Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EK in Poznan dit jaar grote doel van Holland Acht

EK in Poznan dit jaar grote doel van Holland Acht

ALMERE (ANP) - Nu de Olympische Spelen in Tokio voor dit jaar zijn weggevallen en de wereldkampioenschappen roeien in het Sloveense Bled ook zijn geschrapt, richt de Holland Acht zich volledig op de Europese kampioenschappen in oktober in het Poolse Poznan. "Dat is een mooi moment om te pieken", zei hoofdcoach Mark Emke maandag in Almere, waar het vlaggenschip van de Nederlandse roeiploeg voor het eerst sinds de uitbraak van het coronavirus weer te water ging.

"Tot nu toe staan de lichten op groen voor de EK, dus ik verwacht wel dat het doorgaat. Het is een goed toernooi om te presteren, want verder is er dit jaar niets anders om naar toe te werken.’’

Het programma van de Holland Acht blijft gericht op de Olympische Spelen, die nu zijn gepland in de zomer van 2021 in Tokio. "We hebben niet veel veranderd en eigenlijk 'copy-paste’ gedaan met het schema zoals we dat hadden bedacht voor dit jaar. Volgend jaar zijn de EK in april het eerste doel en daarna doen we mee aan een van de drie wereldbekers en dat is die van Luzern. Richting de Spelen beleggen we dan nog een trainingsstage op hoogte’’, aldus Emke.

Hij gaat de olympische voorbereiding in met dezelfde equipe die vorig jaar zilver veroverde op de WK in Linz: Jasper Tissen, Simon van Dorp, Björn van den Ende, Maarten Hurkmans, Robert Lücken, Bram Schwarz, Ruben Knab, Mechiel Versluis en stuurvrouw Aranka Kops. "Het is een zeer gemotiveerde groep en ze gaan ontzettend leuk met elkaar om. Het fysieke vermogen is groot; het zijn stuk voor stuk sterke jongens die ook nog eens vrij goed roeien. Simon van Dorp bijvoorbeeld is verschrikkelijk sterk, hij is niet te verslaan op de ergometer.’’

Meer uit Sport

Bokslegende Mayweather (48) kondigt nieuw gevecht aan

NEW YORK (ANP/RTR) - Bokslegende Floyd Mayweather (48) gaat later dit jaar weer een professionele wedstrijd vechten. Via zijn promotor CSI Sports heeft de oud-wereldkampioen in vijf gewichtsklassen aangekondigd voor de vierde keer terug te keren uit zijn pensioen. Zijn laatste gevecht was in 2017, toen de Amerikaan won van de Ier Conor McGregor.

1 minuut geleden
Kerstholt noemt Van 't Wout na derde goud 'magische vakidioot'

MILAAN (ANP) - Bondscoach Niels Kerstholt had vrijdag na afloop van het olympische shorttracktoernooi even nodig om Jens van 't Wout te omschrijven. "Jens is een magische vakidioot met een gebruiksaanwijzing", zei hij over de Nederlandse uitblinker op de Winterspelen van Milaan. Van 't Wout won drie keer goud en een keer brons.

1 uur geleden
Tijdelijke schaatsbaan bewijst waarde op Spelen met zeven records

MILAAN (ANP) - Met zeven olympische records is de organisatie van de Spelen van Milaan erin geslaagd een snelle ijsvloer neer te leggen voor het langebaanschaatsen. De tijdelijke schaatsbaan in twee hallen van het beurscomplex doet daarmee niet onder voor traditionele ijsstadions.

1 uur geleden
Kerstholt heeft na twaalf jaar alsnog goud op relay: nu is het af

MILAAN (ANP) - Niels Kerstholt was vrijdag op de Spelen van Milaan van iedereen het meest blij met de behaalde gouden olympische medaille op de aflossing. De bondscoach maakte zelf twaalf jaar geleden deel uit van het Nederlandse shorttrackteam dat in Sotsji op pijnlijke wijze naast eremetaal greep.

6 uur geleden
Nederland met acht keer goud op vierde plek in medaillespiegel

MILAAN (ANP) - Nederland staat met nog twee dagen te gaan stevig op de vierde plaats in het medailleklassement van de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo. Vrijdag bezorgden langebaanschaatsster Antoinette Rijpma-de Jong (1500 meter) en de shorttrackmannen (aflossing) TeamNL de zevende en achtste gouden medaille.

10 uur geleden
Schulting ziet abrupt einde aan rentree op shorttrackijs Milaan

MILAAN (ANP) - Voor Suzanne Schulting zat het olympisch shorttracktoernooi er ineens op in de halve finale van de 1500 meter. De 28-jarige Friezin ging halverwege haar halve finale in een duel met de Italiaanse Elisa Confortola plots onderuit. "Ik viel uit het niets, ik brak gewoon weg op mijn linkerschaats en that's it", zei de drievoudig olympisch kampioene. Landgenote Xandra Velzeboer kwam in dezelfde halve finale ook ten val.

10 uur geleden
TeamNL evenaart recordaantal van acht keer goud op Winterspelen

MILAAN (ANP) - De Nederlandse deelnemers aan de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo hebben vrijdag een record geëvenaard. De Nederlandse shorttrackmannen zorgden met hun zege op de aflossing voor de achtste gouden medaille.

10 uur geleden