EK-zilver schaatssters op teamsprint in Thialf
HEERENVEEN (ANP) - Nederland heeft bij de EK afstanden in schaatshal Thialf in Heerenveen zilver behaald op de teamsprint voor vrouwen. De thuisploeg moest in de tweede en meteen ook al laatste race van het zwak bezette onderdeel Rusland voorrang verlenen. De titelhouder zegevierde na de afvalrace over drie ronden in een tijd van 1.26,17. Oranje finishte in 1.26,62. Polen pakte brons met een tijd van 1.28,25. Wit-Rusland eindigde als vierde en laatste (1.30,68).
Namens Nederland verschenen Letitia de Jong, Femke Kok en Ireen Wüst in de baan. De laatste had anderhalf uur eerder goud veroverd op de 1500 meter. Wüst verving Nederlands sprintkampioene Jutta Leerdam, die zich had afgemeld voor de teamsprint. Namens Rusland prolongeerden Angelina Golikova, Olga Fatkoelina en Daria Katsjanova de Europese titel.
Nederland veroverde eerder dit seizoen de wereldbeker op dit niet-olympische onderdeel. Oranje pakte goud in drie van de vier races. Leerdam behoorde twee keer tot de winnende formatie.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich eenvoudig geplaatst voor de vierde ronde van het masterstoernooi van Miami. De Italiaanse nummer 2 van de wereld was met 6-1 6-4 te sterk voor Corentin Moutet uit Frankrijk.
1 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Daniil Medvedev is na zijn finaleplaats in Indian Wells al in de derde ronde uitgeschakeld op het masterstoernooi van Miami. Francisco Cerúndolo uit Argentinië versloeg de als negende geplaatste Rus in drie sets: 6-0 4-6 7-5.
16 uur geledenLONDEN (ANP) - Atlete Sifan Hassan heeft zich afgemeld voor de marathon van Londen van volgende maand. Dat meldt de organisatie van het evenement in de Engelse hoofdstad. De Nederlandse oud-winnares kampt met een blessure aan haar achillespees.
20 uur geledenMIAMI (ANP) - Titelverdedigster Aryna Sabalenka is doorgedrongen tot de vierde ronde van het tennistoernooi van Miami. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Caty McNally met 6-4 6-2.
1 dag geledenMIAMI (ANP) - Carlos Alcaraz is in de derde ronde van het masterstoernooi van Miami uitgeschakeld. De Spaanse nummer 1 van de wereld verloor in drie sets van de Amerikaan Sebastian Korda: 3-6 7-5 4-6.
1 dag geledenTORUN (ANP) - Nadine Visser heeft op de WK indooratletiek in het Poolse Torun de zilveren medaille behaald op de 60 meter horden. De 31-jarige atlete was in een spannende finale net iets langzamer dan Devynne Charlton van de Bahama's. De Poolse Pia Skrzyszowska greep het brons.
1 dag geledenALMONTE (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings heeft bij de Grote Prijs van Andalusië in de MXGP genoegen moeten nemen met de tweede plaats. Herlings eindigde in beide manches op het circuit in het Spaanse Almonte als tweede achter de Belg Lucas Coenen.
1 dag geleden