Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

El Ghazi en Mainz komen niet tot schikking over ontslag

El Ghazi en Mainz komen niet tot schikking over ontslag

MAINZ (ANP/DPA) - Voetballer Anwar El Ghazi en zijn voormalige club Mainz 05 zijn er niet in geslaagd tot een schikking te komen in het conflict over zijn ontslag van eind vorig jaar. Dat bleek tijdens een bemiddelingszitting in Mainz, waar de tweevoudig Oranje-international zelf niet bij aanwezig was. Op 19 juni staan de partijen daardoor weer tegenover elkaar bij de rechter.

De Duitse club beëindigde het contract van de 28-jarige oud-speler van Ajax en PSV nadat El Ghazi meerdere keren op sociale media zijn steun had uitgesproken voor de Palestijnen in de oorlog tussen Israël en Hamas. De aanvaller had nog een contract tot komende zomer, met een optie voor nog een seizoen.

Volgens zijn advocaat loopt El Ghazi 150.000 euro per maand mis door het ontslag op staande voet. Mainz zegt juist dat het ruim een half miljoen euro van de voetballer wil terugzien door de overtredingen die hij zou hebben begaan. De aanvaller tekende eind september een contract bij de Duitsers.

'Hel'

El Ghazi werd aanvankelijk geschorst nadat hij in een post had gezegd de Palestijnen te steunen. Na intensieve gesprekken met de clubleiding was de voetballer weer welkom bij de selectie, maar El Ghazi was het niet eens met de verklaring die de club daarover had gedeeld. Daarop sprak de aanvaller weer zijn steun uit aan de Palestijnen, waarna hij werd ontslagen.

"Sta voor wat juist is, ook al betekent dat dat je alleen staat", liet El Ghazi begin november op de dag van zijn ontslag weten. "Het verlies van mijn inkomen is niets vergeleken met de hel die is losgelaten op de onschuldige en kwetsbare mensen in Gaza. #stopthekilling."

Meer uit Voetbal

Fraser nieuwe trainer van voetbalclub in China

XI'AN (ANP) - Henk Fraser is de nieuwe trainer van Shaanxi Union. De Chinese club, die uitkomt in de tweede divisie, meldde de komst van de Nederlander op sociale media. Fraser is aangesteld door landgenoot Edwin Petersen, die technisch directeur is.

4 uur geleden
AC Milan weer koploper Serie A na winst op Cagliari

CAGLIARI (ANP) - AC Milan heeft de koppositie in de Serie A overgenomen van stadgenoot Internazionale. De club van coach Massimiliano Allegri won het uitduel bij Cagliari op Sardinië met 1-0. Rafael Leão maakte in de 50e minuut het winnende doelpunt.

4 uur geleden
Arsenal-coach Arteta wil met titel historische vloek verbreken

LONDEN (ANP/RTR) - Arsenal-trainer Mikel Arteta wil met een landstitel een einde maken aan een historische vloek. Dat zei de Spanjaard vrijdag op een persconferentie in Londen. Arsenal heeft nog nooit de Premier League gewonnen nadat het op nieuwjaarsdag bovenaan had gestaan. De Londense club is na negentien duels koploper met 4 punten voorsprong op Manchester City.

11 uur geleden
Trainer Slot beschouwt Liverpool niet als titelkandidaat

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool is ondanks een ongeslagen reeks van zeven wedstrijden in de Premier League geen titelkandidaat. Dat zei coach Arne Slot van de regerend kampioen in aanloop naar de confrontatie tegen Fulham komende zondag. "Realistisch gezien staan Arsenal en Manchester City te ver van ons af op dit moment. We moeten daar niet naar kijken", aldus de Nederlandse trainer, die met zijn ploeg vierde staat, 12 punten achter koploper Arsenal en 8 punten minder dan nummer 2 Manchester City.

11 uur geleden
AC Milan huurt spits Füllkrug van West Ham United

MILAAN (ANP) - Niclas Füllkrug maakt het seizoen af bij AC Milan. De huidige nummer 2 van de Serie A huurt de Duitse spits van West Ham United en kan hem komende zomer definitief overnemen.

15 uur geleden
PSV gaat met revaliderende Pléa en Olij op trainingskamp

EINDHOVEN (ANP) - Alassane Pléa en Nick Olij gaan met PSV mee op trainingskamp naar Spanje. Beide spelers revalideren nog van een blessure, maar zijn door trainer Peter Bosz uitgenodigd.

15 uur geleden
Verdediger Botman staat voor rentree bij Newcastle United

NEWCASTLE (ANP) - Sven Botman staat voor een rentree bij Newcastle United. "Hij traint weer met de groep mee", vertelde trainer Eddie Howe op een persconferentie voor het competitieduel van zondag met Crystal Palace. "Hij kan weer een rol voor ons spelen."

17 uur geleden