EK-kaarten Duitsland-Frankrijk en finale meest gewild
NYON (ANP) - Voor het EK-duel tussen de ploegen van Duitsland en Frankrijk op 16 juni in München heeft de Europese voetbalbond UEFA 710.000 aanvragen voor kaartjes ontvangen. Dat is tien keer de capaciteit van de Allianz Arena. Alleen de finale, op 12 juli in Londen, is nog meer in trek. Daarvoor zijn 714.000 verzoeken binnengekomen.
In totaal zijn er meer dan 28 miljoen kaarten aangevraagd voor het evenement dat in twaalf landen, waaronder Nederland, wordt gehouden. Nooit eerder was de interesse voor een EK zo groot, meldt de UEFA. In de eerste verkoopfase waren afgelopen zomer 19,3 miljoen tickets aangevraagd, bij de tweede fase in december nog eens 8,9 miljoen.
Daarmee is de interesse nu al twee keer zo groot als voor het EK van 2016 dat in Frankrijk werd gehouden. In totaal zijn er 'slechts' 2,5 miljoen kaarten beschikbaar. In april volgt nog een verkoopronde voor de landen die zich via de play-offs nog moeten kwalificeren.
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP/DPA) - Manuel Neuer keert niet terug als international. Dat heeft de onlangs 40-jarige doelman van Bayern München gezegd in aanloop naar de thuiswedstrijd tegen Real Madrid in de kwartfinale van de Champions League.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Union Berlin heeft trainer Steffen Baumgart ontslagen. De leiding van de Duitse voetbalclub nam dat besluit na de nederlaag van 3-1 bij hekkensluiter Heidenheim. Marie-Louise Eta is bij de nummer 11 van de Bundesliga aangesteld als tijdelijke opvolger.
4 uur geledenALMELO (ANP) - Mika Godts denkt niet aan een vertrek bij Ajax. "Ik wil een echte prijs winnen met deze club", zei de 20-jarige aanvaller na een eenvoudige zege op Heracles Almelo. "Er zal deze zomer wel iets gaan veranderen bij ons en ook ik zal horen wat mijn rol wordt. Maar ik hoef niet weg als je me het nu vraagt."
12 uur geledenALMELO (ANP) - Ajax heeft een eenvoudige overwinning geboekt in de strijd om de Europese tickets voor volgend seizoen. De club uit de hoofdstad werd nauwelijks iets in de weg gelegd door Heracles en zegevierde met 3-0 in Almelo. Steven Berghuis scoorde tweemaal en Mika Godts maakte de openingstreffer. Smetje op de zege was de rode kaart voor de ingevallen Takehiro Tomiyasu in de slotfase.
14 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft in de strijd om de play-offs voor Europees voetbal punten verspeeld tegen Go Ahead Eagles. In de eigen Euroborg bleef de ploeg van trainer Dick Lukkien steken op een doelpuntloos gelijkspel: 0-0.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - PSV heeft een feestweek op een goede manier afgesloten. De Eindhovenaren wonnen zes dagen na het binnenhalen van de 27e landstitel en vier dagen na het grote kampioensfeest met 2-0 bij Sparta Rotterdam. Ricardo Pepi en Ismael Saibari maakten de doelpunten op Het Kasteel.
16 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona is door een zege in de derby tegen Espanyol verder uitgelopen op rivaal Real Madrid. De ploeg van coach Hansi Flick won met 4-1 van de stadgenoot. Frenkie de Jong maakte in de slotfase na ruim zes weken afwezigheid zijn rentree.
16 uur geleden