Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EK voetbal kan ook in minder dan twaalf landen

EK voetbal kan ook in minder dan twaalf landen

NYON (ANP) - Het EK voetbal, dat vanwege de coronacrisis is uitgesteld naar de zomer van 2021, kan ook in minder dan twaalf landen worden gespeeld. Volgens voorzitter Aleksander Ceferin van de Europese voetbalbond UEFA is inmiddels met negen landen en hun gaststeden alles geregeld. "In principe willen we het EK in twaalf steden houden. Maar als dat niet lukt, zijn we bereid om het in tien, negen of zelfs acht te doen", zei Ceferin tegen beIN Sports. "Bij drie steden zijn wat problemen, daar discussiëren we nog mee."

Aangezien de eerste Europese eindronde zestig jaar geleden werd gehouden, in 1960, had de UEFA besloten om het EK van 2020 te verspreiden over twaalf landen. De coronapandemie zorgde er echter voor dat het toernooi een jaar uitgesteld moest worden.

De UEFA moet nu met alle betrokken landen, steden en stadions nieuwe afspraken maken. Amsterdam is in principe volgend jaar met de Johan Cruijff ArenA ook weer een speelstad op het EK. Officieel moet dat nog wel bekrachtigd worden. In de ArenA worden drie groepswedstrijden en een duel uit de achtste finales gehouden.

Van onder meer Bilbao en Rome is bekend dat er twijfels zijn over huisvesting van het EK in 2021. München en Kopenhagen waren ook twijfelgevallen, maar de autoriteiten in de Duitse en Deense stad gingen onlangs akkoord. Kopenhagen huisvest volgend jaar niet alleen enkele EK-wedstrijden, maar ook de start van de Tour de France.

Meer uit Voetbal

PEC-trainer na 8-2-afstraffing: hoe is dit in godsnaam mogelijk?

ALMELO (ANP) - PEC Zwolle-trainer Henry van der Vegt had de 8-2-nederlaag bij hekkensluiter Heracles Almelo niet voor mogelijk gehouden. Na een kwartier stond zijn ploeg nog 1-0 voor. "Als je me toen had gezegd dat het zo zou eindigen, had ik je voor gek verklaard. Maar nu zie ik een uitslag staan waarvan ik denk: hoe is dit in godsnaam mogelijk?", zei Van der Vegt bij ESPN.

16 minuten geleden
Internazionale loopt dankzij late uitzege in op Napoli

VERONA (ANP) - Internazionale heeft in het uitduel met Hellas Verona ternauwernood geprofiteerd van het puntenverlies van koploper Napoli zaterdag. Een eigen treffer in blessuretijd van de Deen Martin Frese bezorgde de club uit Milaan de 2-1-overwinning.

41 minuten geleden
Bayern München behaalt recordomzet van bijna 1 miljard euro

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft afgelopen seizoen een recordomzet van bijna 1 miljard euro behaald. Dat meldde directeur Jan-Christian Dreesen van de Duitse recordkampioen op de algemene ledenvergadering. De nettowinst bedroeg ruim 27 miljoen euro.

44 minuten geleden
Heracles wint tegen PEC ook tweede duel onder Krüzen ruim: 8-2

ALMELO (ANP) - Hekkensluiter Heracles Almelo heeft ook het tweede duel onder interim-trainer Hendrie Krüzen met ruime cijfers gewonnen. De club uit Almelo was voor eigen publiek met liefst 8-2 te sterk voor PEC Zwolle, dat vanaf de 38e minuut met een man minder speelde. Heracles won woensdag bij NAC Breda (1-4) ook de eerste wedstrijd na het ontslag van trainer Bas Sibum.

1 uur geleden
Trainer Slot ziet winnend Liverpool eindelijk weer geluk hebben

LIVERPOOL (ANP/RTR) - Liverpool had het geluk eindelijk weer eens aan zijn zijde bij de welkome overwinning op Aston Villa (2-0). Dat zei trainer Arne Slot na de eerste zege in vijf competitieduels.

5 uur geleden
Middenvelder Moder nog maanden aan de kant bij Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Middenvelder Jakub Moder ontbreekt nog maanden bij Feyenoord. De Poolse international, die vlak voor het seizoen geblesseerd raakte aan zijn rug, heeft afgelopen week een operatie ondergaan. Dat zei trainer Robin van Persie tijdens zijn persconferentie na het gewonnen competitieduel met FC Volendam (3-1).

6 uur geleden
Real Madrid verspilt geen krachten in aanloop naar Liverpool

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft drie dagen voor de wedstrijd in de Champions League bij Liverpool geen krachten hoeven verspillen tegen Valencia. De Spaanse koploper won in Madrid met 4-0.

15 uur geleden