Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EK-wedstrijd van Nederlandse handbalsters tegen Servië gaat door

EK-wedstrijd van Nederlandse handbalsters tegen Servië gaat door

KOLDING (ANP) - De Nederlandse handbalsters kunnen zaterdagavond beginnen aan het EK. Servië, de eerste tegenstander van Oranje in Denemarken, heeft na een nieuwe testronde op het coronavirus toestemming gekregen om in actie te komen. Het duel zou eigenlijk vrijdagavond al worden gespeeld, maar werd uitgesteld nadat één van de Servische speelsters positief had getest op het coronavirus.

Een extra testronde op vrijdag leverde nog een besmettingsgeval op bij Servië. De kamergenotes van beide speelsters moesten uit voorzorg ook in isolatie. Zaterdagochtend ondergingen alle handbalsters van het Servische team opnieuw een PCR-test. Het leverde louter negatieve uitslagen op. Na overleg met de gezondheidsdiensten besloot de organisatie van het EK dat de wedstrijd tussen Nederland en Servië in Kolding kan doorgaan. Het duel in de Sydbank Arena begint om 20.30 uur.

Alle Servische speelsters die twee keer achter elkaar negatief hebben getest, mogen uit quarantaine en kunnen in actie komen tegen Oranje. De kamergenote van de eerste speelster die positief bleek te zijn, heeft ook toestemming gekregen om te spelen. Dat geldt niet voor de kamergenote van het tweede speelster die positief was. Zij moet in isolatie blijven. Alle Servische handbalsters worden zondag opnieuw getest.

De Nederlandse handbalsters gaan na het zilver in 2016 en het brons in 2018 voor goud op het EK in Denemarken. De ploeg van bondscoach Emmanuel Mayonnade veroverde vorig jaar in Japan de wereldtitel. Op dat WK speelde Nederland ook tegen Servië. Oranje won met 36-23.

Meer uit Sport

Olympisch kampioene Meester stopt na zestien jaar met toproeien

AMSTELVEEN (ANP) - Veronique Meester heeft na zestien jaar besloten een punt te zetten achter haar roeicarrière. De olympisch kampioene van Parijs 2024 in de twee-zonder wil zich gaan richten op haar loopbaan in de geneeskunde, meldt de roeibond in een persbericht.

12 uur geleden
Raad van commissarissen Ajax draagt vijf leden voor

AMSTERDAM (ANP) - De raad van commissarissen (rvc) van Ajax draagt Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim voor als leden van de rvc. Dat maakte de Amsterdamse club dinsdag bekend.

14 uur geleden
Flamboyante oud-winnares Osaka naar tweede ronde Australian Open

MELBOURNE (ANP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka is doorgedrongen tot de tweede ronde van de Australian Open. De tweevoudig winnares van het eerste grandslamtoernooi van het jaar won in drie sets van Antonia Ruzic uit Kroatië: 6-3 3-6 6-4.

14 uur geleden
Shorttracker De Laat vervangt niet fitte Kos in selectie Spelen

UTRECHT (ANP) - Itzhak de Laat is als vijfde en laatste shorttracker toegevoegd aan de selectie voor de Olympische Spelen van volgende maand in Milaan. De 31-jarige Fries is de vervanger van Daan Kos, die niet voldoende fit is na een rugblessure. Dat maakte schaatsbond KNSB dinsdag bekend.

14 uur geleden
Formule 1-team Mercedes ziet topontwerper dit jaar vertrekken

LONDEN (ANP/RTR) - Topontwerper John Owen verlaat in de loop van dit jaar het Formule 1-team van Mercedes. De 52-jarige Brit was sinds 2007 werkzaam voor het team.

15 uur geleden
Watson wint proloog wielerkoers Tour Down Under

ADELAIDE (ANP) - Samuel Watson heeft de proloog gewonnen van de Tour Down Under, de openingskoers van de WorldTour. De 24-jarige Engelsman van Ineos Grenadiers was na 3,6 kilometer in Adelaide een fractie sneller dan zijn landgenoot Ethan Vernon. Laurence Pithie uit Nieuw-Zeeland werd derde.

16 uur geleden
Titelverdedigster Keys komt met de schrik vrij op Australian Open

MELBOURNE (ANP/RTR) - Tennisster Madison Keys heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De 30-jarige titelverdedigster uit de Verenigde Staten versloeg Oleksandra Oliynykova uit Oekraïne met 7-6 (6) 6-1.

19 uur geleden