EK-goud voor handboogschutters Oranje in gemengde landenstrijd
MÜNCHEN (ANP) - Handboogschutters Gabriela Schloesser en Rick van der Ven hebben bij de Europese kampioenschappen in München goud gewonnen op het onderdeel recurve. In de finale van de gemengde landenwedstrijd versloegen ze Michelle Kroppen en Florian Unruh uit Duitsland met 5-3. Het brons ging naar Tatiana Andreoli en Mauro Nespoli uit Italië.
Schloesser, de geboren Mexicaanse die is getrouwd met Mike Schloesser, pakte vorig jaar op de Spelen van Tokio met Steve Wijler olympisch zilver op dit onderdeel. Op de WK van 2019 won ze met Sjef van den Berg ook al zilver.
Zaterdag veroverde Mike Schloesser de Europese titel op het niet-olympische onderdeel compound. Hij versloeg in de finale Yakup Yildiz uit Turkije met 148-146. Eerder op de dag verloor Schloesser nog met Sil Pater en Stef Willems de finale in de landenwedstrijd met 238-230 van Turkije.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Joy Beune neemt het op de eerste dag van het olympisch schaatstoernooi in Milaan in de slotrit van de 3000 meter op tegen Isabelle Weidemann uit Canada. Dat is de uitkomst van de loting van de eerste schaatsafstand op de Olympische Spelen van Milaan. Beune is de regerend wereldkampioene op de 3000 meter.
1 uur geledenDUBAI (ANP) - Lorena Wiebes heeft ook de tweede etappe van de UAE Tour gewonnen. In een vlakke rit van 145 kilometer rond Dubai was de renster van SD Worx-Protime wederom de sterkste in de massasprint.
1 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP/RTR) - Lindsey Vonn heeft haar eerste afdaling sinds haar kruisbandblessure succesvol afgerond. De 41-jarige Amerikaanse voltooide de training op de olympische afdaling in Cortina d'Ampezzo in een tijd van 1,40.33. Daarmee staat ze voorlopig tiende nadat 23 van de 47 deelnemers aan de beurt zijn geweest.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Suzanne Schulting is klaar om haar beste race ooit te rijden maandag op de 1000 meter in het Milano Speed Skating Stadium. De meervoudig olympisch kampioene shorttrack staat voor haar olympisch debuut op de langebaan. "Wat het dan waard is, gaan we zien", keek de 28-jarige schaatsster vooruit.
3 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard zal later deze maand niet van start gaan in de UAE Tour. "Een recente val gevolgd door ziekte heeft een streep gezet door zijn geplande deelname", schrijft zijn ploeg Visma-Lease a Bike op sociale media.
3 uur geledenFUNCHAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters zijn in het Portugese Funchal (Madeira) voor de zevende keer Europees kampioen geworden. De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis won in de finale van Hongarije. Na de reguliere vier periodes was de stand 10-10, maar Oranje nam de strafworpen beter. Lola Moolhuijzen wierp de beslissende penalty erin. De eindstand was 15-13.
18 uur geledenMILAAN (ANP) - Bijna driekwart van de Nederlandse deelnemers aan de Olympische Spelen bezoekt vrijdag de openingsceremonie. Dat meldt een woordvoerder van NOC*NSF.
20 uur geleden