EK-duel Denemarken - Finland hervat na ernstig ongeval Eriksen
KOPENHAGEN (ANP) - Het EK-duel tussen Denemarken en Finland in Kopenhagen wordt hervat en uitgespeeld. Dat heeft de UEFA bevestigd nadat de stadionspeaker de eerste mededeling had gedaan over de hervatting van het duel.
Door een ernstig ongeval van de Deense voetballer Christian Eriksen vlak voor de rust werd de wedstrijd langdurig stilgelegd. De oud-speler van Ajax zakte op het veld in elkaar. De 29-jarige Deen werd minutenlang gereanimeerd voordat hij per brancard naar de catacomben werd gebracht. Daarna werd Eriksen naar een nabij gelegen ziekenhuis vervoerd.
Naderhand maakte de Deense voetbalbond bekend dat Eriksen bij kennis is. Ook zijn vader liet aan de Nederlandse zaakwaarnemer Martin Schoots weten dat zijn zoon ademt en kan praten.
Na dit hoopgevende nieuws liet de speaker in het stadion weten dat het EK-duel in Kopenhagen zaterdagavond wordt uitgespeeld. Dat is volgens de UEFA besloten op verzoek van beide ploegen. Om 20.30 uur zal de wedstrijd worden hervat en zullen eerst de resterende minuten van de eerste helft worden afgewerkt. Na een korte pauze begint dan meteen de tweede helft.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Manchester City heeft een lelijke misstap gemaakt in de titelrace in de Premier League. De club speelde gelijk tegen Everton (3-3) en heeft nu een achterstand van 5 punten op koploper Arsenal, dat wel een duel meer heeft gespeeld.
11 uur geledenCREMONESE (ANP) - Tijjani Noslin heeft Lazio aan een uitzege op Cremonese geholpen. De aanvaller uit Amsterdam mocht na rust invallen en bereidde de gelijkmaker van Gustav Isaksen voor. In blessuretijd maakte Noslin het winnende doelpunt (1-2).
15 uur geledenLONDEN (ANP) - Trainer Diego Simeone rekent dinsdagavond op Julián Álvarez in de uitwedstrijd van Atlético Madrid tegen Arsenal in de halve finale van de Champions League. "Hij is heel belangrijk voor ons, ook omdat hij het Engelse voetbal kent", zei hij over de spits die eerder voor Manchester City uitkwam.
15 uur geledenLONDEN (ANP) - Chelsea blijft ook onder interim-trainer Calum McFarlane teleurstellend presteren in de Premier League. De regerend wereldkampioen verloor ook de thuiswedstrijd tegen Nottingham Forest (1-3).
17 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard legt zich niet neer bij de schorsing van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, voor Paul Gladon. De club heeft een schikkingsvoorstel naast zich neergelegd en wacht nu af hoe de tuchtcommissie oordeelt.
20 uur geledenBREDA (ANP) - Mohamed Nassoh mist de laatste twee Eredivisieduels van zijn ploeg NAC Breda. De 24-jarige middenvelder is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen FC Utrecht afgelopen zaterdag. De club uit Breda heeft de schorsing van drie wedstrijden, waarvan een voorwaardelijk, geaccepteerd. NAC heeft dit seizoen nog een minieme kans om aan degradatie te ontsnappen.
21 uur geledenVILLARREAL (ANP/RTR) - Marcelino García Toral stopt aan het einde van het seizoen als trainer van Villarreal. Dat meldt de Spaanse voetbalclub op haar website.
22 uur geleden