Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

El Ghazi en Mainz komen niet tot schikking over ontslag

El Ghazi en Mainz komen niet tot schikking over ontslag

MAINZ (ANP/DPA) - Voetballer Anwar El Ghazi en zijn voormalige club Mainz 05 zijn er niet in geslaagd tot een schikking te komen in het conflict over zijn ontslag van eind vorig jaar. Dat bleek tijdens een bemiddelingszitting in Mainz, waar de tweevoudig Oranje-international zelf niet bij aanwezig was. Op 19 juni staan de partijen daardoor weer tegenover elkaar bij de rechter.

De Duitse club beëindigde het contract van de 28-jarige oud-speler van Ajax en PSV nadat El Ghazi meerdere keren op sociale media zijn steun had uitgesproken voor de Palestijnen in de oorlog tussen Israël en Hamas. De aanvaller had nog een contract tot komende zomer, met een optie voor nog een seizoen.

Volgens zijn advocaat loopt El Ghazi 150.000 euro per maand mis door het ontslag op staande voet. Mainz zegt juist dat het ruim een half miljoen euro van de voetballer wil terugzien door de overtredingen die hij zou hebben begaan. De aanvaller tekende eind september een contract bij de Duitsers.

'Hel'

El Ghazi werd aanvankelijk geschorst nadat hij in een post had gezegd de Palestijnen te steunen. Na intensieve gesprekken met de clubleiding was de voetballer weer welkom bij de selectie, maar El Ghazi was het niet eens met de verklaring die de club daarover had gedeeld. Daarop sprak de aanvaller weer zijn steun uit aan de Palestijnen, waarna hij werd ontslagen.

"Sta voor wat juist is, ook al betekent dat dat je alleen staat", liet El Ghazi begin november op de dag van zijn ontslag weten. "Het verlies van mijn inkomen is niets vergeleken met de hel die is losgelaten op de onschuldige en kwetsbare mensen in Gaza. #stopthekilling."

Meer uit Voetbal

NEC verslaat PSV en bereikt voor zesde keer bekerfinale

NIJMEGEN (ANP) - NEC staat op 19 april in de bekerfinale in De Kuip. De club uit Nijmegen won voor eigen publiek een spektakelstuk met PSV (3-2). De andere halve eindstrijd gaat woensdag tussen AZ en Telstar.

6 uur geleden
PSV begint met Obispo en Boadu aan bekerduel met NEC

NIJMEGEN (ANP) - Armando Obispo begint met PSV aan de uitwedstrijd tegen NEC in de halve finale van de KNVB-beker. De verdediger werd zaterdag ziek na het uitduel met Heracles Almelo, maar is op tijd hersteld.

9 uur geleden
Veurink kiest voor Kop in doel van Oranjevrouwen tegen Polen

GDANSK (ANP) - Lize Kop is de keeper van het Nederlands elftal in het WK-kwalificatieduel in Gdansk met Polen. Bondscoach Arjan Veurink heeft Daphne van Domselaar naast zich op de bank gezet. Het is de eerste kwalificatiewedstrijd van Oranje in aanloop naar het WK voetbal van 2027 in Brazilië.

10 uur geleden
Braziliaan Rodrygo mist WK door kruisbandblessure

MADRID (ANP) - De Braziliaanse aanvaller Rodrygo mist mogelijk het wereldkampioenschap voetbal van komende zomer vanwege een kruisbandblessure. In de thuiswedstrijd van zijn club Real Madrid tegen Getafe (0-1) raakte hij maandagavond na een invalbeurt geblesseerd. Real Madrid meldt dat hij de voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd en een scheur heeft in zijn meniscus. Het herstel daarvan duurt doorgaans minstens negen maanden.

10 uur geleden
AZ wil revanche voor verloren bekerfinale van vorig seizoen

ALKMAAR (ANP) - Leeroy Echteld wil zich met de spelers van AZ revancheren voor de verloren bekerfinale van vorig seizoen. De Alkmaarse club speelt op woensdagavond de halve finale thuis tegen Telstar. Volgens de trainer zijn "focus, discipline en lef" van cruciaal belang.

13 uur geleden
Oranje oefent vlak voor WK tegen Algerije

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal oefent vlak voor het WK tegen Algerije. Beide landen treffen elkaar op 3 juni voor de eerste keer in De Kuip, de thuishaven van Algerijns international Anis Hadj Moussa van Feyenoord.

1 dag geleden
Duel van Ronaldo en Al Nassr afgelast na aanvallen van Iran

DUBAI (ANP) - Cristiano Ronaldo komt woensdag niet in actie met Al Nassr in de Aziatische Champions League. Het uitduel met Al Wasl in Dubai is afgelast. De Aziatische voetbalbond vindt de situatie onveilig door aanvallen van Iran op omringende landen met Amerikaanse legerbasissen.

1 dag geleden