EK in Poznan dit jaar grote doel van Holland Acht
ALMERE (ANP) - Nu de Olympische Spelen in Tokio voor dit jaar zijn weggevallen en de wereldkampioenschappen roeien in het Sloveense Bled ook zijn geschrapt, richt de Holland Acht zich volledig op de Europese kampioenschappen in oktober in het Poolse Poznan. "Dat is een mooi moment om te pieken", zei hoofdcoach Mark Emke maandag in Almere, waar het vlaggenschip van de Nederlandse roeiploeg voor het eerst sinds de uitbraak van het coronavirus weer te water ging.
"Tot nu toe staan de lichten op groen voor de EK, dus ik verwacht wel dat het doorgaat. Het is een goed toernooi om te presteren, want verder is er dit jaar niets anders om naar toe te werken.’’
Het programma van de Holland Acht blijft gericht op de Olympische Spelen, die nu zijn gepland in de zomer van 2021 in Tokio. "We hebben niet veel veranderd en eigenlijk 'copy-paste’ gedaan met het schema zoals we dat hadden bedacht voor dit jaar. Volgend jaar zijn de EK in april het eerste doel en daarna doen we mee aan een van de drie wereldbekers en dat is die van Luzern. Richting de Spelen beleggen we dan nog een trainingsstage op hoogte’’, aldus Emke.
Hij gaat de olympische voorbereiding in met dezelfde equipe die vorig jaar zilver veroverde op de WK in Linz: Jasper Tissen, Simon van Dorp, Björn van den Ende, Maarten Hurkmans, Robert Lücken, Bram Schwarz, Ruben Knab, Mechiel Versluis en stuurvrouw Aranka Kops. "Het is een zeer gemotiveerde groep en ze gaan ontzettend leuk met elkaar om. Het fysieke vermogen is groot; het zijn stuk voor stuk sterke jongens die ook nog eens vrij goed roeien. Simon van Dorp bijvoorbeeld is verschrikkelijk sterk, hij is niet te verslaan op de ergometer.’’
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van Roland Garros bereikt. De nummer 1 van de wereld uit Belarus rekende op het gravel in twee sets af met viervoudig grandslamwinnares Naomi Osaka uit Japan: 7-5 6-3.
5 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn het WK in Warschau goed begonnen. Zowel het mannen- als het vrouwenteam, dat de titelverdediger is, won de eerste twee groepswedstrijden.
6 uur geledenARNHEM (ANP) - NOC*NSF heeft voorafgaand aan de Algemene Vergadering een brief gestuurd aan sportminister Mirjam Sterk (CDA). De sportkoepel is bezorgd over de voorgenomen bezuinigingen op de sportsector, die volgens NOC*NSF vooral de vrijwillige verenigingsstructuur hard raken.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Demi Schuurs is met haar Australische dubbelpartner Ellen Perez doorgedrongen tot de kwartfinales van Roland Garros in het vrouwendubbelspel. Het koppel versloeg in de derde ronde in Parijs Beatriz Haddad Maia uit Brazilië en Ljoedmila Samsonova uit Rusland in drie sets: 6-3 2-6 6-4.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Serena Williams (44) keert terug als dubbelspeelster. De Amerikaanse gaat op het grastoernooi van Queen's dubbelen met de Canadese tennisster Victoria Mboko. Williams, die 23 keer een grandslamtoernooi heeft gewonnen in het enkelspel, speelde in 2022 voor het laatst.
10 uur geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Tennisser Adolfo Daniel Vallejo heeft een boete van 65.000 euro gekregen vanwege seksistische opmerkingen aan het adres van een vrouwelijke umpire op Roland Garros. Dat maakte Amélie Mauresmo, directeur van het Franse grandslamtoernooi, maandag bekend.
15 uur geledenARNHEM (ANP) - Pieter van den Hoogenband is niet de chef de mission tijdens de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028. Dat bevestigde de oud-zwemmer op Instagram. "Kortgeleden is mij verteld dat TeamNL voor de komende olympische cyclus een andere richting kiest voor de invulling van de rol van chef de mission", schreef Van den Hoogenband.
17 uur geleden