EK handbal vrouwen toch van start in Denemarken
KOLDING/HERNING (ANP) - Het EK handbal voor vrouwen brandt los met vier groepswedstrijden. Het was even onzeker of het toernooi kon doorgaan nadat medegastland Noorwegen te elfder ure de organisatie teruggaf. Het land wilde vanwege de coronapandemie niet zestien verschillende landen bij elkaar hebben.
Denemarken besloot vervolgens de organisatie in zijn eentje te doen. De regering gaf begin vorige week groen licht voor een eindronde, die in de plaatsen Herning en Kolding wordt afgewerkt onder strikte coronaprotocollen. Frankrijk - Montenegro en Rusland - Spanje zijn de openingswedstrijden die 18.15 uur beginnen.
Het Nederlands team speelt zijn groepswedstrijden in Kolding en komt vrijdag voor het eerst in actie tegen Servië. Kroatië en Hongarije zijn de andere tegenstanders. De eerste drie gaan door naar de hoofdronde, waarbij de behaalde punten meegaan. Op het vorige EK haalde Oranje brons, door Roemenië in de kleine finale te verslaan. Gastland Frankrijk won de titel. Noorwegen is recordhouder met zeven Europese titels.
Meer uit Sport
STUTTGART (ANP/AFP) - Iga Swiatek is overtuigend begonnen aan haar gravelseizoen. De Poolse tennisster boekte in Stuttgart in de achtste finales een duidelijke zege op de Duitse Laura Siegemund: 6-2 6-3.
2 uur geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is als tweede geëindigd op het Kandidatentoernooi op Cyprus. De 31-jarige Nederlandse grootmeester versloeg in de veertiende en laatste ronde in Pegeia de Duitser Matthias Blübaum.
5 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz doet deze week niet mee aan het ATP-tennistoernooi van Barcelona. De Spanjaard heeft een polsblessure, meldt de organisatie.
6 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tennisser Jamie Murray beëindigt zijn topsportloopbaan. De 40-jarige Schot, de broer van de al eerder gestopte Andy Murray, heeft dat woensdag gemeld.
6 uur geledenTONGEREN-BORGLOON (ANP) - Tim Merlier heeft de Ronde van Limburg gewonnen. De Belgische wielrenner van Soudal Quick-Step was veruit de beste in de sprint in Tongeren-Borgloon in Belgisch Limburg. De Colombiaan Fernando Gaviria werd op meerdere fietslengtes tweede, voor Floris van Tricht uit België. Merlier won de Ronde van Limburg voor de tweede keer in zijn carrière. Een week geleden schreef hij ook al de Scheldeprijs op zijn naam.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - De stem van Max Verstappen moet gehoord worden, maar de viervoudig wereldkampioen moet af en toe wel oppassen met wat hij zegt. Dat vindt Formule 1-baas Stefano Domenicali. "Hij is de beste coureur en wij moeten naar hem luisteren. Maar hij moet begrijpen dat zijn woorden zwaar wegen en mensen kunnen het verkeerd opvatten. Dat mogen we niet laten gebeuren", aldus de Italiaan in een interview met het Britse platform Autosport.
11 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Oud-wielrenner Taylor Phinney (35) keert terug als baanwielrenner. Dat heeft de Amerikaan bekendgemaakt op Instagram. "In geen miljoen jaar had ik dit kunnen voorspellen, maar hier zijn we dan", schrijft Phinney. Met zijn comeback wil hij zijn "olympische droom" verwezenlijken met deelname aan de Spelen van Los Angeles in 2028.
12 uur geleden