EK wielrennen in augustus in Plouay
PLOUAY (ANP) - De Europese wielrenbond UEC heeft op de overvolle kalender nog een plek gevonden voor de Europese kampioenschappen. In het Franse Plouay strijden de elite-mannen en -vrouwen op maandag 24 augustus om de tijdrittitel, terwijl twee dagen later de wegrace voor de mannen op het programma staat. Het biedt de profs de mogelijkheid het weekend ervoor deel te nemen aan de nationale kampioenschappen en erna door te reizen naar Nice, waar op 29 augustus de Tour de France begint.
De wegrace voor de vrouwen is op donderdag 27 augustus. De titelverdediger is Amy Pieters. Bij de tijdrit voor vrouwen verdedigt Ellen van Dijk haar vorig jaar in Alkmaar veroverde Europese titel.
Details over het parcours in Bretagne moeten nog worden bekendgemaakt. De UEC werkt ook nog aan een hygiëneprotocol in het kader van de maatregelen tegen corona. De EK zouden eigenlijk worden verreden in september in het Italiaanse Trente. Daar vindt nu de titelstrijd van 2021 plaats.
Meer uit Sport
DEVENTER (ANP) - Wielerploeg Picnic PostNL start vrijdag met vijf Nederlanders aan de Giro d'Italia. Sprinter Casper van Uden gaat proberen zijn ritzege van vorig jaar een vervolg te geven. De niet fitte klassementsrenner Max Poole ontbreekt, waardoor de Nederlandse ploeg de strategie heeft moeten aanpassen naar "aanvallend koersen, dagelijks kansen zoeken en deze grijpen wanneer het moment zich aandient".
33 minuten geledenSHEFFIELD (ANP/RTR) - De Chinees Wu Yize is de nieuwe wereldkampioen snooker. Met zijn 22 jaar is hij de op een na jongste ooit met de wereldtitel, na de 21-jarige Stephen Hendry in 1990. Wu klopte de Engelse oud-wereldkampioen Shaun Murphy in een spannende finale in Sheffield met 18-17.
58 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben bij de World Cup in de tweede groepsronde verloren van de Verenigde Staten. De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis verloor in Zwemcentrum Rotterdam met 12-10. Bij rust stond het 6-4 voor de Amerikanen.
14 uur geledenSAN CIBRAO DAS VIÑAS (ANP) - Wielrenster Shari Bossuyt heeft de tweede etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De Belgische van AG Insurance-Soudal was in de eindsprint van een uitgedund peloton de snelste en kwam als eerste over de finish in San Cibrao das Viñas.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vincent van Sliedregt stopt als bondscoach van de Nederlandse basketbalsters. Dat meldt de Nederlandse basketbalbond op de website. Van Sliedregt bereikte recent met de Nederlandse vrouwen de tweede kwalificatieronde voor het EK van 2027. Die ronde begint in november.
20 uur geledenARNHEM (ANP) - In het seizoen 2024-2025 heeft ruim één op de drie sporters te maken gehad met grensoverschrijdend gedrag. Ruim de helft daarvan besloot het voorval niet te melden of te bespreken. Dat blijkt uit onderzoek onder sporters van 16 jaar en ouder die in het seizoen 2024-2025 actief waren bij verenigingen, uitgevoerd in opdracht van het Centrum Veilige Sport Nederland en NOC*NSF.
21 uur geledenPARIJS (ANP) - Het Franse wielertalent Paul Seixas maakt komende zomer zijn debuut in de Tour de France. Dat heeft zijn ploeg Decathlon CMA CGM aangekondigd op sociale media.
23 uur geleden