Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EK-zilver schaatssters op teamsprint in Thialf

EK-zilver schaatssters op teamsprint in Thialf

HEERENVEEN (ANP) - Nederland heeft bij de EK afstanden in schaatshal Thialf in Heerenveen zilver behaald op de teamsprint voor vrouwen. De thuisploeg moest in de tweede en meteen ook al laatste race van het zwak bezette onderdeel Rusland voorrang verlenen. De titelhouder zegevierde na de afvalrace over drie ronden in een tijd van 1.26,17. Oranje finishte in 1.26,62. Polen pakte brons met een tijd van 1.28,25. Wit-Rusland eindigde als vierde en laatste (1.30,68).

Namens Nederland verschenen Letitia de Jong, Femke Kok en Ireen Wüst in de baan. De laatste had anderhalf uur eerder goud veroverd op de 1500 meter. Wüst verving Nederlands sprintkampioene Jutta Leerdam, die zich had afgemeld voor de teamsprint. Namens Rusland prolongeerden Angelina Golikova, Olga Fatkoelina en Daria Katsjanova de Europese titel.

Nederland veroverde eerder dit seizoen de wereldbeker op dit niet-olympische onderdeel. Oranje pakte goud in drie van de vier races. Leerdam behoorde twee keer tot de winnende formatie.

Meer uit Sport

Van de Zandschulp ten koste van Tsitsipas naar kwartfinale Ahoy

ROTTERDAM (ANP) - Botic van de Zandschulp staat in de kwartfinale van het ABN AMRO Open. De 30-jarige Nederlander rekende donderdag in Ahoy in twee sets af met de 27-jarige Griek Stefanos Tsitsipas: 6-4 7-6 (4). Van de Zandschulp speelt vrijdagmiddag tegen de winnaar van de partij tussen de Australiër Alex De Minaur en de Zwitser Stan Wawrinka.

1 uur geleden
Kamer stemt in met nieuwe belasting op vermogensrendement

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer heeft ingestemd met een nieuw stelsel om belasting te heffen op het rendement op vermogen, ook wel box 3 genoemd. Hoewel het wetsvoorstel op veel weerstand stuitte, stemde toch een ruime meerderheid voor. Uitstel kostte de staatskas al miljarden aan misgelopen belastingopbrengsten. Bij meer vertraging zou die rekening nog verder oplopen.

3 uur geleden
Voorlopige hechtenis tophonkballer Schoop zestig dagen verlengd

WILLEMSTAD (ANP) - De rechter-commissaris op Curaçao heeft woensdag de voorlopige hechtenis van profhonkballer Jonathan Schoop met zestig dagen verlengd. Dat is donderdag bekendgemaakt. Samen met de international van Nederland werd ook de detentie van nog drie andere verdachten met zestig dagen verlengd, terwijl zijn echtgenote wel voorlopig vrijkwam.

3 uur geleden
Snowboarder De Blois strandt op Spelen in achtste finales

LIVIGNO (ANP) - Glenn de Blois is er op de Olympische Spelen niet in geslaagd de kwartfinales op de snowboardcross te bereiken. De 30-jarige Nederlander eindigde in de tweede achtste finale als vierde en laatste. De Blois had bij de eerste twee moeten eindigen om een ronde verder te mogen.

3 uur geleden
Oekraïense skeletonner mag op Spelen blijven na diskwalificatie

CORTINA D'AMPEZZO (ANP/RTR) - De Oekraïense skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj mag toch op de Olympische Spelen blijven na zijn diskwalificatie. Eerst zou de accreditatie van Jeraskevitsj worden afgenomen, waardoor hij zou moeten verkassen naar een hotel buiten de olympische bubbel in Cortina d'Ampezzo en geen evenementen meer had mogen bezoeken. Daar is het Internationaal Olympisch Comité (IOC) op teruggekomen.

3 uur geleden
Zelensky vindt moed van skeletonner belangrijker dan medaille

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de gediskwalificeerde Olympische skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj geprezen. "We zijn trots op Vladyslav en wat hij heeft gedaan. Moedig zijn heeft meer waarde dan iedere medaille."

4 uur geleden
Italiaanse Brignone wint super-G op Stelvio voor eigen publiek

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Italiaanse Federica Brignone (35) heeft donderdag voor eigen publiek een gouden medaille gewonnen op de Olympische Winterspelen van Milaan en Cortina. Ze deed dat op het onderdeel super-G in Cortina. Brignone zorgde zo voor een sensationele comeback na een dubbele breuk in haar linkerscheenbeen bijna een jaar geleden.

4 uur geleden