Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EK-gaststad Sint-Petersburg meldt recordaantal coronadoden

SINT-PETERSBURG (ANP/RTR/AFP) - EK-gaststad Sint-Petersburg heeft met 107 overleden coronapatiënten in 24 uur een grimmig record gebroken. Niet eerder maakte een Russische stad melding van zo'n forse stijging van het dodental door het virus, berichten Russische media.

Rusland ziet het aantal coronabesmettingen de laatste tijd weer fors oplopen. Dat komt volgens de autoriteiten door de besmettelijke Delta-variant van het virus. Ze maakten zaterdag melding van 619 sterfgevallen in het hele land, het hoogste aantal sinds december. Ook registreerde de overheid ruim 21.000 nieuwe besmettingen.

In Sint-Petersburg, de tweede stad van Rusland, worden ondertussen EK-wedstrijden gehouden. Tientallen Finse supporters die hun land er zagen verliezen van België, bleken deze maand na terugkeer naar hun thuisland ook nog besmet te zijn met het coronavirus. In de stad wordt komende vrijdag een van de kwartfinales van het voetbaltoernooi gehouden.

Lage vaccinatiegraad

De Russische autoriteiten proberen ondertussen van alles om de lage vaccinatiegraad onder de bevolking omhoog te krijgen. De minister van Volksgezondheid zei vrijdag dat tot dusver 21 miljoen van de 144 miljoen inwoners zeker één dosis van een coronavaccin hebben gehad.

Rusland loopt daarmee achter op veel West-Europese landen en dat komt onder meer door de lage vaccinatiebereidheid onder de bevolking. Minister Michail Moerasjko sprak de hoop uit dat voor het einde van de maand 2,5 miljoen doses Spoetnik Light beschikbaar zijn. Mensen hoeven met dat coronavaccin maar één keer ingeënt te worden.

Meer uit Buitenland

Koerdische leider: Koerden vallen weer onder staat Syrië

QAMISHLI (ANP/AFP) - De Syrisch-Koerdische leider Mazloum Abdi heeft gezegd dat de Koerdische autonome instellingen in het land volledig zijn geïntegreerd in de Syrische staat. Er breekt een nieuwe fase aan, volgens Abdi. Dit is een gevolg van onderhandelingen die leidden tot een overeenkomst tussen Damascus en de Koerden, die onder druk hun autonomie opgaven.

3 uur geleden
Noord-Korea schiet reeks raketten af richting Japanse Zee

SEOUL (ANP/RTR) - Noord-Korea heeft volgens het Zuid-Koreaanse leger meer dan tien ballistische korteafstandraketten afgevuurd in de richting van de Japanse Zee. Zuid-Korea is volgens het leger "waakzaam en heeft een ferm defensiebeleid samen met de Verenigde Staten. Provocaties kunnen snel worden beantwoord", volgens het leger.

4 uur geleden
Europese landen veroordelen uitbreiding Jeruzalem in bezet gebied

PARIJS/BERLIJN (ANP/RTR) - Frankrijk, Duitsland, Italië en het Verenigd Koninkrijk veroordelen de aankondiging van Israël om de bouw van een nieuw stadsdeel van Jeruzalem op de bezette Westelijke Jordaanoever door te zetten. Premier Rob Jetten meldt op X dat het kabinet zich hierbij aansluit.

5 uur geleden
Iran: Sancties VS zijn misdaad tegen de mensheid

TEHERAN (ANP/AFP) - Teheran noemt de door de VS aangekondigde extra economische sancties tegen Iran "een misdaad tegen de mensheid" en een vorm van "economische terreur". Dat blijkt uit een verklaring van het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken, waarover staatsmedia berichten.

5 uur geleden
Zeldzaam korhoen gered uit Belgische veenbrand

LUIK (ANP/BELGA/DPA) - De Belgische brandweer heeft een zeldzame korhoenhaan gered uit een gebied in de Hoge Venen dat volledig door de brand is verwoest. Dat heeft het kabinet van de gouverneur van Luik gemeld.

6 uur geleden
NAVO van luchtbewaking naar luchtverdediging in 'frontstaten'

BRUSSEL/REYKJAVIK (ANP) - Na het luchtruim van oostelijke NAVO-landen beschermt de NAVO ook dat van IJsland beter. De 'luchtruimbewaking' is ook in het kwetsbare noorden van het bondgenootschap opgeschaald naar 'luchtverdediging' om bijvoorbeeld vijandelijke drones effectiever te kunnen pareren.

7 uur geleden
VS eisen vrijlating Amerikaanse wetenschappers door China

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten eisen dat China twee Amerikaanse wetenschappers vrijlaat die daar volgens de VS ten onrechte vastzitten. Dat blijkt uit een verklaring van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken, een maand voor het verwachte bezoek van de Chinese president Xi aan het land.

8 uur geleden