EK-wedstrijden Oranje goed voor cafés, minder voor restaurants
AMSTERDAM (ANP) - Terwijl veel cafés profiteren van extra omzet tijdens het EK voetbal, moeten restaurants het ontgelden. Dat constateert de ING, die de pintransacties rond de afgelopen wedstrijden van Oranje analyseerde. De speeldag en het tijdstip van de wedstrijden zijn daarbij wel van invloed.
Zo werd op de vrijdagavond dat het Nederlands elftal het opnam tegen Frankrijk meer gepind in cafés dan op een reguliere vrijdagavond in juni. Het zwaartepunt lag daarbij voor en na de wedstrijd; tijdens de wedstrijd was het rustiger bij het pinapparaat.
De wedstrijd tussen Nederland en Polen vond daarentegen plaats op een zondag. Daar zag ING dezelfde ontwikkeling, al week de pinomzet die dag nauwelijks af van een reguliere zondag. "Mogelijk dat de zondag een dag is waarop veel consumenten liever niet te veel tijd willen besteden aan de voor- en nabeschouwing in de kroeg", zegt de bank.
Pinomzet
Consumenten lijken tijdens de wedstrijden van Oranje minder tijd door te brengen in restaurants en bij fastfoodketens. Daar werd tijdens de eerste twee wedstrijden 35 procent minder gepind dan normaal. Na afloop zag ING dat de pinomzet flink opveerde, maar daarmee kon het verlies aan omzet niet worden gecompenseerd. Daardoor liepen restaurants op deze twee dagen ongeveer 5 tot 10 procent aan pinomzet mis.
"Tegenover de omzetverliezen bij restaurants staan juist uitgaven elders, bijvoorbeeld extra uitgaven in de supermarkt", besluit de bank. Ook werden volgens ING meer afhaal- en bezorgmaaltijden besteld rond etenstijd op de wedstrijddagen dat Oranje het opnam tegen Polen en Frankrijk.
Meer uit Financieel
BELÉM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Unie en China sluiten zich aan bij een nieuwe coalitie die gericht is op het verbeteren van de handel in CO2-rechten. Het initiatief streeft ernaar landen samen te brengen om praktijken en standaarden in zogenoemde koolstofmarkten op elkaar af te stemmen.
6 uur geledenAVARUA (ANP/AFP) - Een Chinees onderzoeksschip meerde zaterdag aan bij de Cookeilanden om de mogelijkheden voor diepzeemijnbouw bij de archipel in de Grote Oceaan te onderzoeken. Dit betreft een opkomende industrie die zowel China als de Verenigde Staten steeds meer interesseert.
6 uur geledenHAVANA (ANP/BLOOMBERG) - Het internationale toerisme naar Cuba zakt in onder druk van de economische problemen in het land. Het communistische eiland lijkt dit jaar op weg naar het laagste bezoekersaantal sinds de coronapandemie.
7 uur geledenBANGKOK (ANP/BLOOMBERG) - Wie op vakantie gaat naar Thailand en 's middags bijvoorbeeld een biertje drinkt, riskeert vanaf zaterdag een forse boete door veranderde alcoholwetgeving. De Thaise autoriteiten hebben de regels aangescherpt en besloten strenger te handhaven.
7 uur geledenNEW YORK (ANP/DPA/BELGA/BLOOMBERG) - De grote Amerikaanse farmaceut Pfizer wint de biedingsstrijd om branchegenoot Metsera. Het bestuur van die Amerikaanse ontwikkelaar van medicijnen tegen obesitas is akkoord gegaan met een bod ter waarde van 10 miljard dollar. Metsera koos bewust niet voor het Deense Novo Nordisk, dat de onderneming eveneens wilde inlijven en zijn bod onlangs nog flink verhoogde.
8 uur geledenAUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Tesla heeft op zijn aandeelhoudersvergadering donderdag geen steun gekregen voor mogelijke investeringen in xAI, het AI-bedrijf van topman Elon Musk. Dat volgt uit informatie die Tesla vrijdagavond laat naar buiten heeft gebracht. Dit lijkt een tegenvaller voor Musk, die op de vergadering wel uitzicht kreeg op een megabeloning van 1 biljoen, oftewel 1000 miljard dollar.
8 uur geledenPARIJS (ANP/DPA) - Webwinkel Shein ontloopt een directe blokkade in Frankrijk. De regering in Parijs dreigde daartoe over te gaan nadat in het assortiment van Shein op kinderen lijkende sekspoppen waren ontdekt. Maar volgens de Franse overheid heeft Shein de bewuste artikelen inmiddels verwijderd.
11 uur geleden