Elandkerk gerepareerd, omwonenden weer terug naar huis
DEN HAAG (ANP) - De bewoners van de ontruimde woningen rondom de Elandkerk in Den Haag mogen weer terug naar huis. De kerk raakte beschadigd door storm Eunice, waardoor omwonenden de nacht van vrijdag op zaterdag ergens anders moesten doorbrengen.
Door de storm vielen meerdere dakleien van een van de twee kerktorens. Ook waaide er een houten balk van de kerk af en bewoog een van de torens door de extreme wind.
Na een inspectie van de kerktorens bleek dat twee houten balken verstevigd moesten worden, legt een woordvoerster van de gemeente uit. Dit is zaterdag gebeurd. "Het kan best zijn dat er op de langere termijn nader onderhoud aan de spits van de kerk moet plaatsvinden", aldus de woordvoerster.
Vanwege de schade aan de kerk moesten 25 huishoudens hun huis uit. De meesten brachten de nacht door bij vrienden, familie of kennissen. Het lukte twintig mensen niet om een slaapplek te regelen, zij werden door de gemeente ondergebracht in een hotel.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Omwonenden die hun huis niet meer in kunnen na de grote explosie en brand in het centrum van Utrecht, worden opgevangen in hotel Karel V. Dat ligt niet ver van de getroffen Visscherssteeg. Een woordvoerster van de gemeente weet niet om hoeveel mensen het gaat.
35 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Burgemeester Sharon Dijksma is geraakt door de explosie en brand in het centrum van Utrecht en maakt zich zorgen over de mensen die gewond zijn geraakt. Dat zegt ze donderdagmiddag vlakbij de Visscherssteeg, waar de brand nog altijd woedt. Volgens Veiligheidsregio Utrecht gaat het om zeker vier gewonden. Mogelijk liggen er ook mensen onder het puin.
48 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Bij de explosie in het centrum van Utrecht zijn zeker vier mensen gewond geraakt, meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio. Eerder sprak hij van zeker één gewonde.
49 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Het Rode Kruis meldt uit voorzorg vrijwilligers te hebben opgeroepen om naar het calamiteitenhospitaal in Utrecht te gaan, dat donderdagmiddag is geopend na een of meerdere explosies in de binnenstad. "Ons noodhulpteam is ter plaatse en ondersteunt de hulpdiensten in het centrum", laat de hulporganisatie weten.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het UMC Utrecht opent een calamiteitenhospitaal wegens de explosie donderdagmiddag in het centrum van Utrecht. Dat meldt een woordvoerster van het ziekenhuis.
1 uur geledenALMELO (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft een celstraf van twaalf jaar geëist tegen de 66-jarige Ype van der M. uit Ridderkerk voor het opzettelijk veroorzaken van een explosie en een fatale brand in een woning in het Overijsselse Vroomshoop. Op 27 december 2024 kwamen daarbij de twee bewoners van de woning aan de Meidoornlaan en drie honden om het leven.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Aan de Visscherssteeg in het centrum van Utrecht is donderdagmiddag een "gigantische explosie" geweest, meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio. Daarbij is zeker één gewonde gevallen. Hoe die persoon eraan toe is, weet hij niet.
2 uur geleden