Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Elandkerk gerepareerd, omwonenden weer terug naar huis

Elandkerk gerepareerd, omwonenden weer terug naar huis

DEN HAAG (ANP) - De bewoners van de ontruimde woningen rondom de Elandkerk in Den Haag mogen weer terug naar huis. De kerk raakte beschadigd door storm Eunice, waardoor omwonenden de nacht van vrijdag op zaterdag ergens anders moesten doorbrengen.

Door de storm vielen meerdere dakleien van een van de twee kerktorens. Ook waaide er een houten balk van de kerk af en bewoog een van de torens door de extreme wind.

Na een inspectie van de kerktorens bleek dat twee houten balken verstevigd moesten worden, legt een woordvoerster van de gemeente uit. Dit is zaterdag gebeurd. "Het kan best zijn dat er op de langere termijn nader onderhoud aan de spits van de kerk moet plaatsvinden", aldus de woordvoerster.

Vanwege de schade aan de kerk moesten 25 huishoudens hun huis uit. De meesten brachten de nacht door bij vrienden, familie of kennissen. Het lukte twintig mensen niet om een slaapplek te regelen, zij werden door de gemeente ondergebracht in een hotel.

Meer uit Binnenland

Brand in discotheek Saasveld, 3000 mensen geëvacueerd

SAASVELD (ANP) - In discotheek Bruins in het Overijsselse Saasveld is in de nacht van zondag op maandag brand uitgebroken. Er waren zo'n 3000 mensen aanwezig in de discotheek, meldt de brandweer Twente.

2 uur geleden
Bijna 700 vrijwilligers bij zoektocht naar vermiste tiener Milan

HEEMSKERK (ANP) - In de zoektocht naar de vermiste 16-jarige Milan hebben 673 mensen zich aangemeld om te helpen, meldt Coördinatie Platform Vermissing op Facebook. De vrijwilligers doorzochten 135 kleinere gebieden. "Helaas heeft de zoekactie tot nu toe nog geen resultaat opgeleverd", aldus het bericht.

6 uur geleden
Weer recordaantal Tikkies gestuurd, ook hoogste totaalbedrag ooit

AMSTERDAM (ANP) - Nederlanders hebben dit jaar opnieuw een recordaantal Tikkies gestuurd. Ook het gevraagde totaalbedrag lag nog nooit zo hoog als in 2025. Daarmee heeft de betaalapp het oude record van vorig jaar verbroken. Dit meldt ABN AMRO, de eigenaar van Tikkie.

6 uur geleden
Afscheidsaankondiging Frits Spits Radiomoment van het Jaar 2025

HILVERSUM (ANP) - De afscheidsaankondiging van Frits Spits in De Taalstaat is verkozen tot het Radiomoment van het jaar 2025. Dat werd zondagmiddag bekendgemaakt in een speciale uitzending van het Omroep MAX-radioprogramma De Perstribune op NPO Radio 1.

15 uur geleden
Geen aanhoudingen na ongeregeldheden Amsterdamse wijk Floradorp

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft niemand aangehouden na de urenlange ongeregeldheden zaterdagavond in de Amsterdamse wijk Floradorp. Dat zegt een woordvoerder zondag. "We hebben in Floradorp inzet gedaan om de brandweer zo veilig mogelijk hun werk te laten doen", aldus de zegsvrouw.

19 uur geleden
Januari voor het eerst in vijf jaar mogelijk kouder dan normaal

HOUTEN (ANP) - De eerste helft van januari wordt het iets kouder dan de gemiddelde dagtemperatuur van 6 graden, voorspelt Weeronline. De tweede helft van de maand is nog onzeker, maar volgens de voorspeller is de kans groot dat de hele maand kouder verloopt dan gemiddeld in de afgelopen dertig jaar. Dat zou dan voor het eerst sinds 2021 zijn.

20 uur geleden
Twee derde van Nederlanders eens met landelijk vuurwerkverbod

DEN HAAG (ANP) - Twee derde van de Nederlanders is voor een landelijk vuurwerkverbod. Dat komt naar voren uit een enquête van Kieskompas en het ANP die meer dan 56.000 Nederlanders hebben ingevuld. Een op de tien Nederlanders heeft geen uitgesproken mening.

1 dag geleden