
EK voor voetbalsters trekt recordaantal toeschouwers
BAZEL (ANP) - Op het EK voetbal voor vrouwen is een nieuw bezoekersrecord gevestigd. De wedstrijden op de Europese eindronde in Zwitserland hebben voor de finale 623.088 toeschouwers getrokken. Het vorige record dateerde van het EK van 2020 in Engeland, waar 574.865 fans kwamen kijken.
Volgens de UEFA zaten er tijdens de groepsfase van het EK in Zwitserland 461.582 toeschouwers op de tribune. 22 van de 24 groepsduels waren uitverkocht. Voor de openingswedstrijd van de Europese eindronde waren er meer dan 600.000 tickets verkocht.
Het EK wordt zondag afgesloten met een finale tussen titelverdediger Engeland en wereldkampioen Spanje in Bazel.
Meer uit Voetbal
ENSCHEDE (ANP) - Aanvalster Nikée van Dijk zet haar voetballoopbaan voort in Italië. Internazionale uit Milaan heeft de 22-jarige voetbalster voor een "recordbedrag" overgenomen van FC Twente. Van Dijk voetbalde één seizoen in Enschede. In 38 wedstrijden maakte ze negentien doelpunten voor de landskampioen. Haar contract liep nog een jaar door.
7 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse heeft inmiddels 10.000 seizoenkaarten verkocht. Dat meldt de Arnhemse club, die via een hoger beroep bij de rechter alsnog een plaats in de Keuken Kampioen Divisie heeft afgedwongen. Vitesse was de licentie om in het betaalde voetbal uit te komen kwijtgeraakt, omdat het volgens de licentiecommissie de afgelopen jaren veelvuldig de financiële regels heeft overtreden.
7 uur geledenDEBRECEN (ANP) - Italië heeft met heel veel moeite de uitwedstrijd tegen Israël in het kwalificatietoernooi voor het WK van volgend jaar in de Verenigde Staten, Mexico en Canada gewonnen. De viervoudig wereldkampioen kwam tweemaal op achterstand in het Hongaarse Debrecen, waar het duel vanwege veiligheidsredenen werd gespeeld. Vervolgens verspeelden de Italianen een voorsprong van (2-4), maar wonnen ze uiteindelijk wel door een treffer in blessuretijd (4-5).
19 uur geledenBELGRADO (ANP/RTR) - De voetballers van Engeland hebben overlegd hoe ze reageren als ze dinsdag tijdens het uitduel met Servië in de WK-kwalificatie te maken krijgen met racisme. "Ik wil er nu niet te veel over praten", vertelde aanvoerder Harry Kane. "Onze focus ligt op de wedstrijd. We willen winnen. Maar we hebben er met elkaar over gesproken. We zijn bereid om te doen wat nodig is."
19 uur geledenMIAMI (ANP) - Luis Suárez is in totaal voor negen wedstrijden geschorst voor zijn wangedrag in de verloren wedstrijd om de Leagues Cup tegen Seattle Sounders. De 38-jarige aanvaller van Inter Miami spuugde na afloop naar een staflid van de club uit Seattle, die de finale met 3-0 won.
20 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax adviseert supporters nog geen reizen voor de uitwedstrijd op 30 september tegen Olympique Marseille in de Champions League te boeken. De club vreest dat er geen Nederlandse fans welkom zijn rond het duel in de Franse stad.
22 uur geledenOSLO (ANP) - Bondscoach Stale Solbakken van Noorwegen verwacht dat spits Erling Haaland dinsdag gewoon fit is om in actie te komen tijdens het WK-kwalificatieduel tegen Moldavië. Haaland liep zondag een wond onder zijn lip op nadat hij in botsing met de bagagedeur van de teambus was gekomen.
1 dag geleden