EK in Poznan dit jaar grote doel van Holland Acht
ALMERE (ANP) - Nu de Olympische Spelen in Tokio voor dit jaar zijn weggevallen en de wereldkampioenschappen roeien in het Sloveense Bled ook zijn geschrapt, richt de Holland Acht zich volledig op de Europese kampioenschappen in oktober in het Poolse Poznan. "Dat is een mooi moment om te pieken", zei hoofdcoach Mark Emke maandag in Almere, waar het vlaggenschip van de Nederlandse roeiploeg voor het eerst sinds de uitbraak van het coronavirus weer te water ging.
"Tot nu toe staan de lichten op groen voor de EK, dus ik verwacht wel dat het doorgaat. Het is een goed toernooi om te presteren, want verder is er dit jaar niets anders om naar toe te werken.’’
Het programma van de Holland Acht blijft gericht op de Olympische Spelen, die nu zijn gepland in de zomer van 2021 in Tokio. "We hebben niet veel veranderd en eigenlijk 'copy-paste’ gedaan met het schema zoals we dat hadden bedacht voor dit jaar. Volgend jaar zijn de EK in april het eerste doel en daarna doen we mee aan een van de drie wereldbekers en dat is die van Luzern. Richting de Spelen beleggen we dan nog een trainingsstage op hoogte’’, aldus Emke.
Hij gaat de olympische voorbereiding in met dezelfde equipe die vorig jaar zilver veroverde op de WK in Linz: Jasper Tissen, Simon van Dorp, Björn van den Ende, Maarten Hurkmans, Robert Lücken, Bram Schwarz, Ruben Knab, Mechiel Versluis en stuurvrouw Aranka Kops. "Het is een zeer gemotiveerde groep en ze gaan ontzettend leuk met elkaar om. Het fysieke vermogen is groot; het zijn stuk voor stuk sterke jongens die ook nog eens vrij goed roeien. Simon van Dorp bijvoorbeeld is verschrikkelijk sterk, hij is niet te verslaan op de ergometer.’’
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Schaatser Stijn van de Bunt doet zondag op de Olympische Spelen mee aan de ploegenachtervolging. Bondscoach Rintje Ritsma geeft hem in de kwartfinale de voorkeur boven Jorrit Bergsma, die vrijdag een bronzen medaille behaalde op de 10.000 meter. Chris Huizinga en Marcel Bosker zijn de andere twee Oranje-rijders, meldt sportkoepel NOC*NSF.
27 minuten geledenMILAAN (ANP/RTR) - Kunstschaatser Ilia Malinin werd 'lamgeslagen' door de zenuwen voor aanvang van de vrije kür bij de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. De Amerikaanse tweevoudig wereldkampioen, die de afgelopen twee jaar alles won in het kunstrijden, gaf toe dat hij bezweek onder de grote druk. "Toen ik mijn startpositie innam, kwamen alle traumatische momenten uit mijn leven ineens weer boven. Er kwamen zoveel negatieve gedachten op me af en ik kon er gewoon niet mee omgaan", zei de 21-jarige Malinin.
3 uur geledenKYIV (ANP/DPA) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Orde van Vrijheid toegekend aan de skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj om diens standvastigheid tegenover het Internationaal Olympisch Comité (IOC).
8 uur geledenMILAAN (ANP) - De finale van het kunstschaatsen bij de mannen op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina kende een dramatische ontknoping. De Amerikaanse topfavoriet Ilia Malinin bezweek in de vrije kür onder de druk en kwam enkele keren ten val. Hij zakte door een lage waardering van de jury van de eerste naar de achtste plaats.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is er niet in geslaagd de laatste vier te bereiken van het ABN AMRO Open in Rotterdam. De als zevende geplaatste Nederlander boog in twee sets voor de Canadese topspeler Félix Auger-Aliassime: 6-7 (2) 2-6.
14 uur geledenSAKHIR (ANP) - Red Bull ligt achter bij Mercedes, McLaren en Ferrari. Dat was de conclusie van technisch directeur Pierre Waché van de Formule 1-renstal van Max Verstappen na de eerste testdriedaagse in Bahrein. "Die drie waren duidelijk erg snel en het lijkt erop dat wij wat achterliggen, dus er is nog veel te verbeteren."
15 uur geledenTORONTO (ANP) - De Amerikaanse basketballer Chris Paul heeft zijn professionele carrière afgesloten. Op Instagram meldt de 40-jarige point guard dat hij na 21 jaar stopt met spelen. Paul stond sinds vorige week na een ruil met de Los Angeles Clippers onder contract bij de Toronto Raptors, maar kwam niet in actie voor het Canadese team.
15 uur geleden