Ekkelenkamp moet met Hertha BSC play-off tegen degradatie spelen
DORTMUND (ANP) - Middenvelder Jurgen Ekkelenkamp moet met Hertha BSC een play-off spelen om degradatie uit de Bundesliga te voorkomen. De club uit Berlijn, waar de oud-speler van Ajax de eerste helft tegen Borussia Dortmund meespeelde, leek lange tijd op weg om zich direct te handhaven. In de tweede helft veranderde een 1-0-voorsprong in een 2-1-nederlaag, mede door een doelpunt van Dortmund-spits Erling Haaland.
Concurrent VfB Stuttgart won in blessuretijd van 1. FC Köln (2-1) en speelde zich zo op basis van een beter doelsaldo veilig ten koste van Hertha.
Arminia Bielefeld degradeerde na een 1-1-gelijkspel thuis tegen nummer 4 RB Leipzig. Greuther Fürth, waar Nick Viergever en Jetro Willems spelen, was eerder al gedegradeerd.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - De aanklager betaald voetbal van de KNVB heeft besloten geen straf op te leggen aan Dean James in de veelbesproken paspoortkwestie. De aanklager deed onderzoek naar de speelgerechtigheid van de speler van Go Ahead Eagles na een klacht van NAC Breda.
44 minuten geledenMADRID (ANP) - Bayern München heeft in de uitwedstrijd tegen Real Madrid een goede uitgangspositie verworven voor een plek in de halve finale van de Champions League. De kampioen van Duitsland zegevierde met 2-1 in stadion Bernabéu door doelpunten van Luis Díaz en Harry Kane. Vervolgens maakte Kylian Mbappé het duel weer spannend. Volgende week woensdag is de return van de kwartfinale in de hoofdstad van Beieren.
13 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Mircea Lucescu is op 80-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Roemeense voetbalbond. Hij werd anderhalve week geleden als bondscoach met Roemenië uitgeschakeld door Turkije in de play-offs voor het WK van komend seizoen in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
15 uur geledenPARIJS (ANP) - Trainer Arne Slot hoopt dat Liverpool in staat is om de hele wedstrijd goed te spelen tegen Paris Saint-Germain. "Want alleen dan hebben we een kans", zei hij op een persconferentie voor het uitduel van woensdag in de kwartfinale van de Champions League.
15 uur geledenZURICH (ANP/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA is een tuchtprocedure gestart tegen de Spaanse voetbalbond vanwege racistische liederen die tijdens de vriendschappelijke oefeninterland tussen Spanje en Egypte vorige week te horen waren. Fans van de thuisploeg zongen in het stadion van Espanyol in Barcelona islamofobe spreekkoren. Ze schreeuwden onder meer: "wie niet springt, is moslim".
16 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Onder luid gejuich en applaus zijn de spelers en staf van PSV onthaald in het Philips Stadion in Eindhoven. De spelers, staf en trainer Peter Bosz kwamen op het podium, waar ze de kampioensschaal hebben ontvangen. Daarna maakte de selectie een ereronde door het stadion.
20 uur geledenNAPELS (ANP/DPA) - Antonio Conte keert graag terug als bondscoach van Italië. Dat zei de 56-jarige trainer van Napoli op een persconferentie.
23 uur geleden