
EK voor kunstrijdster Van Zundert al voorbij na korte kür
TALLINN (ANP) - Kunstrijdster Lindsay van Zundert heeft zich bij de Europese kampioenschappen in Tallinn op de korte kür niet kunnen plaatsen bij de beste 24. De 16-jarige Brabantse kwam tot een teleurstellende score van 48,92. Daarmee eindigde ze als 27e.
Slechts de beste 24 kunstschaatsers mogen terugkomen voor de vrije kür, waarna de medailles worden verdeeld. Van Zundert kreeg onder meer een flinke aftrek door een val bij de uitvoering van de drievoudige rittberger.
De EK in de Estse hoofdstad was haar laatste optreden voordat Van Zundert afreist naar de Olympische Spelen van Beijing. Ze mag op basis van haar zestiende plaats op de WK van vorig jaar deelnemen aan de Winterspelen. De kunstrijdster uit Etten-Leur is al aangewezen als vlaggendraagster bij de openingsceremonie, samen met langebaanschaatser Kjeld Nuis. Het is voor het eerst sinds 1976 dat een Nederlandse kunstrijdster aan de Olympische Spelen deelneemt. In Innsbruck won Dianne de Leeuw 45 jaar geleden een zilveren medaille.
De Russin Kamila Valieva was verreweg de beste in de korte kür met een bijzonder hoge score van 90,45. De Belgische Loena Hendrickx verraste met de tweede score (76,25). Alexandra Troesova uit Rusland noteerde de derde score (75,13).
Meer uit Sport
LIWA PALACE (ANP) - De Italiaanse wielrenner Jonathan Milan heeft de eerste etappe van de Ronde van de Verenigde Arabische Emiraten gewonnen. De rijder van Lidl - Trek was na een rit over 134 kilometer van Madinat Zayed Shams Solar Park naar Liwa Palace de snelste in de massasprint. De Belg Jasper Philipsen kwam als tweede over de meet, maar hij werd vrijwel direct na afloop teruggezet in de uitslag om hinderen. De Nieuw-Zeelander Finn Fisher-Black schoof op naar de tweede plaats.
2 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen is nieuwsgierig naar het vaderschap, al denkt hij niet dat het veel invloed zal hebben op zijn prestaties in de Formule 1. "Eerlijk gezegd hoop ik niet dat er veel verandert. Wat betreft het rijden zal dat denk ik niet het geval zijn", zegt de viervoudig wereldkampioen in een vooruitblik op het seizoen op Verstappen.com.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse wielrenner Geraint Thomas (Ineos Grenadiers) heeft bevestigd dat hij eind dit jaar een punt zet achter zijn carrière als profrenner. "Ik denk dat het tijd is dat we het officieel maken", schrijft de oud-winnaar van de Tour de France op zijn sociale media. "Dit wordt inderdaad mijn laatste jaar in het peloton. Het is toch allemaal niet zo slecht geweest? Nooit had ik durven dromen dat ik negentien jaar prof kon zijn. Er zal veel tijd zijn om terug te blikken, maar eerst komen er nog belangrijke races aan."
6 uur geledenBUENOS AIRES (ANP) - Tennisser Joao Fonseca heeft zijn eerste titel op de ATP Tour binnen. Het 18-jarige Braziliaanse toptalent versloeg in de finale in Buenos Aires in Argentinië thuisspeler Francisco Cerundolo. Het werd 6-4 7-6 (1).
19 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud heeft op de massastart haar derde nationale schaatstitel van het weekend gegrepen. De 26-jarige schaatsster van AH-Zaanlander was in Heerenveen Kim Talsma en Bente Kerkhoff te snel af.
23 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Joy Beune denkt dat ze haar trainingsschema misschien verkeerd heeft opgebouwd nu ze haar wereldtitel op de 5000 meter niet kan verdedigen. De 25-jarige schaatsster uit Borne greep zondag in Heerenveen met een vierde plek op de NK naast een van de twee tickets voor de WK van volgende maand in het Noorse Hamar.
23 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft bij de World Tour in Milaan genoegen moeten nemen met een bronzen medaille op de 500 meter. De 23-jarige Nederlandse zag de overwinning naar de Amerikaanse Kristen Santos-Griswold gaan. Arianna Fontana uit Italië eindigde als tweede.
1 dag geleden