Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EK-directeur De Jong: blij met Amsterdam als speelstad

EK-directeur De Jong: blij met Amsterdam als speelstad

AMSTERDAM (ANP) - Voor Gijs de Jong was het geen grote verrassing meer dat de UEFA woensdag de Johan Cruijff ArenA bevestigde als speelstad voor vier wedstrijden op het naar volgend jaar zomer verplaatste EK. "Maar het is altijd fijn dat er nu helemaal duidelijkheid is", reageerde de toernooidirecteur EURO 2020.

De KNVB bereikte vorige week al overeenstemming met de Nederlandse overheid, de gemeente Amsterdam, Schiphol en de Johan Cruijff ArenA. "En dat was ons grote doel", zei hij. "We wilden het EK niet mislopen nu het vanwege het coronavirus met een jaar is verplaatst. Dat is dus gelukt. En de UEFA heeft dat nu bevestigd."

De Jong is blij dat het EK in dezelfde 12 steden wordt gehouden. "Want het thema is bruggen bouwen", zei hij. "Het is mooi dat we tijdens het EK van het noorden naar het zuiden en oosten en het westen gaan. Mensen die kaarten voor een speelstad hebben besteld, kunnen die nu mooi houden."

Ook de Nederlandse organisatie van het EK werd geraakt door het coronavirus. "We hebben helaas enkele contracten moeten opzeggen", zei De Jong. "Ook hebben we kantoorruimte moeten annuleren en opdrachtgevers en leveranciers moeten teleurstellen. We gaan nu in een winterslaap en werken met een kleine groep door. Vanaf november gaan we weer met volle kracht richting het EK."

Het Nederlands elftal speelt tegen Oekraïne, Oostenrijk en een nog onbekende tegenstander in de Johan Cruijff ArenA. "We kunnen de data 13, 17 en 21 juni omcirkelen in onze agenda's", stelde De Jong. "Nederland zal niet uitkomen in de achtste finale in Amsterdam. Maar de Belgen of Denen misschien wel. Ook dat kan een heel mooie wedstrijd worden."

Meer uit Voetbal

FIFA roept Italiaan Donnarumma uit tot beste doelman

DOHA (ANP/DPA) - Gianluigi Donnarumma is door de FIFA uitgeroepen tot beste mannelijke doelman van het jaar. De Italiaan kreeg de voorkeur boven Thibaut Courtois (Real Madrid), Manuel Neuer (Bayern München), David Raya (Arsenal), Yann Sommer (Internazionale), Wojciech Szczesny (FC Barcelona) en Emiliano Martínez (Aston Villa). Martínez won de FIFA-award vorig jaar.

6 minuten geleden
PSG moet Mbappé bijna 61 miljoen euro achterstallig loon betalen

PARIJS (ANP/AFP) - Een arbeidsrechtbank in Parijs heeft voetbalclub Paris Saint-Germain veroordeeld tot het betalen van bijna 61 miljoen euro aan de voormalige sterspeler Kylian Mbappé. Het betreft achterstallig salaris en bonussen.

19 minuten geleden
Blessure FC Utrecht-spits Haller valt mee

UTRECHT (ANP) - Sébastien Haller kan mogelijk toch met Ivoorkust meedoen aan de Afrika Cup. De spits van FC Utrecht viel zondag kort na zijn invalbeurt uit in de wedstrijd tegen NAC Breda (1-1).

19 minuten geleden
Ajax krijgt boete van 15.000 euro voor vuurwerk tegen Heerenveen

ZEIST (ANP) - Ajax is door de onafhankelijke aanklager betaald voetbal bestraft met een boete van 15.000 euro. De Amsterdamse voetbalclub wordt daarmee bestraft voor het afsteken van vuurwerk in de thuiswedstrijd tegen sc Heerenveen op 1 november. Dat meldt de KNVB.

36 minuten geleden
Hoofd scouting De Lang vertrekt voortijdig bij Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Ajax raakt na ruim twee jaar hoofd scouting Kelvin de Lang kwijt. De 44-jarige Amsterdammer had nog een contract tot medio 2027, maar heeft besloten Ajax te verlaten, meldt de club op zijn website. De Lang kwam in de zomer van 2023 van Manchester City naar Ajax.

2 uur geleden
AS Roma houdt top 3 Serie A in het vizier door zege op Como

ROME (ANP) - AS Roma heeft de aansluiting gehouden bij de top 3 in de Serie A. De club uit Rome won met 1-0 van Como door een treffer van Wesley Franca.

15 uur geleden
Ajax legt verdediger Bouwman vast tot medio 2030

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft met Aaron Bouwman overeenstemming bereikt over een contractverlenging. De Amsterdammers hebben de 18-jarige verdediger vastgelegd tot en met 30 juni 2030. Het vorige contract van Bouwman liep tot medio 2027.

17 uur geleden