Elektriciteit Cuba keert terug in zeer beperkte delen van Havana
HAVANA (ANP/RTR) - Heel langzaam keert de elektriciteit terug in delen van de Cubaanse hoofdstad Havana. Hoewel verreweg het grootste deel van de tien miljoen inwoners van het land nog altijd zonder stroom zit, ging vrijdagavond op schaarse plekken in de stad het licht weer aan. Kort na zonsondergang hadden onder meer enkele grote ziekenhuizen weer elektriciteit.
Netbeheerder UNE zei vrijdag te hopen dat het in de nacht van vrijdag op zaterdag (lokale tijd) ten minste vijf oliegestookte opwekkingscentrales zou kunnen herstarten. Daardoor moet er genoeg stoom beschikbaar komen om ook enkele andere en grotere delen van het land weer van elektriciteit te voorzien.
In Cuba viel vrijdag het nationale elektriciteitsnet uit, waardoor het hele eiland tijdelijk zonder stroom zat. Het communistische land kampt al langer met stroomstoringen. Premier Manuel Marrero wijt het probleem aan een "perfecte storm": een verouderd netwerk, toenemende vraag naar stroom en vooral grote brandstoftekorten. Cuba ontvangt steeds minder brandstoffen uit landen als Venezuela, Mexico en Rusland, die hun eigen grondstoffen meer zelf gebruiken. Ook heeft het land last van Amerikaanse sancties. Bovendien kunnen schepen met brandstoffen het eiland de laatste weken moeilijk bereiken door de harde wind na orkaan Milton.
Meer uit Buitenland
BOEKAREST (ANP) - De NAVO zal de Amerikaanse ideeën over een groter Europees en een kleiner Amerikaans aandeel in het bondgenootschap overnemen, zegt NAVO-topman Mark Rutte. 'NAVO 3.0', zoals de VS het noemen, is "de logische volgende stap", meent Rutte. Hij verwacht dat de 32 landen dat op de komende NAVO-top zullen vastleggen.
1 uur geledenBOEKAREST (ANP/RTR) - Oekraïne en Litouwen hebben een dronedeal gesloten, meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky na een ontmoeting met de Litouwse president Gitanas Nauseda in Boekarest. Oekraïne stuurt een militair expertteam om in Litouwen te werken aan "de ontwikkeling van de noodzakelijke veiligheidscapaciteiten".
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft woensdag de bekende mensenrechtenadvocaat Nasrin Sotoudeh op borgtocht vrijgelaten. Haar dochter heeft dat bekendgemaakt. Sotoudeh werd op 1 april opgepakt.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie gaat lidstaten oproepen conversietherapie te verbieden, maar komt zelf niet met een EU-verbod erop. Daarmee reageert het dagelijks bestuur van de EU op een petitie die ruim 1 miljoen keer is ondertekend om conversietherapie te verbieden in de 27 lidstaten.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Een waakhond van het Britse parlement begint een onderzoek naar Reform UK-leider Nigel Farage voor het accepteren van een grote donatie, meldt de BBC. Hij zou de gift van 5 miljoen pond (ruim 5,7 miljoen euro) niet hebben aangegeven.
4 uur geledenBEIJING (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is in China aangekomen voor zijn staatsbezoek aan dat land. Hij spreekt later deze week met de Chinese president Xi Jinping.
5 uur geledenMANILLA (ANP/RTR/AFP) - Bij de Filipijnse senaat zijn woensdag tientallen schoten gehoord. Het is niet direct duidelijk wat er aan de hand is. Mogelijk houdt het incident verband met senator Ronald Dela Rosa, die gezocht wordt door het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag.
5 uur geleden