Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

El Ghazi en Mainz komen niet tot schikking over ontslag

El Ghazi en Mainz komen niet tot schikking over ontslag

MAINZ (ANP/DPA) - Voetballer Anwar El Ghazi en zijn voormalige club Mainz 05 zijn er niet in geslaagd tot een schikking te komen in het conflict over zijn ontslag van eind vorig jaar. Dat bleek tijdens een bemiddelingszitting in Mainz, waar de tweevoudig Oranje-international zelf niet bij aanwezig was. Op 19 juni staan de partijen daardoor weer tegenover elkaar bij de rechter.

De Duitse club beëindigde het contract van de 28-jarige oud-speler van Ajax en PSV nadat El Ghazi meerdere keren op sociale media zijn steun had uitgesproken voor de Palestijnen in de oorlog tussen Israël en Hamas. De aanvaller had nog een contract tot komende zomer, met een optie voor nog een seizoen.

Volgens zijn advocaat loopt El Ghazi 150.000 euro per maand mis door het ontslag op staande voet. Mainz zegt juist dat het ruim een half miljoen euro van de voetballer wil terugzien door de overtredingen die hij zou hebben begaan. De aanvaller tekende eind september een contract bij de Duitsers.

'Hel'

El Ghazi werd aanvankelijk geschorst nadat hij in een post had gezegd de Palestijnen te steunen. Na intensieve gesprekken met de clubleiding was de voetballer weer welkom bij de selectie, maar El Ghazi was het niet eens met de verklaring die de club daarover had gedeeld. Daarop sprak de aanvaller weer zijn steun uit aan de Palestijnen, waarna hij werd ontslagen.

"Sta voor wat juist is, ook al betekent dat dat je alleen staat", liet El Ghazi begin november op de dag van zijn ontslag weten. "Het verlies van mijn inkomen is niets vergeleken met de hel die is losgelaten op de onschuldige en kwetsbare mensen in Gaza. #stopthekilling."

Meer uit Voetbal

Torres helpt FC Barcelona met hattrick aan zege op Betis: 3-5

BARCELONA (ANP) - Ferran Torres heeft FC Barcelona met een hattrick geholpen aan een 5-3-zege in de uitwedstrijd tegen Real Betis. Frenkie de Jong keerde na twee duels afwezigheid terug in de selectie van Barcelona en viel in de 63e minuut in.

1 uur geleden
Ajax wint dankzij eigen treffers Fortuna voor tweede keer op rij

SITTARD (ANP) - Ajax heeft in het uitduel met Fortuna Sittard de tweede overwinning op rij geboekt. Na de 2-0-zege van dinsdag op FC Groningen, die volgde op vijf wedstrijden zonder overwinning, werd de ploeg van interim-trainer Fred Grim in Limburg geholpen door twee eigen doelpunten van Fortuna. Owen Wijndal bepaalde met zijn eerste treffer voor Ajax de eindstand op 1-3.

1 uur geleden
Liverpool lijdt na late tegengoal ook puntenverlies tegen Leeds

LEEDS (ANP) - Liverpool is ook in het uitduel met degradatiekandidaat Leeds United tegen puntenverlies aangelopen. De bij de thuisploeg ingevallen Ao Tanaka bezorgde het team van trainer Arne Slot in de blessuretijd een volgende tegenvaller: 3-3.

1 uur geleden
Internazionale wint op eigen veld ruim van Como

MILAAN (ANP) - Internazionale heeft de thuiswedstrijd tegen Como met 4-0 gewonnen. Door de zege gaat de ploeg uit Milaan voorlopig aan de leiding in de Serie A. Inter heeft nu 30 punten, 2 meer dan AC Milan en Napoli. De club uit Napels kan de leiding weer overnemen als het zondag wint van Juventus. AC Milan gaat maandag op bezoek bij Torino.

1 uur geleden
Feyenoord-aanvoerder Steijn ook tegen PEC Zwolle op de bank

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie houdt aanvoerder Sem Steijn ook tegen PEC Zwolle op de bank. Van Persie wijzigt zijn elftal in vergelijking met de uitwedstrijd tegen Telstar (1-2) van vorige week wel op twee plekken: Jordan Lotomba vervangt de geblesseerde rechtsback Bart Nieuwkoop en aanvaller Gonçalo Borges is de vervanger van Gaoussou Diarra.

2 uur geleden
Curaçao speelt eerste WK-duel ooit tegen Duitsland in Houston

WASHINGTON (ANP) - Curaçao voetbalt in het Amerikaanse Houston het eerste duel ooit op een WK, met Duitsland als tegenstander. De wedstrijd tussen de ploeg van bondscoach Dick Advocaat en de viervoudig wereldkampioen begint op 14 juni om 19.00 uur Nederlandse tijd in het NRG Stadium. Curaçao speelt op 20 juni in Kansas City tegen Ecuador en sluit de groepsfase van het WK op 25 juni af met een wedstrijd tegen Ivoorkust in Philadelphia.

2 uur geleden
Oranje speelt pouleduels van WK in Dallas, Houston en Kansas City

WASHINGTON (ANP) - Het Nederlands elftal begint op 14 juni het WK met een wedstrijd tegen Japan in Dallas. Dat werd bekend tijdens een show van de FIFA met oud-voetballers van 42 landen die zich al hebben geplaatst voor de eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

2 uur geleden