le Parisien. De feiten werden hem maandag al ten laste gelegd, maar de aanklacht was vooralsnog niet bekendgemaakt. De man zit in voorlopige hechtenis.
1 uur geledenPARENTIS-EN-BORN (ANP/DPA) - De brand bij het toeristische Biscarrosse in Frankrijk is onder controle en 15.000 mensen die waren geëvacueerd kunnen terug. Sinds woensdag zijn 220.000 mensen in opdracht van brandbestrijders geëvacueerd bij de branden bij Biscarrosse en meer dan 40 kilometer noordelijker bij de veel grotere brand bij Bordeaux, de hoofdstad van het departement Gironde.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zijn begonnen met de aangekondigde evaluatie van hun militaire inzet in Europa. Dat meldt Elbridge Colby, onderminister op Defensie, op X. De VS kondigden de maatregel in juni plots aan bij monde van minister van Defensie Pete Hegseth tijdens een top in Brussel. Naar eigen zeggen was de evaluatie bedoeld om Europa te motiveren voor zijn eigen verdediging te zorgen. Hij voegde eraan toe dat sommige landen voor de evaluatie konden zakken, zinspelend op troepenafbouw.
2 uur geledenKUMAMOTO (ANP/AFP) - Bij de zware aardbeving in het zuiden van Japan zijn meerdere gewonden gevallen, meldt de Japanse premier Sanae Takaichi. Ook zijn er meldingen van ingestorte gebouwen en branden.
2 uur geleden