EK-gaststad Sint-Petersburg meldt recordaantal coronadoden
SINT-PETERSBURG (ANP/RTR/AFP) - EK-gaststad Sint-Petersburg heeft met 107 overleden coronapatiënten in 24 uur een grimmig record gebroken. Niet eerder maakte een Russische stad melding van zo'n forse stijging van het dodental door het virus, berichten Russische media.
Rusland ziet het aantal coronabesmettingen de laatste tijd weer fors oplopen. Dat komt volgens de autoriteiten door de besmettelijke Delta-variant van het virus. Ze maakten zaterdag melding van 619 sterfgevallen in het hele land, het hoogste aantal sinds december. Ook registreerde de overheid ruim 21.000 nieuwe besmettingen.
In Sint-Petersburg, de tweede stad van Rusland, worden ondertussen EK-wedstrijden gehouden. Tientallen Finse supporters die hun land er zagen verliezen van België, bleken deze maand na terugkeer naar hun thuisland ook nog besmet te zijn met het coronavirus. In de stad wordt komende vrijdag een van de kwartfinales van het voetbaltoernooi gehouden.
Lage vaccinatiegraad
De Russische autoriteiten proberen ondertussen van alles om de lage vaccinatiegraad onder de bevolking omhoog te krijgen. De minister van Volksgezondheid zei vrijdag dat tot dusver 21 miljoen van de 144 miljoen inwoners zeker één dosis van een coronavaccin hebben gehad.
Rusland loopt daarmee achter op veel West-Europese landen en dat komt onder meer door de lage vaccinatiebereidheid onder de bevolking. Minister Michail Moerasjko sprak de hoop uit dat voor het einde van de maand 2,5 miljoen doses Spoetnik Light beschikbaar zijn. Mensen hoeven met dat coronavaccin maar één keer ingeënt te worden.
Meer uit Buitenland
SANTIAGO (ANP/RTR) - De radicaalrechtse advocaat José Antonio Kast heeft zondag de presidentsverkiezingen in Chili gewonnen. Hij behaalde 59,2 procent van de stemmen in de tweede ronde, tegenover 40,8 procent voor de linkse kandidaat Jeannette Jara, die haar nederlaag heeft erkend.
2 uur geledenPROVIDENCE (ANP/AFP) - De identiteit is bekend van de mogelijke verdachte ('person of interest') die de politie van de Amerikaanse stad Providence heeft aangehouden in verband met de schietpartij op Brown University. Het gaat om de 24-jarige Benjamin Erickson uit de staat Wisconsin, meldt The Washington Post.
3 uur geledenSYDNEY (ANP) - De twee schutters die vijftien mensen doodschoten tijdens een joods feest op het beroemde strand Bondi Beach in Sydney zijn een 50-jarige vader en zijn 24-jarige zoon. Dat heeft politiecommissaris Mal Lanyon bekendgemaakt tijdens een persconferentie.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - De deuren van het Louvre in Parijs zijn vanaf maandag voor onbepaalde tijd gesloten vanwege een personeelsstaking, melden Franse media waaronder Le Figaro. De eisen van het personeel dateren al van voor de coronapandemie. De juwelenroof van 19 oktober zet daar nu kracht bij, aldus de krant.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De gesprekken in Berlijn tussen Oekraïense en Amerikaanse functionarissen over voorstellen voor een oplossing van de oorlog in Oekraïne zijn zondag na meer dan vijf uur afgerond en worden maandag hervat. "De gesprekken duurden meer dan vijf uur en zijn voor vandaag beëindigd met de afspraak om morgenochtend verder te gaan", zei Dmytro Lytvyn, adviseur van president Volodymyr Zelensky.
4 uur geledenMEDELLÍN (ANP/AFP) - Zeker zestien mensen zijn zondag om het leven gekomen toen een bus met scholieren in een ravijn stortte in Colombia. De jongeren, allen rond de 16 jaar, waren op schoolreis vanuit de Caribische regio van Colombia naar Medellín toen het ongeluk gebeurde, aldus de regionale gouverneur Andrés Julián Rendón, die ook 20 gewonden meldde. Er zaten 45 mensen in de bus.
5 uur geledenSYDNEY (ANP) - Zeker zestien mensen zijn omgekomen door de schietpartij bij Bondi Beach in Sydney, meldt de politie van de Australische deelstaat New South Wales op X. Eerder was sprake van twaalf doden, inclusief een van de schutters. Minstens veertig slachtoffers worden nog verzorgd in het ziekenhuis.
5 uur geleden