EK voetbal begint in Rome met Makkelie als scheidsrechter
ROME (ANP) - Een jaar later dan de bedoeling was, gaat EURO 2020 van start in Rome. Het EK voetbal begint met het duel tussen Italië en Turkije. De UEFA heeft Danny Makkelie, de Nederlandse scheidsrechter die debuteert op een eindronde, aangewezen om het openingsduel te leiden.
Voorafgaand aan de wedstrijd, die om 21.00 uur begint, vindt een openingsshow plaats in het Stadio Olimpico. De Nederlandse dj Martin Garrix speelt daarin de hoofdrol. Hij maakte samen met Bono en The Edge van de Ierse band U2 het officiële EK-lied: We Are The People.
Het EK kon vorig jaar niet doorgaan vanwege de coronacrisis en werd daarom verplaatst naar de zomer van 2021. Het toernooi met 24 landen vindt verspreid over Europa plaats. Van de oorspronkelijke twaalf gastlanden viel Ierland met Dublin enkele weken geleden af, omdat de Ieren niet konden garanderen dat er toeschouwers in het stadion mochten komen.
Amsterdam huisvest in de Johan Cruijff ArenA vier EK-wedstrijden: de drie groepswedstrijden van het Nederlands elftal en één duel uit de achtste finales. Oranje start het EK zondag tegen Oekraïne. In de ArenA zijn 16.000 toeschouwers welkom.
Meer uit Voetbal
SOUTHAMPTON (ANP/AFP) - Voetbalclub Southampton houdt vast aan de Duitse trainer Tonda Eckert ondanks zijn rol in het spionageschandaal, dat de club een plek kostte in de finale van de play-offs voor promotie naar de Premier League. "Ik vind dat hij een tweede kans verdient en zal hem die geven. Ik steun hem volledig, omdat ik hem een supergetalenteerde coach vind", zegt de Servische clubeigenaar Dragan Šolak in een interview met de BBC.
2 uur geledenCARDIFF (ANP) - Verdediger Derrick Luckassen is op het laatste moment toegevoegd aan de WK-selectie van Ghana. De 30-jarige geboren Amsterdammer was niet opgenomen in de voorselectie, maar is na een blessure vlak voor de deadline opgenomen in de definitieve groep van 26 spelers. Alexander Djiku van Spartak Moskou raakte afgelopen weekend geblesseerd op de training.
4 uur geledenWENEN (ANP) - Tunesië, de derde tegenstander van het Nederlands elftal in de groepsfase van het WK voetbal, heeft in een oefenwedstrijd verloren van Oostenrijk. In het Ernst Happelstadion in Wenen wonnen de Oostenrijkers met 1-0 van de ploeg van bondscoach Sabri Lamouchi.
14 uur geledenDAMMAM (ANP) - Georginio Wijnaldum moet op zoek naar een nieuwe club. Zijn club Al Ettifaq heeft afscheid genomen van de 35-jarige middenvelder.
14 uur geledenISTANBUL (ANP) - Turkije heeft in de voorbereiding op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen van Noord-Macedonië. In Istanbul was de ploeg van bondscoach Vincenzo Montella met 4-0 te sterk voor de Macedoniërs.
15 uur geledenOSLO (ANP) - Zweden heeft in een oefenwedstrijd voor het WK voetbal tegen buurland Noorwegen een nederlaag geleden. In het Ullevaal Stadion in Oslo verloor de WK-tegenstander van het Nederlands elftal met 3-1 van de ploeg van de Noorse bondscoach Ståle Solbakken.
16 uur geledenZEIST (ANP) - Memphis Depay wil graag bij Corinthians blijven voetballen. Het contract van de 32-jarige Nederlandse aanvaller bij de Braziliaanse club loopt aan het einde van dit jaar af. "Ik heb uitgesproken dat ik graag wil blijven", vertelde Depay maandag in Zeist, waar hij met Oranje in voorbereiding is op het wereldkampioenschap.
17 uur geleden