EK-finales voor judoka's Steenhuis, Korrel en Spijkers
SOFIA (ANP) - De judoka's Guusje Steenhuis, Michael Korrel en Jur Spijkers hebben zich geplaatst voor de finale bij de Europese kampioenschappen in Sofia. Steenhuis, al vier keer eerder goed voor Europees zilver, deed dat door in haar halve finale in de klasse tot 78 kilogram Patricia Sampaio te verslaan. De Portugese stond al op achterstand toen ze geblesseerd moest opgeven. Steenhuis neemt het in de finale op tegen de Duitse Alina Böhm.
Korrel was in de klasse tot 100 kilogram in de halve finales te sterk voor zijn landgenoot Simeon Catharina. Voor Korrel wordt het zijn eerste EK-finale. In 2016 pakte hij al een keer brons. Korrel treft in de strijd om het goud de Pool Piotr Kuczera.
Spijkers was in de halve finales bij de zwaargewichten te sterk voor oud-wereldkampioen Goeram Toesjisjvili uit Georgië. Hij krijgt net als Steenhuis te maken met een Duitse tegenstander in de finale: Johannes Frey.
Noël van 't End moest op de slotdag van de EK al na zijn eerste optreden afscheid nemen. De voormalig wereldkampioen moest het na een bye in de eerste ronde in de klasse -90 kilogram opnemen tegen Maxime-Gael Ngayap Hambou. De Fransman legde de Nederlander kort voor het einde op zijn rug en won zo op ippon. Ook Natascha Ausma was na een partij in de klasse -78 kilogram klaar. Ze verloor van de Italiaanse Alice Bellandi.
Catharina, Roy Meyer (+100 kg) en Marit Kamps (+78) hebben nog een kans op brons. Voor Jesper Smink eindigde het toernooi in de herkansingen.
Nederland staat op het toernooi in de Bulgaarse hoofdstad tot nu toe op één medaille. Sanne van Dijke pakte zaterdag zilver in de klasse tot 70 kilogram.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennisser Jakub Menšík heeft zich op Roland Garros voor het eerst geplaatst voor de halve finales van een grandslamtoernooi. De mondiale nummer 27 uit Tsjechië was in Parijs met 6-4 6-3 7-6 (3) te sterk voor de Braziliaan João Fonseca. Hij speelt tegen de Duitser Alexander Zverev om een plaats in de finale.
22 minuten geledenROSMALEN (ANP) - Oud-winnaar Alex de Minaur doet volgende week opnieuw mee aan het tennistoernooi in Rosmalen. De organisatie van het Libéma Open heeft de nummer 7 van de wereld een wildcard gegeven, waardoor het aantal top 10-spelers op drie uitkomt. Eerder zegden de Canadees Félix Auger-Aliassime en de Rus Daniil Medvedev hun deelname al toe aan het grastoernooi op het Autotron.
12 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Sportief directeur Grischa Niermann vertrekt bij Visma - Lease a Bike, bevestigt de Nederlandse wielerploeg. Ploegleider Marc Reef neemt zijn functie per 1 september over.
12 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Itzhak de Laat beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB. De 31-jarige De Laat nam deel aan de Olympische Winterspelen van 2018, 2022 en 2026.
12 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft Sorana Cîrstea (36) in de kwartfinale van Roland Garros gedeclasseerd. De 19-jarige Russische won in Stadion Philippe-Chatrier in minder dan een uur afgetekend in twee sets van de 36-jarige Roemeense: 6-0 6-3. Andrejeva speelt in de halve finale tegen de winnares van het Oekraïense onderonsje tussen Jelina Svitolina en Marta Kostjoek.
12 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Europees kampioenschap waterpolo voor vrouwen is in 2028 opnieuw in Eindhoven. Het Pieter van den Hoogenband Zwemstadion was in 2024 ook al het decor van de strijd om de Europese titel, toen gewonnen door de waterpolosters van Oranje.
13 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van Roland Garros bereikt. De nummer 1 van de wereld uit Belarus rekende op het gravel in twee sets af met viervoudig grandslamwinnares Naomi Osaka uit Japan: 7-5 6-3.
1 dag geleden