EK-opponent Noord-Macedonië nog ongeslagen in Nations League
SKOPJE (ANP) - Noord-Macedonië heeft het Nations League-duel met Estland met 2-1 gewonnen. De tegenstander van Oranje tijdens het Europees kampioenschap volgende zomer blijft ongeslagen in groep 2 van de C-divisie.
Ivan Trickovski en invaller Vlatko Stojanovski maakten de treffers voor Noord-Macedonië. Rauno Sappinen, die een seizoen bij FC Den Bosch speelde, deed wat terug namens de bezoekers.
Met een 1-0 zege in de finale van de play-offs verzekerde Noord-Macedonië zich donderdag ten koste van Georgië voor de poulefase op het EK. Het is voor het eerst dat de Noord-Macedoniërs meedoen tijdens een eindtoernooi. Op het EK treft de ploeg Nederland, Oostenrijk en Oekraïne. Op 21 juni 2021 spelen Oranje en Noord-Macedonië in de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam hun laatste groepswedstrijd.
De 37-jarige spits Goran Pandev, de nationale voetbalheld die donderdag zijn land met het enige doelpunt van de wedstrijd naar het EK schoot, was er niet bij tegen Estland.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP/RTR) - Bruno Fernandes is zaterdag verkozen tot beste speler van de Premier League dit seizoen. De 31-jarige Portugese middenvelder leidde Manchester United met een record aan assists naar de derde plaats. De Engelse topclub, die het seizoen zondag afsluit bij Brighton & Hove Albion, kwalificeerde zich daarmee voor het hoofdtoernooi van de Champions League.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robert Eenhoorn is de nieuwe algemeen directeur van Feyenoord. De 58-jarige Rotterdammer volgt per 1 juli de naar Mexico vertrekkende Dennis te Kloese op.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht hoopt zondag in de finale van de play-offs voor deelname aan Europees voetbal tegen Ajax weer te kunnen beschikken over David Min. De spits miste donderdag de ontmoeting met sc Heerenveen in de halve finale wegens een liesblessure.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/DPA) - Het nationale voetbalteam van de Democratische Republiek Congo moet vanwege ebola voorafgaand aan het wereldkampioenschap 21 dagen lang in quarantaine blijven. Gebeurt dat niet, dan lopen de voetballers de kans de Verenigde Staten niet binnen te komen. "We willen ervoor zorgen dat er op deze manier niets in onze buurt of aan onze grenzen komt", aldus Andrew Giuliani, hoofd van de WK-taskforce van het Witte Huis, tegen zender ESPN.
3 uur geledenPUEBLA (ANP/RTR) - De Mexicaanse voetballers hebben richting het wereldkampioenschap in eigen land vertrouwen opgedaan. Het elftal van bondscoach Javier Aguirre rekende in Puebla af met Ghana: 2-0.
5 uur geledenHEERENVEEN/ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede plaats in de Vrouwen Eredivisie veroverd. De ploeg van coach Anouk Bruil won met 3-1 van Heerenveen en grijpt achter landskampioen PSV het tweede ticket voor de voorronde van de Champions League.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hera United is gedegradeerd uit de Vrouwen Eredivisie. De club die dit seizoen zijn debuut maakte, verloor met 2-1 van FC Utrecht. Door de 3-0-zege van ADO Den Haag tegen PEC Zwolle eindigt Hera met 20 punten als tiende en degradeert uit de hoogste klasse, net als NAC Breda en Excelsior. ADO handhaaft zich met 22 punten als nummer negen.
15 uur geleden