Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EK zwemmen langebaan in 2022 in Rome

EK zwemmen langebaan in 2022 in Rome

GLASGOW (ANP) - De 36e editie van de Europese zwemkampioenschappen langebaan zal in 2022 in Rome worden gehouden. Het toernooi begint op 11 augustus en eindigt op 21 augustus 2022.

De wedstrijden vinden plaats in het Foro Italico, waar waarschijnlijk ongeveer 1500 zwemmers uit 52 landen in actie zullen komen. De races in open water worden in Ostia afgewerkt. Ook het schoonspringen en synchroonzwemmen staan op het programma in Italië. Het klifduiken debuteert op het EK-schema.

In Rome werden eerder de EK zwemmen in 1983 en de WK zwemmen in 2009 gehouden. De eerstvolgende EK langebaan staan in Boedapest van 11 tot 24 maart 2020 op de agenda.

In Glasgow beginnen woensdag de EK kortebaan.

Meer uit Sport

Springruiter Smolders tweede bij start wereldbekerseizoen

OSLO (ANP) - Springruiter Harrie Smolders is goed begonnen aan het nieuwe wereldbekerseizoen. De 46-jarige Nederlander eindigde in Oslo als tweede met zijn 17-jarige ruin Monaco. De zege ging naar de Oostenrijker Max Kühner. De Zwitser Martin Fuchs werd derde.

1 uur geleden
Keniaan Kipruto loopt naar winst in marathon van Chicago

CHICAGO (ANP) - Amos Kipruto heeft de marathon van Chicago, een van de zeven majors, op zijn naam geschreven. De 34-jarige Keniaan finishte na 2.01.09, de vijfde tijd ooit gelopen. De Ethiopiër Tadese Takele werd op bijna twee minuten achterstand tweede in 2.02.56, voor landgenoot Milkesa Mengesha (2.03.46).

2 uur geleden
Hockeyers Oranje-Rood naar finaleweek Euro Hockey League

EINDHOVEN (ANP) - De hockeyers van Oranje-Rood hebben zich geplaatst voor de finaleweek van de Euro Hockey League. De ploeg uit Eindhoven won ook de tweede wedstrijd in de eerste ronde van het Europese toernooi. Voor eigen publiek werd het Engelse Wimbledon met 5-3 verslagen.

3 uur geleden
Noor Strand Hagenes van Visma-Lease a Bike wint Parijs-Tours

TOURS (ANP/BELGA) - Per Strand Hagenes heeft de 120e editie van Parijs-Tours gewonnen. De 23-jarige Noor van Team Visma-Lease a Bike bleef in de herfstkoers over 216,2 kilometer de Belg Jasper Stuyven (Soudal Quick-Step) en zijn Franse ploeggenoot Christophe Laporte voor. Laporte schreef de eendagskoers in 2024 op zijn naam.

3 uur geleden
Tennisster Zheng wint na bijna twee jaar weer WTA-toernooi

BEIJING (ANP/AFP) - Tennisster Zheng Qinwen heeft in Beijing het China Open op haar naam geschreven. De 24-jarige Chinese was in de finale te sterk voor de Russische tiener Mirra Andrejeva: 7-5 6-4.

5 uur geleden
Veldrijdster Brand de beste in Mosselcross in Dendermonde

DENDERMONDE (ANP/BELGA) - Veldrijdster Lucinda Brand heeft de Mosselcross in Dendermonde op haar naam geschreven. De 37-jarige Nederlandse wereldkampioen bleef haar landgenoten Ceylin del Carmen Alvarado en Denise Betsema voor.

6 uur geleden
Bezzecchi wint in Indonesië, Martín neemt leiding in MotoGP

MANDALIKA (ANP) - Marco Bezzecchi heeft de Grote Prijs van Indonesië gewonnen. De 27-jarige Italiaan kwam als eerste over de finish op het stratencircuit van Mandalika op Lombok.

11 uur geleden