Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Elektriciteit Cuba keert terug in zeer beperkte delen van Havana

Elektriciteit Cuba keert terug in zeer beperkte delen van Havana

HAVANA (ANP/RTR) - Heel langzaam keert de elektriciteit terug in delen van de Cubaanse hoofdstad Havana. Hoewel verreweg het grootste deel van de tien miljoen inwoners van het land nog altijd zonder stroom zit, ging vrijdagavond op schaarse plekken in de stad het licht weer aan. Kort na zonsondergang hadden onder meer enkele grote ziekenhuizen weer elektriciteit.

Netbeheerder UNE zei vrijdag te hopen dat het in de nacht van vrijdag op zaterdag (lokale tijd) ten minste vijf oliegestookte opwekkingscentrales zou kunnen herstarten. Daardoor moet er genoeg stoom beschikbaar komen om ook enkele andere en grotere delen van het land weer van elektriciteit te voorzien.

In Cuba viel vrijdag het nationale elektriciteitsnet uit, waardoor het hele eiland tijdelijk zonder stroom zat. Het communistische land kampt al langer met stroomstoringen. Premier Manuel Marrero wijt het probleem aan een "perfecte storm": een verouderd netwerk, toenemende vraag naar stroom en vooral grote brandstoftekorten. Cuba ontvangt steeds minder brandstoffen uit landen als Venezuela, Mexico en Rusland, die hun eigen grondstoffen meer zelf gebruiken. Ook heeft het land last van Amerikaanse sancties. Bovendien kunnen schepen met brandstoffen het eiland de laatste weken moeilijk bereiken door de harde wind na orkaan Milton.

Meer uit Buitenland

Zelensky: meer middellangeafstandsaanvallen, drones en robots

KYIV (ANP) - Oekraïne heeft de voorbije maand het aantal middellangeafstandsaanvallen op Rusland verdubbeld, en is van plan om die aanvallen te blijven opvoeren. Dat schrijft president Volodymyr Zelensky op X. Hij zegt ook dat de productie van drones en robots, zoals autonome karretjes voor op het slagveld, de komende tijd verder verhoogd wordt.

43 minuten geleden
Doden en gewonden bij Russische aanvallen in Oekraïense regio's

POLTAVA (ANP/RTR) - Russische drone- en raketaanvallen hebben in de Oekraïense regio Poltava aan zeker vier mensen het leven gekost en tientallen mensen verwond, melden de autoriteiten. Ook in Charkiv viel een dode en raakten vier mensen gewond. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt dat de aanvallen voornamelijk gericht waren op energievoorzieningen.

3 uur geleden
Negen doden bij explosie in mijn Colombia

SUTATAUSA (ANP/AFP) - Bij de mijnexplosie in Colombia zijn negen doden gevallen. Zes mijnwerkers konden worden gered, meldt het nationale mijnagentschap van het land.

4 uur geleden
Iran meldt burgerdoden door Amerikaanse aanvallen op boten

TEHERAN (ANP) - Volgens Iran hebben de Verenigde Staten tijdens acties in de Straat van Hormuz twee kleine boten aangevallen waarop zich burgers bevonden. Daarbij zijn vijf mensen omgekomen, meldt de Iraanse staatstelevisie.

6 uur geleden
Doden bij explosie in vuurwerkfabriek China

CHANGSHA (ANP/RTR/AFP) - Bij een explosie in een vuurwerkfabriek in de Chinese provincie Hunan zijn zeker 21 mensen omgekomen. Ruim zestig anderen raakten gewond.

7 uur geleden
IAEA: schade aan kerncentrale Zaporizja na droneaanval

ZAPORIZJA (ANP) - Deskundigen van het Internationaal Atoomenergieagentschap IAEA hebben geconstateerd dat er meetapparatuur in de kerncentrale van Zaporizja is beschadigd bij een droneaanval.

8 uur geleden
Twaalf medewerkers vast na explosie in mijn Colombia

SUTATAUSA (ANP) - Na een mijnexplosie in Colombia zijn twaalf mijnwerkers opgesloten geraakt. Volgens de gouverneur van de regio in Centraal-Colombia werd de explosie waarschijnlijk veroorzaakt door een ophoping van gassen. In het land vinden geregeld mijnongelukken plaats, meestal als gevolg van slechte ventilatie.

8 uur geleden