El Ghazi en Mainz komen niet tot schikking over ontslag
MAINZ (ANP/DPA) - Voetballer Anwar El Ghazi en zijn voormalige club Mainz 05 zijn er niet in geslaagd tot een schikking te komen in het conflict over zijn ontslag van eind vorig jaar. Dat bleek tijdens een bemiddelingszitting in Mainz, waar de tweevoudig Oranje-international zelf niet bij aanwezig was. Op 19 juni staan de partijen daardoor weer tegenover elkaar bij de rechter.
De Duitse club beëindigde het contract van de 28-jarige oud-speler van Ajax en PSV nadat El Ghazi meerdere keren op sociale media zijn steun had uitgesproken voor de Palestijnen in de oorlog tussen Israël en Hamas. De aanvaller had nog een contract tot komende zomer, met een optie voor nog een seizoen.
Volgens zijn advocaat loopt El Ghazi 150.000 euro per maand mis door het ontslag op staande voet. Mainz zegt juist dat het ruim een half miljoen euro van de voetballer wil terugzien door de overtredingen die hij zou hebben begaan. De aanvaller tekende eind september een contract bij de Duitsers.
'Hel'
El Ghazi werd aanvankelijk geschorst nadat hij in een post had gezegd de Palestijnen te steunen. Na intensieve gesprekken met de clubleiding was de voetballer weer welkom bij de selectie, maar El Ghazi was het niet eens met de verklaring die de club daarover had gedeeld. Daarop sprak de aanvaller weer zijn steun uit aan de Palestijnen, waarna hij werd ontslagen.
"Sta voor wat juist is, ook al betekent dat dat je alleen staat", liet El Ghazi begin november op de dag van zijn ontslag weten. "Het verlies van mijn inkomen is niets vergeleken met de hel die is losgelaten op de onschuldige en kwetsbare mensen in Gaza. #stopthekilling."
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Sjaak Troost vertrekt na zeven jaar uit de raad van commissarissen van Feyenoord. Hij stelt zijn functie per direct ter beschikking, zo laat de club uit Rotterdam weten.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie was vooral tevreden over de eerste helft van Feyenoord tegen Telstar (2-1). "We kwamen terug van een achterstand en maken twee goede goals", zei hij. "We creëerden ook veel kansen. Dat deden we goed."
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de thuiswedstrijd tegen Telstar met 2-1 gewonnen. Anis Hadj Moussa maakte beide doelpunten voor de thuisploeg. Jochem Ritmeester van de Kamp maakte de openingstreffer voor de bezoekers.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de tweede plaats van de Eredivisie steviger in handen gekregen. De ploeg van trainer Robin van Persie won de thuiswedstrijd tegen Telstar (2-1) en heeft nu 5 punten meer dan NEC en Ajax, de nummers 3 en 4 van de competitie. Anis Hadj Moussa scoorde tweemaal voor de thuisploeg, waarvoor Raheem Sterling na ruim een uur onder luid applaus als invaller debuteerde.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan is nog verder achteropgeraakt op koploper Internazionale. De nummer 2 van de Serie A verloor voor eigen publiek van Parma (0-1). Mariano Troilo maakte in de slotfase het enige doelpunt van de wedstrijd.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de derby van Noord-Londen met 4-1 gewonnen bij Tottenham Hotspur. Door de overwinning is de voorsprong van koploper Arsenal weer 5 punten op nummer 2 Manchester City, dat een wedstrijd minder heeft gespeeld. Tottenham blijft 16e.
8 uur geledenALKMAAR (ANP) - Invallers Sven Mijnans en Kees Smit hebben AZ aan een thuiszege op Sparta Rotterdam geholpen (3-1). De invallers troffen in de tweede helft doel voor de club uit Alkmaar. Vervolgens maakte Milan Zonneveld het duel in de slotfase nog even spannend en bepaalde Troy Parrott de eindstand.
9 uur geleden