Ekkelenkamp moet met Hertha BSC play-off tegen degradatie spelen
DORTMUND (ANP) - Middenvelder Jurgen Ekkelenkamp moet met Hertha BSC een play-off spelen om degradatie uit de Bundesliga te voorkomen. De club uit Berlijn, waar de oud-speler van Ajax de eerste helft tegen Borussia Dortmund meespeelde, leek lange tijd op weg om zich direct te handhaven. In de tweede helft veranderde een 1-0-voorsprong in een 2-1-nederlaag, mede door een doelpunt van Dortmund-spits Erling Haaland.
Concurrent VfB Stuttgart won in blessuretijd van 1. FC Köln (2-1) en speelde zich zo op basis van een beter doelsaldo veilig ten koste van Hertha.
Arminia Bielefeld degradeerde na een 1-1-gelijkspel thuis tegen nummer 4 RB Leipzig. Greuther Fürth, waar Nick Viergever en Jetro Willems spelen, was eerder al gedegradeerd.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - Desiree van Lunteren (33) heeft opnieuw bijgetekend bij AZ Vrouwen. De voormalig speelster van het Nederlands elftal had al eens afscheid genomen van het voetbal, maar keerde in 2023 terug bij AZ. Haar contract in Alkmaar loopt nu tot medio 2029.
4 uur geledenISTANBUL (ANP) - Fenerbahçe heeft de Franse middenvelder N'Golo Kanté (34) aangetrokken van de Saudische club Al-Ittihad. De deal leek gestrand, maar door bemiddeling van de Turkse president Recep Tayyip Erdogan is de transfer alsnog rondgekomen.
4 uur geledenHELMOND (ANP) - Supporters van FC Den Bosch zijn vrijdagavond niet welkom bij de uitwedstrijd tegen Helmond Sport in de eerste divisie. De rechtbank Oost-Brabant heeft woensdag besloten dat de burgemeester de komst van uitsupporters voor het duel mag verbieden.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal staat in de finale van de League Cup, het tweede bekertoernooi van Engeland. De koploper van de Premier League won voor eigen publiek van Chelsea (1-0).
17 uur geledenALBACETE (ANP) - FC Barcelona heeft als eerste club de halve finale van het Spaanse bekertoernooi bereikt. De koploper van La Liga won de uitwedstrijd tegen Albacete (1-2), dat uitkomt op het tweede niveau.
17 uur geledenBOLOGNA (ANP) - AC Milan heeft de uitwedstrijd tegen Bologna vrij eenvoudig gewonnen (0-3). Ruben Loftus-Cheek, Christopher Nkunku en Adrien Rabiot maakten de doelpunten voor de bezoekers.
17 uur geledenALKMAAR (ANP) - Troy Parrott heeft AZ naar de halve finale van de KNVB-beker geholpen. De Ierse spits maakte tegen FC Twente het winnende doelpunt in de zevende minuut van de verlenging (2-1).
17 uur geleden