Elektriciteit Cuba keert terug in zeer beperkte delen van Havana
HAVANA (ANP/RTR) - Heel langzaam keert de elektriciteit terug in delen van de Cubaanse hoofdstad Havana. Hoewel verreweg het grootste deel van de tien miljoen inwoners van het land nog altijd zonder stroom zit, ging vrijdagavond op schaarse plekken in de stad het licht weer aan. Kort na zonsondergang hadden onder meer enkele grote ziekenhuizen weer elektriciteit.
Netbeheerder UNE zei vrijdag te hopen dat het in de nacht van vrijdag op zaterdag (lokale tijd) ten minste vijf oliegestookte opwekkingscentrales zou kunnen herstarten. Daardoor moet er genoeg stoom beschikbaar komen om ook enkele andere en grotere delen van het land weer van elektriciteit te voorzien.
In Cuba viel vrijdag het nationale elektriciteitsnet uit, waardoor het hele eiland tijdelijk zonder stroom zat. Het communistische land kampt al langer met stroomstoringen. Premier Manuel Marrero wijt het probleem aan een "perfecte storm": een verouderd netwerk, toenemende vraag naar stroom en vooral grote brandstoftekorten. Cuba ontvangt steeds minder brandstoffen uit landen als Venezuela, Mexico en Rusland, die hun eigen grondstoffen meer zelf gebruiken. Ook heeft het land last van Amerikaanse sancties. Bovendien kunnen schepen met brandstoffen het eiland de laatste weken moeilijk bereiken door de harde wind na orkaan Milton.
Meer uit Buitenland
NONTHABURI (ANP/AFP) - Thaise politieagenten hebben in een voorstad van Bangkok een verdachte tijdens een nieuwjaarsviering overweldigd, terwijl ze vermomd waren als leeuwendansers. De leeuwendans maakt traditioneel deel uit van het Chinees nieuwjaar.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De voormalige Britse prins Andrew is opgepakt, meldt de Britse omroep BBC. Andrew Mountbatten-Windsor raakte herhaaldelijk in opspraak door zijn banden met zedendelinquent Jeffrey Epstein.
1 uur geledenWARSCHAU (ANP/RTR) - De Poolse premier Donald Tusk heeft landgenoten in Iran opgeroepen dat land onmiddellijk te verlaten. Hij meent dat er een risico is op een gewapend conflict en dat er al over een paar uur mogelijk geen kans meer is op evacuatievluchten.
1 uur geledenNAIROBI (ANP/AFP) - Meer dan duizend Kenianen zijn voor Rusland gaan vechten in Oekraïne. Dat komt naar voren in een inlichtingenrapport dat is gepresenteerd aan het Keniaanse parlement.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Een Brits echtpaar heeft in Iran een gevangenisstraf van tien jaar opgelegd gekregen voor spionage, maakte de familie bekend. De Britse regering noemde de uitspraak "afschuwelijk en totaal onverdedigbaar".
3 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - De Verenigde Naties hebben beklemtoond dat er in oktober vorig jaar zeer waarschijnlijk volkerenmoord is gepleegd in de Soedanese stad El-Fasher. Doelwit waren leden van niet-Arabische etnische groepen. Een onderzoeksmissie van de VN concludeert dat op de inname van de stad door de Rapid Support Forces (RSF) "drie dagen van absolute gruwelen" volgden. De daders zouden moeten worden berecht, vindt de missie.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De berichtenapp Telegram heeft verklaard geen inbreuken op de encryptie te hebben gevonden. De beschuldiging van de Russische regering dat buitenlandse inlichtingendiensten berichten van Russische soldaten zien, wordt door Telegram van de hand gewezen.
4 uur geleden