Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EK-goud voor schaatsster Fatkoelina, Kok vierde

EK-goud voor schaatsster Fatkoelina, Kok vierde

HEERENVEEN (ANP) - Femke Kok heeft bij de EK afstanden in Heerenveen net naast een verrassende medaille gegrepen op de 500 meter. Het 19-jarige schaatstalent van gewest Friesland moest met een persoonlijk record van 37,66 seconden genoegen nemen met de vierde plek. De Russin Olga Fatkoelina reed haar in de laatste rit met de winnende tijd van 37,40 van het podium.

De Oostenrijkse Vanessa Herzog, wereldkampioene en titelverdedigster op dit onderdeel, behaalde zilver met 37,49. De Russin Angelina Golikova pakte brons met 37,50. Letitia de Jong reed de zesde tijd (38,19).

Jutta Leerdam trok zich vlak voor de start terug. De 21-jarige sprintster van Team Reggeborgh ondervindt nog te veel hinder van een lichte blessure. Ze hoopt zondag nog wel op de 1000 meter van start te kunnen gaan.

Zilver

Leerdam won eind vorige maand bij de NK afstanden goud op de 500 en 1000 meter. Ze meldde zich vrijdag ook al af voor de teamsprint. Met Ireen Wüst als vermoeide vervangster, na haar winst op de 1500 meter, behaalde de Nederlandse ploeg achter Rusland zilver. Ook Kok en De Jong kwamen op de teamsprint in actie.

Wüst was voor de 500 meter eveneens eerste reserve. Ze kon door de late afzegging van Leerdam niet meer aan het deelnemersveld worden toegevoegd.

Eer

Kok reed bij de NK als nummer drie al een persoonlijk record van 38,14 seconden. Daar ging zaterdag nog eens een flinke hap af. De onbevangen Friezin kon het zelf amper geloven. "Een wereldrecord voor de junioren en de tweede tijd ooit door een Nederlandse in Thialf gereden, wat een eer", sprak ze glunderend. "Brons was misschien wel een stunt geweest, maar met de vierde plek ben ik ook heel blij hoor."

Kok had opvallend genoeg zelf niet echt het gevoel dat ze met haar beste race tot dusver uit haar loopbaan op de 500 meter bezig was. "Dat kwam waarschijnlijk omdat ik zó snel reed. Dat gevoel kende ik helemaal nog niet."

Kok moet nog een besluit nemen over deelname aan de WK afstanden voor senioren half februari in Salt Lake City. Een week later wacht alweer de wereldtitelstrijd voor junioren in Polen. "Ik ga daar sowieso mijn wereldtitel verdedigen", kondigde Kok gretig aan.

Meer uit Sport

Volleybalsters winnen ook van Tsjechië in Nations League

BELGRADO (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben opnieuw gewonnen in de Nations League, dit keer van Tsjechië. Woensdag was Nederland al in drie sets te sterk voor Frankrijk. Tegen Tsjechië was het opnieuw na drie sets gedaan: 25-21 25-21 25-18.

1 uur geleden
Pogačar had 'niets te verliezen' in etappe over Tourmalet

GAVARNIE-GÈDRE (ANP) - Tadej Pogačar had veel zin in de Pyreneeënrit in de Tour de France van donderdag, die hij met overtuiging winnend afsloot. Dat zei de Sloveense wereldkampioen na afloop van de etappe in het flashinterview. "Ik was heel enthousiast voor vandaag", zei Pogačar. "We gingen ervoor, niets te verliezen."

1 uur geleden
Muchová verslaat Gauff en bereikt finale Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisster Karolína Muchová heeft voor het eerst de finale van Wimbledon bereikt. De 29-jarige als tiende geplaatste Tsjechische versloeg de Amerikaanse Coco Gauff in drie sets: 6-2 1-6 7-6 (10).

1 uur geleden
Pogačar wint zware Pyreneeënrit in Tour en verovert het geel

GAVARNIE-GÈDRE (ANP) - Tadej Pogačar heeft de zesde etappe van de Tour de France op zijn naam geschreven en daarmee de gele trui veroverd. De 27-jarige renner van UAE Team Emirates maakte het verschil op de Tourmalet, een beklimming van de buitencategorie, en ook op de slotklim naar het Franse Gavarnie-Gèdre was hij veruit de beste.

1 uur geleden
Sprinter De Kleijn verlaat Tour de France in zesde etappe

PAU (ANP) - Wielrenner Arvid de Kleijn is afgestapt in de Tour de France. De 32-jarige Nederlandse sprinter van Tudor gaf na ongeveer 50 kilometer in de zesde etappe op.

4 uur geleden
Peloton in de Tour op weg in zware Pyreneeënrit met Tourmalet

PAU (ANP) - Voor de klassementsrenners in de Tour de France staat in de zesde etappe de grote bergrit in de Pyreneeën op het programma. De rit kent na enkele kleinere obstakels onder meer de beklimming van de Tourmalet van de buitencategorie.

6 uur geleden
Wielrenner Molenaar breekt middenhandsbeentje en geeft op in Tour

PAU (ANP) - Wielrenner Alex Molenaar zal donderdag niet meer opstappen voor de zesde etappe van de Tour de France. Dat meldt zijn Spaanse ploeg Caja Rural. De 26-jarige Tour-debutant ging woensdag hard onderuit tijdens de vijfde rit.

22 uur geleden