Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EK handbal vrouwen toch van start in Denemarken

EK handbal vrouwen toch van start in Denemarken

KOLDING/HERNING (ANP) - Het EK handbal voor vrouwen brandt los met vier groepswedstrijden. Het was even onzeker of het toernooi kon doorgaan nadat medegastland Noorwegen te elfder ure de organisatie teruggaf. Het land wilde vanwege de coronapandemie niet zestien verschillende landen bij elkaar hebben.

Denemarken besloot vervolgens de organisatie in zijn eentje te doen. De regering gaf begin vorige week groen licht voor een eindronde, die in de plaatsen Herning en Kolding wordt afgewerkt onder strikte coronaprotocollen. Frankrijk - Montenegro en Rusland - Spanje zijn de openingswedstrijden die 18.15 uur beginnen.

Het Nederlands team speelt zijn groepswedstrijden in Kolding en komt vrijdag voor het eerst in actie tegen Servië. Kroatië en Hongarije zijn de andere tegenstanders. De eerste drie gaan door naar de hoofdronde, waarbij de behaalde punten meegaan. Op het vorige EK haalde Oranje brons, door Roemenië in de kleine finale te verslaan. Gastland Frankrijk won de titel. Noorwegen is recordhouder met zeven Europese titels.

Meer uit Sport

Vrienden en familie hebben Hamilton 'gered' bij Ferrari

BARCELONA (ANP/RTR/DPA) - Vrienden en familie hebben Lewis Hamilton door zijn moeilijkste dagen geholpen, de dagen waarop negatieve gevoelens over zijn overstap naar Ferrari hem somber stemden. "Zij hebben mij gered. Echte mensen die me kennen en nooit aan me hebben getwijfeld", vertelde de 41-jarige Brit over zijn bevrijdende overwinning in de Grote Prijs van Barcelona-Catalonië, de 106e GP-zege in zijn carrière, maar pas de eerste voor Ferrari.

10 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp naar tweede ronde op Queen's

LONDEN (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft de tweede ronde van het tennistoernooi van Queen's in Londen bereikt. De 30-jarige Nederlander versloeg in de eerste ronde de 24-jarige Brit Harry Wendelken: 6-4 7-6 (5).

12 uur geleden
Van Gerwen leidt Nederlands team naar finale World Cup of Darts

FRANKFURT (ANP) - Michael van Gerwen en Gian van Veen hebben op de World Cup of Darts in Frankfurt de finale bereikt. Het Nederlandse duo was in de halve finales oppermachtig tegen Noord-Ierland en schakelde de titelverdediger uit met 8-2 in legs. Van Gerwen was de man in vorm; hij gooide veelal de beslissende dubbels.

1 dag geleden
Del Toro wint etappe en eindklassement Tour Auvergne-Rhône-Alpes

PLATEAU DE SOLAISON (ANP) - Wielrenner Isaac del Toro heeft zondag de Tour Auvergne-Rhône-Alpes gewonnen, voorheen het Critérium du Dauphiné. De 22-jarige Mexicaan van UAE Team Emirates klom zondag van plek 3 naar plek 1 in het algemeen klassement met een overtuigende etappezege op het Plateau de Solaison, een klim van de buitencategorie. De Spanjaard Juan Ayuso werd tweede op 1 minuut van Del Toro, net voor Tobias Johannessen uit Noorwegen.

1 dag geleden
Poolse tennisser Majchrzak boekt in Rosmalen eerste toernooizege

ROSMALEN (ANP) - Kamil Majchrzak heeft op het Libéma Open zijn eerste ATP-zege geboekt. In een boeiende tennisfinale op het gras van Rosmalen versloeg de 30-jarige Pool Alex de Minaur, de nummer 6 van de wereld, in drie sets na een tiebreak: 6-3 2-6 7-6 (5).

1 dag geleden
Hamilton boekt in GP Barcelona zijn eerste zege voor Ferrari

BARCELONA (ANP) - Lewis Hamilton heeft zijn eerste zege voor Ferrari in de Formule 1 geboekt. De Britse zevenvoudig wereldkampioen won de Grote Prijs van Barcelona-Catalonië dankzij een gewiekste pitstopstrategie.

1 dag geleden
Belgische wielrenner Philipsen de beste sprinter in Kopenhagen

KOPENHAGEN (ANP) - De Belgische wielrenner Jasper Philipsen heeft de tweede editie van de Copenhagen Sprint gewonnen. De sprinter van Alpecin-Premier Tech was in de straten van Kopenhagen sneller dan de Deen Tobias Lund Andresen en de Australiër Sam Welsford. Danny van Poppel was de beste Nederlander op de vijfde plaats, Frits Biesterbos werd zevende.

1 dag geleden