Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EK-wedstrijd van Nederlandse handbalsters tegen Servië gaat door

EK-wedstrijd van Nederlandse handbalsters tegen Servië gaat door

KOLDING (ANP) - De Nederlandse handbalsters kunnen zaterdagavond beginnen aan het EK. Servië, de eerste tegenstander van Oranje in Denemarken, heeft na een nieuwe testronde op het coronavirus toestemming gekregen om in actie te komen. Het duel zou eigenlijk vrijdagavond al worden gespeeld, maar werd uitgesteld nadat één van de Servische speelsters positief had getest op het coronavirus.

Een extra testronde op vrijdag leverde nog een besmettingsgeval op bij Servië. De kamergenotes van beide speelsters moesten uit voorzorg ook in isolatie. Zaterdagochtend ondergingen alle handbalsters van het Servische team opnieuw een PCR-test. Het leverde louter negatieve uitslagen op. Na overleg met de gezondheidsdiensten besloot de organisatie van het EK dat de wedstrijd tussen Nederland en Servië in Kolding kan doorgaan. Het duel in de Sydbank Arena begint om 20.30 uur.

Alle Servische speelsters die twee keer achter elkaar negatief hebben getest, mogen uit quarantaine en kunnen in actie komen tegen Oranje. De kamergenote van de eerste speelster die positief bleek te zijn, heeft ook toestemming gekregen om te spelen. Dat geldt niet voor de kamergenote van het tweede speelster die positief was. Zij moet in isolatie blijven. Alle Servische handbalsters worden zondag opnieuw getest.

De Nederlandse handbalsters gaan na het zilver in 2016 en het brons in 2018 voor goud op het EK in Denemarken. De ploeg van bondscoach Emmanuel Mayonnade veroverde vorig jaar in Japan de wereldtitel. Op dat WK speelde Nederland ook tegen Servië. Oranje won met 36-23.

Meer uit Sport

Verstappen 'best tevreden' na eerste trainingen van GP België

SPA-FRANCORCHAMPS (ANP) - Max Verstappen was "best tevreden" na de eerste dag met trainingen voor de Grote Prijs van België. De 28-jarige Nederlander was de snelste in de eerste training en zette de derde tijd neer in de tweede training, al moest hij toen wel bijna een halve seconde toegeven op de Italiaanse Mercedescoureur Kimi Antonelli.

52 minuten geleden
Verstappen in tweede training Spa derde, op afstand van Antonelli

SPA-FRANCORCHAMPS (ANP) - Max Verstappen is bij de tweede vrije training van de Grote Prijs van België tot de derde tijd gekomen. De 28-jarige Nederlander moest in de Red Bull bijna een halve seconde toegeven op Kimi Antonelli, die met 1.45,944 de snelste was.

2 uur geleden
Zwitser Schmid wint in Tour de France vanuit grote kopgroep

BELFORT (ANP) - Mauro Schmid heeft de dertiende etappe van de Tour de France gewonnen. De Zwitserse renner van Jayco AlUla was vrijdag de beste in een sprint tegen de Colombiaan Harold Tejada, nadat het tweetal was weggereden van hun medevluchters. De Brit Tom Pidcock werd derde. Het is de eerste ritzege in de Tour voor Schmid, die in 2025 al eens tweede werd in een etappe.

3 uur geleden
Verstappen snelste in eerste vrije training GP van België

SPA-FRANCORCHAMPS (ANP) - Max Verstappen heeft bij de eerste vrije training van de Grote Prijs van België in de Formule 1 de beste tijd neergezet. De viervoudig wereldkampioen kwam in de Red Bull tot 1.47,070. Daarmee was hij 0,145 seconde sneller dan de Brit Lewis Hamilton in de Ferrari. Diens teamgenoot Charles Leclerc uit Monaco reed op 0,207 seconde de derde tijd.

6 uur geleden
Peloton van start in langste etappe Tour de France naar Vogezen

DOLE (ANP) - Het peloton is vrijdag van start gegaan in de langste etappe van deze Tour de France. De dertiende etappe van Dole naar Belfort gaat over 205,8 kilometer. Het is de enige van deze editie die de grens van 200 kilometer overschrijdt.

7 uur geleden
Shirt Pelé uit WK-finale 1958 voor 4,3 miljoen euro geveild

NEW YORK (ANP/RTR) - Het shirt dat de Braziliaanse voetballegende Pelé droeg tijdens de WK-finale van 1958 is op een veiling in New York verkocht voor 4,9 miljoen dollar, omgerekend ongeveer 4,3 miljoen euro. Het shirt is daarmee volgens veilinghuis Sotheby's het op een na duurste ter wereld.

11 uur geleden
Amerikaanse golfer Suber leidt na eerste dag Brits Open

SOUTHPORT (ANP) - De Amerikaanse golfer Jackson Suber leidt het Brits Open na de eerste dag. De 26-jarige debutant op het oudste golftoernooi ter wereld doorliep de eerste ronde in 65 slagen, vijf slagen onder par. De Zuid-Koreaan Im Sung-jae en de Engelsman Dan Brown staan op een gedeelde tweede plaats. Zij eindigden op vier slagen onder par.

22 uur geleden