EK voetbal kan ook in minder dan twaalf landen
NYON (ANP) - Het EK voetbal, dat vanwege de coronacrisis is uitgesteld naar de zomer van 2021, kan ook in minder dan twaalf landen worden gespeeld. Volgens voorzitter Aleksander Ceferin van de Europese voetbalbond UEFA is inmiddels met negen landen en hun gaststeden alles geregeld. "In principe willen we het EK in twaalf steden houden. Maar als dat niet lukt, zijn we bereid om het in tien, negen of zelfs acht te doen", zei Ceferin tegen beIN Sports. "Bij drie steden zijn wat problemen, daar discussiëren we nog mee."
Aangezien de eerste Europese eindronde zestig jaar geleden werd gehouden, in 1960, had de UEFA besloten om het EK van 2020 te verspreiden over twaalf landen. De coronapandemie zorgde er echter voor dat het toernooi een jaar uitgesteld moest worden.
De UEFA moet nu met alle betrokken landen, steden en stadions nieuwe afspraken maken. Amsterdam is in principe volgend jaar met de Johan Cruijff ArenA ook weer een speelstad op het EK. Officieel moet dat nog wel bekrachtigd worden. In de ArenA worden drie groepswedstrijden en een duel uit de achtste finales gehouden.
Van onder meer Bilbao en Rome is bekend dat er twijfels zijn over huisvesting van het EK in 2021. München en Kopenhagen waren ook twijfelgevallen, maar de autoriteiten in de Duitse en Deense stad gingen onlangs akkoord. Kopenhagen huisvest volgend jaar niet alleen enkele EK-wedstrijden, maar ook de start van de Tour de France.
Meer uit Voetbal
VALENCIA (ANP) - Real Madrid is in het spoor van koploper Barcelona gebleven. De nummer 2 van La Liga won de uitwedstrijd bij Valencia met 2-0.
11 uur geledenTURIJN (ANP) - Drie dagen na de nederlaag in de Italiaanse beker bij Atalanta (3-0) heeft Juventus met moeite een punt veroverd tegen Lazio: 2-2. De ploeg van Oranje-international Teun Koopmeiners maakte diep in de blessuretijd de gelijkmaker tegen het elftal van Kenneth Taylor.
11 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft in Frankrijk 'Le Classique' tegen Olympique Marseille gewonnen. De koploper van de Ligue 1 was in het eigen Parc des Princes met 5-0 te sterk voor de ploeg van Quinten Timber en doelman Jeffrey de Lange.
11 uur geledenREGGIO EMILIA (ANP) - Internazionale heeft een ruime zege geboekt bij Sassuolo. De koploper van de Serie A won de uitwedstrijd met 5-0.
14 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Manchester City blijft koploper Arsenal in zicht houden na een late zege bij het Liverpool van trainer Arne Slot. De nummer 2 van de ranglijst draaide op Anfield in de slotfase een achterstand om in een 2-1-overwinning.
14 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft na twee competitieduels zonder zege weer een overwinning geboekt. De koploper van de Bundesliga was met 5-1 te sterk voor tien man van nummer 3 Hoffenheim. Topscorer Harry Kane benutte twee strafschoppen, Luis Díaz maakte een hattrick.
14 uur geledenGRONINGEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz noemde de zege van PSV bij FC Groningen "een zwaar bevochten overwinning". "Dat we winnen is bevredigend", zei Bosz bij ESPN na de 2-1-overwinning in de Euroborg. PSV won voor de zestiende keer op rij een uitduel in de Eredivisie.
15 uur geleden