Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EK handbal vrouwen toch van start in Denemarken

EK handbal vrouwen toch van start in Denemarken

KOLDING/HERNING (ANP) - Het EK handbal voor vrouwen brandt los met vier groepswedstrijden. Het was even onzeker of het toernooi kon doorgaan nadat medegastland Noorwegen te elfder ure de organisatie teruggaf. Het land wilde vanwege de coronapandemie niet zestien verschillende landen bij elkaar hebben.

Denemarken besloot vervolgens de organisatie in zijn eentje te doen. De regering gaf begin vorige week groen licht voor een eindronde, die in de plaatsen Herning en Kolding wordt afgewerkt onder strikte coronaprotocollen. Frankrijk - Montenegro en Rusland - Spanje zijn de openingswedstrijden die 18.15 uur beginnen.

Het Nederlands team speelt zijn groepswedstrijden in Kolding en komt vrijdag voor het eerst in actie tegen Servië. Kroatië en Hongarije zijn de andere tegenstanders. De eerste drie gaan door naar de hoofdronde, waarbij de behaalde punten meegaan. Op het vorige EK haalde Oranje brons, door Roemenië in de kleine finale te verslaan. Gastland Frankrijk won de titel. Noorwegen is recordhouder met zeven Europese titels.

Meer uit Sport

Titelverdediger Van Empel ziet af van EK veldrijden

ARNHEM (ANP) - Fem van Empel zal komende zaterdag op het Europees kampioenschap veldrijden in het Belgische Middelkerke haar titel niet verdedigen. De regerend wereldkampioene is op dit moment niet fit genoeg om deel te nemen aan de titelstrijd, meldt de wielerbond KNWU. De 23-jarige Brabantse kiest ervoor de komende periode in Spanje te trainen.

10 uur geleden
Tennisster Keys trekt zich ziek terug bij WTA Finals

RIYAD (ANP/AFP) - Tennisster Madison Keys heeft zich vanwege een virus teruggetrokken tijdens de WTA Finals. De Amerikaanse nummer 7 van de wereld zou woensdag haar derde wedstrijd spelen tegen de Kazachse Elena Rybakina, maar wordt vervangen door de Russische Jekaterina Aleksandrova.

14 uur geleden
Ackermann opvolger Groenewegen bij wielerploeg Jayco-AlUla

MELBOURNE (ANP) - Pascal Ackermann zet zijn wielerloopbaan voort bij de Australische ploeg Jayco-AlUla. De Duitse sprinter neemt de plaats in van Dylan Groenewegen, de Nederlander die overstapt naar Unibet Rose Rockets. Ackermann heeft 41 overwinningen op zijn naam staan en komt over van Israel - Premier Tech. Hij heeft een contract voor twee jaar getekend.

17 uur geleden
Tennisster Venus Williams (45) keert terug naar Auckland Classic

AUCKLAND (ANP/AFP) - Tennisster Venus Williams keert op 45-jarige leeftijd terug naar de Auckland Classic. De zevenvoudig grandslamwinnares heeft een wildcard gekregen voor het toernooi dat geldt als voorbereidingstoernooi op de Australian Open.

17 uur geleden
Bol en McLaughlin-Levrone strijden om mondiale titel beste atlete

MONACO (ANP) - Femke Bol is een van de twee genomineerden voor de mondiale titel van beste atlete van het jaar in de categorie baanatletiek. Atletiekfederatie World Athletics maakte bekend dat de Amersfoortse wereldkampioene op de 400 meter horden het opneemt tegen Sydney McLaughlin-Levrone. De Amerikaanse rivale van Bol maakte afgelopen seizoen een succesvolle overstap naar de 400 meter.

1 dag geleden
Titelverdedigster Gauff boekt eerste zege tijdens WTA Finals

RIYAD (ANP) - Tennisster Coco Gauff heeft in Riyad haar eerste overwinning geboekt tijdens de WTA Finals. De Amerikaanse titelverdedigster was dinsdag in haar tweede duel in twee sets te sterk voor de Italiaanse Jasmine Paolini: 6-3 6-2.

1 dag geleden
Oud-Formule 1-baas Ecclestone: Verstappen wordt wereldkampioen

BERLIJN (ANP) - Voormalig Formule 1-baas Bernie Ecclestone twijfelt er niet aan dat Max Verstappen dit jaar nog wereldkampioen wordt. "Ik denk dat Max het weer gaat doen. Hij heeft iets speciaals, een uitzonderlijke kwaliteit", zei de 95-jarige Brit bij het Duitse RTL.

1 dag geleden