EK voetbal begint in Rome met Makkelie als scheidsrechter
ROME (ANP) - Een jaar later dan de bedoeling was, gaat EURO 2020 van start in Rome. Het EK voetbal begint met het duel tussen Italië en Turkije. De UEFA heeft Danny Makkelie, de Nederlandse scheidsrechter die debuteert op een eindronde, aangewezen om het openingsduel te leiden.
Voorafgaand aan de wedstrijd, die om 21.00 uur begint, vindt een openingsshow plaats in het Stadio Olimpico. De Nederlandse dj Martin Garrix speelt daarin de hoofdrol. Hij maakte samen met Bono en The Edge van de Ierse band U2 het officiële EK-lied: We Are The People.
Het EK kon vorig jaar niet doorgaan vanwege de coronacrisis en werd daarom verplaatst naar de zomer van 2021. Het toernooi met 24 landen vindt verspreid over Europa plaats. Van de oorspronkelijke twaalf gastlanden viel Ierland met Dublin enkele weken geleden af, omdat de Ieren niet konden garanderen dat er toeschouwers in het stadion mochten komen.
Amsterdam huisvest in de Johan Cruijff ArenA vier EK-wedstrijden: de drie groepswedstrijden van het Nederlands elftal en één duel uit de achtste finales. Oranje start het EK zondag tegen Oekraïne. In de ArenA zijn 16.000 toeschouwers welkom.
Meer uit Voetbal
NOTTINGHAM (ANP/RTR) - Nottingham Forest heeft met Sean Dyche al voor de derde keer dit seizoen een trainer ontslagen. De 54-jarige Engelsman wordt verantwoordelijk gehouden voor de slechte prestaties van de nummer 17 van de Premier League. Het doelpuntloze gelijkspel tegen hekkensluiter Wolverhampton Wanderers van woensdagavond werd Dyche fataal.
1 uur geledenSUNDERLAND (ANP) - Liverpool heeft woensdagavond met 1-0 gewonnen van Sunderland. Virgil van Dijk maakte het enige doelpunt van de wedstrijd. Het elftal van Arne Slot staat op de zesde plaats in de Premier League. Sunderland is elfde.
11 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Ron Jans kan opgelucht ademhalen. De coach van FC Utrecht zag zijn elftal na een reeks van tien competitieduels zonder overwinning met 3-1 winnen bij NEC. FC Utrecht steeg naar de tiende plaats. NEC blijft derde met 1 punt achterstand op Feyenoord.
11 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De UEFA heeft een akkoord met Real Madrid bereikt over de beëindiging van de juridische strijd over de Europese Super League. Dat hebben de UEFA en de Spaanse voetbalclub woensdag bekendgemaakt.
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Interim-trainer Fred Grim maakt waarschijnlijk het seizoen af bij Ajax. "Dat is voor mijn komst min of meer zo afgesproken", zei de nieuwe technisch directeur Jordi Cruijff tijdens een gesprek met de pers.
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jordi Cruijff wil Ajax weer een winnaarsmentaliteit geven. "Het gaat niet goed, anders hadden ze me waarschijnlijk niet gevraagd", zei hij. "Als ik uiteindelijk faal in de Johan Cruijff ArenA, dan zou dat geen goed verhaal zijn."
19 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft Luca Dahl Tomasson langer vastgelegd. De 17-jarige Deense jeugdinternational en zoon van oud-Feyenoorder Jon Dahl Tomasson tekende een nieuw contract tot de zomer van 2028.
22 uur geleden