Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Elektriciteit Cuba keert terug in zeer beperkte delen van Havana

Elektriciteit Cuba keert terug in zeer beperkte delen van Havana

HAVANA (ANP/RTR) - Heel langzaam keert de elektriciteit terug in delen van de Cubaanse hoofdstad Havana. Hoewel verreweg het grootste deel van de tien miljoen inwoners van het land nog altijd zonder stroom zit, ging vrijdagavond op schaarse plekken in de stad het licht weer aan. Kort na zonsondergang hadden onder meer enkele grote ziekenhuizen weer elektriciteit.

Netbeheerder UNE zei vrijdag te hopen dat het in de nacht van vrijdag op zaterdag (lokale tijd) ten minste vijf oliegestookte opwekkingscentrales zou kunnen herstarten. Daardoor moet er genoeg stoom beschikbaar komen om ook enkele andere en grotere delen van het land weer van elektriciteit te voorzien.

In Cuba viel vrijdag het nationale elektriciteitsnet uit, waardoor het hele eiland tijdelijk zonder stroom zat. Het communistische land kampt al langer met stroomstoringen. Premier Manuel Marrero wijt het probleem aan een "perfecte storm": een verouderd netwerk, toenemende vraag naar stroom en vooral grote brandstoftekorten. Cuba ontvangt steeds minder brandstoffen uit landen als Venezuela, Mexico en Rusland, die hun eigen grondstoffen meer zelf gebruiken. Ook heeft het land last van Amerikaanse sancties. Bovendien kunnen schepen met brandstoffen het eiland de laatste weken moeilijk bereiken door de harde wind na orkaan Milton.

Meer uit Buitenland

Opperste leider Iran waarschuwt voor verdeeldheid na oorlog

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De nieuwe Iraanse leider beschuldigt de vijanden van zijn land van een poging verdeeldheid te zaaien in Iran, nu ze volgens hem de oorlog hebben verloren. Mojtaba Khamenei riep zijn landgenoten op tot eenheid om dat "sinistere complot" te bestrijden.

28 minuten geleden
Hongaars OM staakt vervolging burgemeester Boedapest om Pride

BOEDAPEST (ANP/RTR/AFP) - De burgemeester van de Hongaarse hoofdstad Boedapest wordt niet langer vervolgd voor zijn betrokkenheid bij het organiseren van een mars voor de lhbti-gemeenschap in 2025. Aanklagers maakten donderdag bekend dat ze de aanklachten intrekken.

32 minuten geleden
Opvangregeling Oekraïners wordt verlengd, maar ingeperkt

LUXEMBURG (ANP) - De opvangregeling voor Oekraïners die vanwege de oorlog naar EU-landen vluchten, wordt naar alle waarschijnlijkheid verlengd. Wel is de kans groot dat daar verdere beperkingen aan worden gekoppeld, zo werd donderdag duidelijk in Luxemburg. Daar bespreken de EU-ministers van Binnenlandse Zaken de verlenging van de Richtlijn Tijdelijke Bescherming (RTB). Eurocommissaris Magnus Brunner (Binnenlandse Zaken) en diverse ministers spraken voor het begin van de vergadering hun steun uit voor verlenging, maar niet meer voor iedereen.

45 minuten geleden
Frans-Iraanse Persepolis-maker Marjane Satrapi (56) overleden

PARIJS (ANP/AFP) - De Frans-Iraanse kunstenares Marjane Satrapi is op 56-jarige leeftijd overleden. Dat heeft haar omgeving donderdag laten weten aan het Franse persbureau AFP. Satrapi werd wereldwijd bekend met het stripboek Persepolis en de verfilming daarvan.

50 minuten geleden
Dood gewaande Nepalese bergbeklimmer duikt op op Everest

KATHMANDU (ANP/AFP) - Een Nepalese bergbeklimmer van wie aangenomen werd dat hij was overleden op Mount Everest, is na zes dagen toch weer opgedoken. Dawa Sherpa was in zijn eentje vrijwel helemaal teruggekropen naar het basiskamp. Op bevriezingsverschijnselen na lijkt hij het redelijk goed te maken.

1 uur geleden
Katz: operatie Zuid-Libanon gaat door na afspraken over bestand

TEL AVIV (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische krijgsmacht gaat door met de operaties in het zuiden van Libanon en zal bij nieuwe aanvallen van Hezbollah ook weer optreden in de hoofdstad Beiroet, zegt minister van Defensie Israel Katz. Zijn verklaring komt enige uren nadat bekend werd dat in Washington afspraken waren gemaakt over een staakt-het-vuren. Het leger zegt eveneens dat de gevechten voortduren.

2 uur geleden
Veiligheidsminister Israël boos om bestand: dit is een grote fout

JERUZALEM (ANP/AFP) - De nieuwe deal over een bestand tussen Israël en Libanon leidt tot kritiek binnen de Israëlische regering. De uiterst rechtse minister van Nationale Veiligheid Itamar Ben-Gvir noemt de overeenkomst volgens Israëlische media een "grote fout".

3 uur geleden