Elektriciteit Cuba keert terug in zeer beperkte delen van Havana
HAVANA (ANP/RTR) - Heel langzaam keert de elektriciteit terug in delen van de Cubaanse hoofdstad Havana. Hoewel verreweg het grootste deel van de tien miljoen inwoners van het land nog altijd zonder stroom zit, ging vrijdagavond op schaarse plekken in de stad het licht weer aan. Kort na zonsondergang hadden onder meer enkele grote ziekenhuizen weer elektriciteit.
Netbeheerder UNE zei vrijdag te hopen dat het in de nacht van vrijdag op zaterdag (lokale tijd) ten minste vijf oliegestookte opwekkingscentrales zou kunnen herstarten. Daardoor moet er genoeg stoom beschikbaar komen om ook enkele andere en grotere delen van het land weer van elektriciteit te voorzien.
In Cuba viel vrijdag het nationale elektriciteitsnet uit, waardoor het hele eiland tijdelijk zonder stroom zat. Het communistische land kampt al langer met stroomstoringen. Premier Manuel Marrero wijt het probleem aan een "perfecte storm": een verouderd netwerk, toenemende vraag naar stroom en vooral grote brandstoftekorten. Cuba ontvangt steeds minder brandstoffen uit landen als Venezuela, Mexico en Rusland, die hun eigen grondstoffen meer zelf gebruiken. Ook heeft het land last van Amerikaanse sancties. Bovendien kunnen schepen met brandstoffen het eiland de laatste weken moeilijk bereiken door de harde wind na orkaan Milton.
Meer uit Buitenland
BANGKOK (ANP/AFP) - Thailand heeft een overeenkomst met Iran bereikt over de doorgang van Thaise olietankers door de Straat van Hormuz. Dat maakte de premier van Thailand zaterdagochtend bekend.
36 minuten geledenKRALENDIJK (ANP) - Het Bestuurscollege (BC) van Bonaire vraagt de Nederlandse regering om snel in te grijpen. Door onrust in het Midden-Oosten en problemen in de scheepvaart worden vrachtkosten steeds hoger. Daardoor dreigen boodschappen en brandstof op Bonaire veel te duur te worden en wordt het voor veel inwoners steeds moeilijker om rond te komen, aldus de overheid van de bijzondere gemeente in het Caribisch gebied.
2 uur geledenAL-KHARJ (ANP/RTR/DPA) - Bij een Iraanse aanval op luchtmachtbasis Prince Sultan in Saudi-Arabië zijn twaalf Amerikaanse militairen gewond geraakt. Twee van hen zijn er ernstig aan toe, melden Amerikaanse autoriteiten.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten denken dat er deze week gesprekken gaan plaatsvinden met Iran om een eind te maken aan de oorlog. Dat heeft de speciale gezant Steve Witkoff gezegd op een bijeenkomst in Miami. "We zijn er zeker hoopvol over."
9 uur geledenSANAA (ANP/RTR/AFP) - De Houthi's zeggen klaar te zijn zich te mengen in de oorlog in het Midden-Oosten als bondgenoten van de VS en Israël zich mengen in de strijd tegen Iran. Dat meldt de door Iran gesteunde groepering op de Jemenitische staatstelevisie.
9 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Teheran zweert Israëlische aanvallen op Iran van eerder op vrijdag te vergelden. Die aanvallen tegen onder meer energievoorzieningen en de Iraanse staalindustrie, zo schrijft buitenlandminister Abbas Araghchi op X, zijn in strijd met Amerikaanse beloften aan Iran.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Techmagnaat en X-eigenaar Elon Musk heeft recentelijk deelgenomen aan een telefoongesprek tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Indiase premier Narendra Modi. Dat meldt The New York Times.
10 uur geleden