EK voor voetbalsters, Tour en WK's moeten wijken voor Spelen
LAUSANNE (ANP) - Het verplaatsen van de Olympische Spelen naar de zomer van 2021 heeft gevolgen voor andere grote sportevenementen. Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) maakte maandag bekend dat de Spelen van Tokio worden gehouden van 23 juli tot en met 8 augustus. Het grootste sportevenement ter wereld overlapt daardoor onder meer het EK voetbal voor vrouwen, de Tour de France en de WK's zwemmen en atletiek.
Voor deze eveneens grote sportevenementen moet nu een nieuwe plek op de kalender worden gevonden. De internationale zwem- en atletiekfederatie hadden al aangegeven hun WK's best te willen verplaatsen voor de Spelen. De WK zwemmen zijn van 16 juli tot en met 1 augustus in de Japanse stad Fukuoka, de WK atletiek van 6 tot en met 15 augustus in de Amerikaanse stad Eugene. Voor het atletiektoernooi wordt een periode in 2022 gezocht.
De Tour de France moet volgend jaar op 2 juli beginnen in Kopenhagen en eindigt op 25 juli in Parijs. Het EK voor vrouwen in Engeland staat voor 7 juli tot en met 1 augustus op het programma. De Europese bond UEFA heeft al aangegeven te gaan schuiven met dit toernooi.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Marcel Bosker (29) heeft bij het NK allround de titel veroverd en mag daardoor deelnemen aan het WK, komend weekend in Heerenveen. Op de afsluitende 10 kilometer won hij in een direct duel van de nummer 2 in het eindklassement, Remco Stam. In een tijd van 13.04,44 werd Bosker derde op de slotafstand. De winst op de 10 kilometer ging in 12.52,76 naar Jorrit Bergsma, winnaar van olympisch brons op die afstand.
58 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Gioya Lancee (27) is in Heerenveen Nederlands kampioen allround geworden. Op de afsluitende 5000 meter werd ze derde in een tijd van 7.12,79. Langeafstandsspecialist Sanne in 't Hof won de 5000 meter met ruime voorsprong in 6.51,17 en steeg daardoor in het eindklassement naar de tweede plek. De laatste podiumplek op het NK was voor Melissa Wijfje, die op de slotafstand vijfde werd. Jade Groenewoud, die na drie afstanden nog tweede stond, viel net buiten het podium.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Louis Hollaar heeft de 1500 meter op het Nederlands kampioenschap allround gewonnen. Met een tijd van 1.46,65 was hij 0,18 seconde sneller dan klassementsleider Marcel Bosker. Remco Stam werd derde op ruim een seconde van Hollaar.
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Gioya Lancee heeft haar leidende positie op het NK allround verstevigd door de 1500 meter te winnen. Ze was in een persoonlijk record van 1.55,83 de snelste. Jade Groenewoud werd tweede in 1.57,60, voor Meike Veen (1.57,88).
4 uur geledenBURIRAM (ANP/AFP) - Motorcoureur Marco Bezzecchi heeft zondag de Grote Prijs van Thailand gewonnen. De race op het circuit van Buriram was de eerste van het seizoen in de MotoGP. De 27-jarige Italiaan startte op pole en gaf de leiding niet uit handen. Bezzecchi eindigde vorig seizoen als derde in de eindstand van het wereldkampioenschap.
5 uur geledenTOKIO (ANP) - De Ethiopische atleet Tadese Takele heeft in de nacht van zaterdag op zondag zijn titel op de stadsmarathon van Tokio geprolongeerd. Hij klopte twee Keniaanse atleten op de streep en eindigde in een tijd van 2 uur, 3 minuten en 37 seconden. Daarmee was hij 14 seconden langzamer dan een jaar geleden. De overwinningen in Tokio waren de eerste twee grote marathonzeges in zijn carrière.
6 uur geledenARNHEM (ANP/DPA) - Het schaatspak van olympisch kampioene Jutta Leerdam is geveild voor 195.000 euro. Dat is te zien op de website van veilingaanbieder MatchWornShirt. De opbrengst gaat naar IJsvereniging Pijnacker, de jeugdclub van de kampioene op de 1000 meter in Milaan.
20 uur geleden