EK-kwalificatie voetbalsters in september verder
NYON (ANP) - De Nederlandse voetbalsters kennen de data waarop ze dit jaar nog in actie moeten komen in de kwalificatiereeks voor het EK voetbal. Mits de coronacrisis het toelaat speelt de ploeg van bondscoach Sarina Wiegman op 18 september uit tegen Rusland. Die wedstrijd stond al voor die datum gepland.
In april had Nederland moeten aantreden tegen Kosovo en Estland, maar die duels werden vanwege de uitbraak van het coronavirus niet gespeeld. Nu staat de thuiswedstrijd tegen Estland gepland voor 23 oktober, vier dagen later gaat Oranje op bezoek bij Kosovo. Met de thuiswedstrijd tegen Kosovo op 1 december wordt de kwalificatie afgesloten.
Het EK in Engeland is vanwege de verschuivingen op de sportkalender met een jaar verplaatst naar de zomer van 2022. Oranje, titelverdediger en de nummer 2 van het WK in 2019, kan deelname nauwelijks nog mislopen. Oranje is in groep A koploper met achttien punten uit zes duels.
Meer uit Voetbal
GUADALAJARA (ANP) - De Democratische Republiek Congo heeft zich voor de tweede keer in de geschiedenis geplaatst voor het WK voetbal. Het nationale elftal van het land won in het Mexicaanse Guadalajara de finale van de intercontinentale play-offs na verlenging met 1-0 van Jamaica.
3 uur geledenPRISHTINA (ANP) - Turkije heeft zich voor het eerst sinds 2002 weer geplaatst voor het WK voetbal. In de finale van de play-offs waren de Turken met 1-0 te sterk voor thuisploeg Kosovo.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal is er in een oefenwedstrijd niet in geslaagd te winnen van Ecuador. Bondscoach Ronald Koeman zag zijn elftal in het Philips Stadion met 1-1 gelijkspelen. Nederland speelde een groot deel van de wedstrijd met een man minder na een rode kaart voor Denzel Dumfries.
7 uur geledenSOLNA (ANP) - Het Nederlands elftal speelt komende zomer zijn tweede wedstrijd op het WK voetbal tegen Zweden. De ploeg van bondscoach Graham Potter verzekerde zich in Solna van een ticket voor de eindronde door met 3-2 te winnen van Polen in de finale van de play-offs.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal moet een groot deel van de oefenwedstrijd tegen Ecuador met een man minder spelen. Rechtervleugelverdediger Denzel Dumfries kreeg in de twaalfde minuut een rode kaart toen hij de doorgebroken Gonzalo Plata naar beneden trok.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal begint met zeven andere spelers aan de oefeninterland tegen Ecuador. Mark Flekken, Stefan de Vrij, Nathan Aké, Jerdy Schouten, Quinten Timber, Xavi Simons en Brian Brobbey verschijnen aan de aftrap in het Philips Stadion.
10 uur geledenZEIST (ANP) - De voetbalsters van Oranje moeten het volgende maand in het belangrijke tweeluik in de WK-kwalificatie tegen Frankrijk doen zonder aanvoerster Dominique Janssen en middenveldsters Jackie Groenen, Daniëlle van de Donk en Jill Roord. Het ervaren viertal ontbreekt door blessures, meldt de KNVB. Renee van Asten (Ajax) en Liz Rijsbergen (PSV) debuteren in de selectie van bondscoach Arjan Veurink.
12 uur geleden