Elanor Boekholt-O'Sullivan wordt minister van Volkshuisvesting
DEN HAAG (ANP) - D66 draagt luitenant-generaal Elanor Boekholt-O'Sullivan voor als minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening, meldt de partij op haar website. Zij is de eerste vrouwelijke luitenant-generaal bij de Nederlandse krijgsmacht. Afgelopen vrijdag werden al de eerste namen van D66-ministers bekend, namelijk die van Rianne Letschert (Onderwijs, Cultuur en Wetenschap) en Hans Vijlbrief (Sociale Zaken en Werkgelegenheid).
"In haar loopbaan vervulde zij diverse leidinggevende en strategische functies, waarin zij brede ervaring opdeed met organisatieontwikkeling, leiderschap en maatschappelijke opgaven", omschrijft D66 de ministerskandidaat.
Boekholt-O'Sullivan ontvangt binnenkort de Aletta Jacobsprijs, die elke twee jaar wordt uitgereikt aan een vrouw met een academische opleiding die zich heeft ingezet voor emancipatie. De jury motiveerde dat ze een vrouw is "die zich staande weet te houden in de mannenwereld van de krijgsmacht, en daarbij zichzelf weet te blijven".
De topvrouw bij Defensie heeft er onder andere voor gezorgd dat er vrouwvriendelijkere scherfvesten worden gekocht. Voorheen werden alleen vesten gebruikt die waren ontworpen voor mannen, die oncomfortabel en onveilig waren voor vrouwen.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Het CDA draagt topambtenaar Annet Bertram voor als staatssecretaris van Infrastructuur en Waterstaat, bevestigen ingewijden na berichtgeving van de NOS. Bertram is momenteel secretaris-generaal van het ministerie van Asiel en Migratie en heeft uiteenlopende topfuncties vervuld in de ambtenarij.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Utrechtse CDA-gedeputeerde Mirjam Sterk wordt in het aankomende kabinet minister van Langdurige Zorg, Jeugd en Sport. Dat bevestigen ingewijden na berichtgeving door RTL. Sterk gaat in Utrecht onder meer over natuur en landbouw.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Heleen Herbert wordt namens het CDA minister van Economische Zaken in het nieuwe kabinet. Dat bevestigen ingewijden na berichtgeving door De Telegraaf. Momenteel is Herbert bestuurder bij bouwbedrijf Heijmans.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - CDA-Europarlementariƫr Tom Berendsen wordt minister van Buitenlandse Zaken in het aankomende kabinet. Dat bevestigen ingewijden na berichtgeving door het AD.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - D66 draagt Rianne Letschert en Hans Vijlbrief voor als ministers in het aanstaande minderheidskabinet. Letschert wordt minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, Vijlbrief van Sociale Zaken en Werkgelegenheid. Dat heeft D66 vrijdagmiddag bekendgemaakt. De invulling van de overige kabinetsposten volgt later, aldus de partij.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Sophie Hermans (VVD), die minister van Volksgezondheid wordt in het komende minderheidskabinet, denkt dat haar nieuwe post "grote en ingewikkelde opgaven" zal hebben. Hermans moet de miljardenbezuiniging in de zorg zien door te voeren, onder meer door het eigen risico te verhogen. Daarvoor is nog geen steun in de Tweede Kamer.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Bart van den Brink wordt namens het CDA minister van Asiel en Migratie, meldden meerdere bronnen aan het ANP. Hij voerde samen met fractievoorzitter Henri Bontenbal de onderhandelingen over de vorming van een minderheidskabinet met D66 en VVD.
3 dagen geleden