Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EK-directeur De Jong: blij met Amsterdam als speelstad

EK-directeur De Jong: blij met Amsterdam als speelstad

AMSTERDAM (ANP) - Voor Gijs de Jong was het geen grote verrassing meer dat de UEFA woensdag de Johan Cruijff ArenA bevestigde als speelstad voor vier wedstrijden op het naar volgend jaar zomer verplaatste EK. "Maar het is altijd fijn dat er nu helemaal duidelijkheid is", reageerde de toernooidirecteur EURO 2020.

De KNVB bereikte vorige week al overeenstemming met de Nederlandse overheid, de gemeente Amsterdam, Schiphol en de Johan Cruijff ArenA. "En dat was ons grote doel", zei hij. "We wilden het EK niet mislopen nu het vanwege het coronavirus met een jaar is verplaatst. Dat is dus gelukt. En de UEFA heeft dat nu bevestigd."

De Jong is blij dat het EK in dezelfde 12 steden wordt gehouden. "Want het thema is bruggen bouwen", zei hij. "Het is mooi dat we tijdens het EK van het noorden naar het zuiden en oosten en het westen gaan. Mensen die kaarten voor een speelstad hebben besteld, kunnen die nu mooi houden."

Ook de Nederlandse organisatie van het EK werd geraakt door het coronavirus. "We hebben helaas enkele contracten moeten opzeggen", zei De Jong. "Ook hebben we kantoorruimte moeten annuleren en opdrachtgevers en leveranciers moeten teleurstellen. We gaan nu in een winterslaap en werken met een kleine groep door. Vanaf november gaan we weer met volle kracht richting het EK."

Het Nederlands elftal speelt tegen Oekraïne, Oostenrijk en een nog onbekende tegenstander in de Johan Cruijff ArenA. "We kunnen de data 13, 17 en 21 juni omcirkelen in onze agenda's", stelde De Jong. "Nederland zal niet uitkomen in de achtste finale in Amsterdam. Maar de Belgen of Denen misschien wel. Ook dat kan een heel mooie wedstrijd worden."

Meer uit Voetbal

Oranje start grotendeels met beoogd basisteam tegen Oezbekistan

WHITE PLAINS (ANP) - Het Nederlands elftal begint maandag grotendeels met zijn beoogde basisploeg voor het eerste WK-duel aan de vriendschappelijke interland tegen Oezbekistan. Bondscoach Ronald Koeman wilde op een persconferentie nog niet vertellen of Memphis Depay en Jurriën Timber al uitmaken van zijn plannen.

20 minuten geleden
Feyenoord ontslaat trainer Van Persie na ruim een jaar

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft trainer Robin van Persie per direct ontslagen. Dat bevestigt de Rotterdamse voetbalclub, nadat eerder meerdere media daar zondag al over hadden bericht. Van Persie was sinds eind februari vorig jaar hoofdcoach van Feyenoord, dat hem tussentijds weghaalde bij sc Heerenveen om de ontslagen Brian Priske op te volgen.

57 minuten geleden
Deen Eriksen zakt weer in elkaar op het veld, maar maakt het goed

ODENSE (ANP/RTR) - Voetballer Christian Eriksen is opnieuw in elkaar gezakt. Dat gebeurde tijdens de interland tussen Denemarken en Oekraïne in Odense. Eriksen is bij bewustzijn en maakt het, gezien de omstandigheden, goed, meldt de Deense voetbalbond.

1 uur geleden
Braziliaan Wesley mist WK door blessure, Ederson vervangt hem

NEW JERSEY (ANP/RTR) - Brazilië kan op het wereldkampioenschap voetbal niet beschikken over Wesley. De rechtervleugelverdediger heeft in de oefenwedstrijd van zaterdag tegen Egypte een dijbeenblessure opgelopen, meldt de Braziliaanse voetbalbond CBF. Bondscoach Carlo Ancelotti heeft middenvelder Ederson van Atalanta opgeroepen als vervanger.

2 uur geleden
Oranje traint met fitte selectie voor oefenduel met Oezbekistan

ORANGEBURG (ANP) - Het Nederlands elftal is met een complete selectie begonnen aan de laatste training voor het oefenduel van maandag met Oezbekistan. Bondscoach Ronald Koeman staat met al zijn 26 internationals op het trainingscomplex van New York City FC, waar de Nederlander Pascal Jansen trainer is.

4 uur geleden
Voetballers Congo wijken voor oefenduel uit naar Frankrijk

ORLÉANS (ANP/RTR) - De voetballers van de Democratische Republiek Congo wijken voor hun laatste oefenwedstrijd ter voorbereiding op het wereldkampioenschap uit naar Orléans in Frankrijk. Het duel is achter gesloten deuren, meldt een woordvoerder van het team.

4 uur geleden
Curaçao wint vertrouwen voor WK in uitzwaaiwedstrijd tegen Aruba

WILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft zaterdagavond lokale tijd met 4-0 gewonnen in de drukbezochte uitzwaaiwedstrijd voor het WK voetbal tegen Aruba. Daarmee kreeg Curaçao waarop het hele eiland hoopte en won het elftal aan vertrouwen. Het SDK-stadion (capaciteit: 15.000 plaatsen) was volledig uitverkocht. Al vanaf drie uur voor de wedstrijd stonden er lange rijen met toeschouwers.

12 uur geleden