EK judo in Praag voor tweede keer uitgesteld
PRAAG (ANP) - De Europese kampioenschappen judo in Praag moeten weer worden uitgesteld. Het toernooi stond aanvankelijk voor 30 april tot en met 3 mei op het programma, maar werd vanwege de coronacrisis verplaatst naar 19 tot en met 21 juni. Ook die data blijken niet haalbaar, nu in vrijwel heel Europa de sport stilligt.
Het bestuur van de Europese bond heeft voorgesteld het EK te verplaatsen naar 8 tot en met 10 november, wat betekent dat het toernooi op een zondag begint en eindigt op een dinsdag. De lokale organisatie moet in samenspraak met de locatie, de O2 Arena in de Tsjechische hoofdstad, nog goedkeuring geven.
Komende zomer zouden de Olympische Spelen van Tokio worden gehouden, maar het mondiale sportevenement is een jaar verplaatst. De internationale judofederatie overweegt de WK van volgend jaar, die voor september 2021 op het programma staan, naar voren te halen en onderdeel te laten worden van de kwalificatieperiode voor de Spelen. De WK zijn in Tasjkent. De kwalificatieperiode voor de Spelen eindigt op 29 juni 2021.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP/RTR) - Lando Norris heeft absoluut als doel zijn wereldtitel in de Formule 1 in 2026 te prolongeren. Dat zei de Brit van McLaren in aanloop naar het nieuwe seizoen. Als hij erin slaagt twee jaar op rij wereldkampioen te worden, is hij de tweede Brit na Lewis Hamilton die dat presteert. "Een titel winnen geeft je zeker veel meer zelfvertrouwen. Dat is een feit", aldus Norris, die bekende dat zelfvertrouwen nooit zijn sterkste punt is geweest.
5 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Baanwielrenner Jeffrey Hoogland slaat de Europese kampioenschappen voor het tweede jaar op rij over. De 32-jarige elfvoudig wereldkampioen volgt opnieuw een eigen schema, met de WK van oktober in Shanghai als belangrijkste doel.
7 uur geledenWOKING (ANP) - McLaren slaat de eerste van de vijf besloten Formule 1-testdagen volgende week in Barcelona over. Dat zegt teambaas Andrea Stella op de website van de Formule 1. "We willen onszelf zoveel mogelijk tijd geven voor de ontwikkeling; we hoeven niet per se als eerste de baan op."
8 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner is soepel doorgedrongen tot de derde ronde van de Australian Open. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Melbourne zette in de tweede ronde de Australiër James Duckworth opzij: 6-1 6-4 6-2.
9 uur geledenURAIDLA (ANP) - De Australische wielrenner Jay Vine (UAE Team Emirates) heeft de tweede etappe van de Tour Down Under gewonnen en tevens de leiding in het algemeen klassement in handen genomen.
11 uur geledenDUBAI (ANP) - Golfer Rory McIlroy gelooft niet in een verzoening tussen de Amerikaanse tour PGA en de door Saudi-Arabië gefinancierde LIV Golf League. Daarvoor is de verdeeldheid te groot, zei de nummer 2 van de wereld voorafgaand aan de Dubai Desert Classic.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - Janko Franjic is derde remmer in de viermansbob van stuurman Dave Wesselink bij de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. NOC*NSF en de Bob en Slee Bond Nederland (BSBN) maakten woensdag tijdens een presentatie op Papendal bekend dat de remmer samen met zijn broer Jelen Franjic en Timme Koster achter Wesselink in de viermansbob zit.
1 dag geleden