EK-finales voor judoka's Steenhuis, Korrel en Spijkers
SOFIA (ANP) - De judoka's Guusje Steenhuis, Michael Korrel en Jur Spijkers hebben zich geplaatst voor de finale bij de Europese kampioenschappen in Sofia. Steenhuis, al vier keer eerder goed voor Europees zilver, deed dat door in haar halve finale in de klasse tot 78 kilogram Patricia Sampaio te verslaan. De Portugese stond al op achterstand toen ze geblesseerd moest opgeven. Steenhuis neemt het in de finale op tegen de Duitse Alina Böhm.
Korrel was in de klasse tot 100 kilogram in de halve finales te sterk voor zijn landgenoot Simeon Catharina. Voor Korrel wordt het zijn eerste EK-finale. In 2016 pakte hij al een keer brons. Korrel treft in de strijd om het goud de Pool Piotr Kuczera.
Spijkers was in de halve finales bij de zwaargewichten te sterk voor oud-wereldkampioen Goeram Toesjisjvili uit Georgië. Hij krijgt net als Steenhuis te maken met een Duitse tegenstander in de finale: Johannes Frey.
Noël van 't End moest op de slotdag van de EK al na zijn eerste optreden afscheid nemen. De voormalig wereldkampioen moest het na een bye in de eerste ronde in de klasse -90 kilogram opnemen tegen Maxime-Gael Ngayap Hambou. De Fransman legde de Nederlander kort voor het einde op zijn rug en won zo op ippon. Ook Natascha Ausma was na een partij in de klasse -78 kilogram klaar. Ze verloor van de Italiaanse Alice Bellandi.
Catharina, Roy Meyer (+100 kg) en Marit Kamps (+78) hebben nog een kans op brons. Voor Jesper Smink eindigde het toernooi in de herkansingen.
Nederland staat op het toernooi in de Bulgaarse hoofdstad tot nu toe op één medaille. Sanne van Dijke pakte zaterdag zilver in de klasse tot 70 kilogram.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP/DPA) - Het schaatspak van olympisch kampioene Jutta Leerdam is geveild voor 195.000 euro. Dat is te zien op de website van veilingaanbieder MatchWornShirt. De opbrengst gaat naar IJsvereniging Pijnacker, de jeugdclub van de kampioene op de 1000 meter in Milaan.
13 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting heeft haar leiding op de NK sprint in Heerenveen uitgebouwd met de winst op de eerste 1000 meter. De 28-jarige Schulting was eerder op zaterdag ook al de beste op de eerste 500 meter.
15 uur geledenNINOVE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft bij zijn debuut in de Omloop Het Nieuwsblad direct overtuigend gewonnen. De oud-wereldkampioen van Alpecin-Premier Tech, die in de openingskoers van het Belgische voorjaar zijn rentree op de weg beleefde, maakte het verschil op de Muur van Geraardsbergen. In de resterende 16 kilometer soleerde de 31-jarige Nederlander onbedreigd naar de finish in Ninove.
16 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft de eerste 500 meter van het NK sprint op haar naam geschreven. Ze kwam na 37,24 seconden over de finish in ijsstadion Thialf. Marrit Fledderus klokte de tweede tijd (37,39) en Isabel Grevelt werd derde (37,73).
16 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Marcel Bosker heeft de macht gegrepen op het NK allround. Hij won de 5000 meter in 6.10,47 en gaat na twee afstanden aan de leiding in ijsstadion Thialf.
17 uur geledenDUBAI (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zich afgemeld voor de finale van het toernooi van Dubai. De beste tennisser van Nederland heeft te veel last van een hamstringblessure. De Rus Daniil Medvedev heeft daardoor de titel gepakt.
17 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud staat na twee afstanden aan de leiding van het NK allround. De olympisch kampioen op de massastart won de 3000 meter in ijsstadion Thialf in Heerenveen (3.56,65).
18 uur geleden