Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EK-wedstrijd van Nederlandse handbalsters tegen Servië gaat door

EK-wedstrijd van Nederlandse handbalsters tegen Servië gaat door

KOLDING (ANP) - De Nederlandse handbalsters kunnen zaterdagavond beginnen aan het EK. Servië, de eerste tegenstander van Oranje in Denemarken, heeft na een nieuwe testronde op het coronavirus toestemming gekregen om in actie te komen. Het duel zou eigenlijk vrijdagavond al worden gespeeld, maar werd uitgesteld nadat één van de Servische speelsters positief had getest op het coronavirus.

Een extra testronde op vrijdag leverde nog een besmettingsgeval op bij Servië. De kamergenotes van beide speelsters moesten uit voorzorg ook in isolatie. Zaterdagochtend ondergingen alle handbalsters van het Servische team opnieuw een PCR-test. Het leverde louter negatieve uitslagen op. Na overleg met de gezondheidsdiensten besloot de organisatie van het EK dat de wedstrijd tussen Nederland en Servië in Kolding kan doorgaan. Het duel in de Sydbank Arena begint om 20.30 uur.

Alle Servische speelsters die twee keer achter elkaar negatief hebben getest, mogen uit quarantaine en kunnen in actie komen tegen Oranje. De kamergenote van de eerste speelster die positief bleek te zijn, heeft ook toestemming gekregen om te spelen. Dat geldt niet voor de kamergenote van het tweede speelster die positief was. Zij moet in isolatie blijven. Alle Servische handbalsters worden zondag opnieuw getest.

De Nederlandse handbalsters gaan na het zilver in 2016 en het brons in 2018 voor goud op het EK in Denemarken. De ploeg van bondscoach Emmanuel Mayonnade veroverde vorig jaar in Japan de wereldtitel. Op dat WK speelde Nederland ook tegen Servië. Oranje won met 36-23.

Meer uit Sport

3x3-basketbalsters winnen brons bij WK in Warschau

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben bij het WK in Warschau brons gegrepen. Oranje won de troostfinale tegen Azerbeidzjan met 21-14.

4 minuten geleden
Zverev wint voor het eerst grandslamtoernooi op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft voor het eerst een grandslamtoernooi gewonnen. De 29-jarige Duitser versloeg in de finale van Roland Garros de Italiaan Flavio Cobolli in vijf sets: 6-1 4-6 6-4 6-7 (5) 6-1. De partij duurde 4 uur en 16 minuten.

22 minuten geleden
Italiaan Antonelli jongste winnaar in GP van Monaco in Formule 1

MONACO (ANP/AFP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli is de jongste winnaar van de Grand Prix van Monaco geworden. De 19-jarige Mercedes-coureur won op het stratencircuit in het prinsdom zijn vijfde race op rij en nam het record van jongste winnaar af van de Brit Lewis Hamilton, die zondag als tweede eindigde.

27 minuten geleden
Spaanse golfer Chacarra schrijft KLM Open op zijn naam

BADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Eugenio Chacarra heeft het KLM Open in Badhoevedorp op zijn naam geschreven. De 26-jarige Spanjaard eindigde met één slag voorsprong op de Fin Oliver Lindell. Golfer Lars van der Vight werd de beste Nederlander op de 38e plaats.

2 uur geleden
Verstappen opgelucht dat coureurs hem niet raakten bij start

MONACO (ANP/AFP) - Max Verstappen heeft opgelucht gereageerd dat geen van de andere coureurs op hem is gereden toen hij niet wegkwam bij de start van de Grote Prijs van Monaco in de Formule 1. "Gelukkig reageerde iedereen achter mij op de juiste wijze", zei hij tegen verschillende media. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull moest meteen in de eerste ronde opgeven met een defect aan de motor.

2 uur geleden
3x3-basketbalsters lopen WK-finale mis na verlies tegen Australië

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters zijn er bij het WK in Warschau niet in geslaagd zich te plaatsen voor de finale. In de halve eindstrijd was Australië met 16-14 te sterk. Voor Oranje wacht nu de strijd om het brons.

2 uur geleden
Antonelli wint in Formule 1 GP Monaco, Verstappen valt meteen uit

MONACO (ANP) - Kimi Antonelli heeft in de Formule 1 voor het eerst in zijn carrière de Grote Prijs van Monaco gewonnen. Max Verstappen viel in de eerste ronde uit, nadat hij zijn Red Bull eerst niet van de startpositie kreeg. Voor Verstappen is het de tweede uitvalbeurt dit seizoen.

2 uur geleden