EK-duel Denemarken - Finland hervat na ernstig ongeval Eriksen
KOPENHAGEN (ANP) - Het EK-duel tussen Denemarken en Finland in Kopenhagen wordt hervat en uitgespeeld. Dat heeft de UEFA bevestigd nadat de stadionspeaker de eerste mededeling had gedaan over de hervatting van het duel.
Door een ernstig ongeval van de Deense voetballer Christian Eriksen vlak voor de rust werd de wedstrijd langdurig stilgelegd. De oud-speler van Ajax zakte op het veld in elkaar. De 29-jarige Deen werd minutenlang gereanimeerd voordat hij per brancard naar de catacomben werd gebracht. Daarna werd Eriksen naar een nabij gelegen ziekenhuis vervoerd.
Naderhand maakte de Deense voetbalbond bekend dat Eriksen bij kennis is. Ook zijn vader liet aan de Nederlandse zaakwaarnemer Martin Schoots weten dat zijn zoon ademt en kan praten.
Na dit hoopgevende nieuws liet de speaker in het stadion weten dat het EK-duel in Kopenhagen zaterdagavond wordt uitgespeeld. Dat is volgens de UEFA besloten op verzoek van beide ploegen. Om 20.30 uur zal de wedstrijd worden hervat en zullen eerst de resterende minuten van de eerste helft worden afgewerkt. Na een korte pauze begint dan meteen de tweede helft.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/AFP) - Ibrahima Konaté vertrekt na vijf jaar bij Liverpool. Dat meldt de 27-jarige Franse verdediger op sociale media.
2 minuten geledenLONDEN (ANP) - Vivianne Miedema en Kerstin Casparij hebben met Manchester City de FA Cup gewonnen. In de finale in stadion Wembley in Londen werd Brighton & Hove Albion met 4-0 verslagen.
1 uur geledenNYON (ANP/AFP) - De Europese voetbalbond UEFA heeft Khvicha Kvaratskhelia uitgeroepen tot beste speler in de Champions League dit seizoen. De Georgische buitenspeler won zaterdag in Boedapest met Paris Saint-Germain in de finale na strafschoppen van Arsenal.
1 uur geledenLONDEN (ANP/DPA) - Arsenal heeft een dag na de verloren finale tegen Paris Saint-Germain in de Champions League de Engelse landstitel gevierd met een parade door Londen. Daarbij waren honderdduizenden supporters aanwezig. Het was voor Arsenal de eerste landstitel sinds 2004.
2 uur geledenMONTEVIDEO (ANP/RTR) - Uruguay gaat zonder Luis Suárez naar het wereldkampioenschap voetbal. De 39-jarige oud-speler van Ajax en FC Barcelona speelde in september 2024 zijn laatste interland, maar had aangegeven beschikbaar te zijn. Bondscoach Marcelo Bielsa maakt van die gelegenheid geen gebruik, is zondag duidelijk geworden bij de bekendmaking van de selectie.
2 uur geledenTOKIO (ANP) - Japan, de eerste tegenstander van Oranje op het WK voetbal, heeft een nipte zege geboekt in een oefenduel met IJsland. De ploeg van bondscoach Hajime Moriyasu won in Tokio met 1-0, na een laat doelpunt van NEC-aanvaller Koki Ogawa.
5 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is begonnen aan de eerste groepstraining voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Bondscoach Ronald Koeman staat met 27 spelers op het veld in Zeist. Ze worden aangemoedigd door 1500 veelal jonge fans die een kaartje hebben bemachtigd voor de oefensessie.
5 uur geleden