EK judo in Praag voor tweede keer uitgesteld
PRAAG (ANP) - De Europese kampioenschappen judo in Praag moeten weer worden uitgesteld. Het toernooi stond aanvankelijk voor 30 april tot en met 3 mei op het programma, maar werd vanwege de coronacrisis verplaatst naar 19 tot en met 21 juni. Ook die data blijken niet haalbaar, nu in vrijwel heel Europa de sport stilligt.
Het bestuur van de Europese bond heeft voorgesteld het EK te verplaatsen naar 8 tot en met 10 november, wat betekent dat het toernooi op een zondag begint en eindigt op een dinsdag. De lokale organisatie moet in samenspraak met de locatie, de O2 Arena in de Tsjechische hoofdstad, nog goedkeuring geven.
Komende zomer zouden de Olympische Spelen van Tokio worden gehouden, maar het mondiale sportevenement is een jaar verplaatst. De internationale judofederatie overweegt de WK van volgend jaar, die voor september 2021 op het programma staan, naar voren te halen en onderdeel te laten worden van de kwalificatieperiode voor de Spelen. De WK zijn in Tasjkent. De kwalificatieperiode voor de Spelen eindigt op 29 juni 2021.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - De hockeyers van Rotterdam zijn voor de tweede keer in het bestaan van de club landskampioen geworden. De ploeg van trainer Erik van Driel speelde in het eigen stadion in het tweede duel met 2-2 gelijk tegen titelverdediger Amsterdam. Dat was voldoende na de 3-2-zege van de Rotterdammers in het eerste duel.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong heeft voor het derde jaar op rij de tweede ronde van Roland Garros bereikt. De 25-jarige Nederlander won na iets meer dan drie uur met 6-3 3-6 6-3 6-4 van de zestien jaar oudere Stan Wawrinka. De Zwitserse oud-winnaar speelde zijn laatste partij in Parijs. Hij beëindigt na het seizoen zijn carrière.
3 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Amsterdam hebben de landstitel gewonnen. Het elftal van trainer Jesse Mahieu versloeg regerend kampioen Den Bosch na shoot-outs. Voor Amsterdam is het de 22e landstitel uit de clubgeschiedenis en de vijfde deze eeuw. Den Bosch blijft op 23 landstitels staan.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - De Poolse tennisster Iga Swiatek heeft zich eenvoudig geplaatst voor de tweede ronde van Roland Garros. De viervoudig winnares van het grandslamtoernooi in Parijs was met 6-1 6-2 te sterk voor Emerson Jones uit Australië.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor begint dinsdag om 11.00 uur aan zijn wedstrijd tegen Matteo Arnaldi in de eerste ronde van Roland Garros. Het duel tussen de Nederlander en de Italiaan is de eerste partij van de dag op baan 7.
6 uur geledenMILAAN (ANP/BELGA) - Klassementsleider Jonas Vingegaard wil zich in de laatste week van de Ronde van Italië niet alleen focussen op het behoud van zijn roze trui, maar ook nog minstens een etappe winnen. Dat zei de Deen van Visma - Lease a Bike maandag tijdens een online persconferentie op de laatste rustdag.
8 uur geledenMONTREAL (ANP/RTR) - Formule 1-coureur George Russell hield veel frustraties over aan de Grote Prijs van Canada. De 28-jarige Brit startte in Montreal voor het derde jaar op rij vanaf poleposition, maar viel met zijn Mercedes in de dertigste ronde uit. Zijn jonge Italiaanse ploeggenoot Kimi Antonelli behaalde zijn vierde achtereenvolgende zege dit seizoen en vergrootte zijn voorsprong op Russell in de WK-stand tot 43 punten.
9 uur geleden