EK-directeur De Jong: blij met Amsterdam als speelstad
AMSTERDAM (ANP) - Voor Gijs de Jong was het geen grote verrassing meer dat de UEFA woensdag de Johan Cruijff ArenA bevestigde als speelstad voor vier wedstrijden op het naar volgend jaar zomer verplaatste EK. "Maar het is altijd fijn dat er nu helemaal duidelijkheid is", reageerde de toernooidirecteur EURO 2020.
De KNVB bereikte vorige week al overeenstemming met de Nederlandse overheid, de gemeente Amsterdam, Schiphol en de Johan Cruijff ArenA. "En dat was ons grote doel", zei hij. "We wilden het EK niet mislopen nu het vanwege het coronavirus met een jaar is verplaatst. Dat is dus gelukt. En de UEFA heeft dat nu bevestigd."
De Jong is blij dat het EK in dezelfde 12 steden wordt gehouden. "Want het thema is bruggen bouwen", zei hij. "Het is mooi dat we tijdens het EK van het noorden naar het zuiden en oosten en het westen gaan. Mensen die kaarten voor een speelstad hebben besteld, kunnen die nu mooi houden."
Ook de Nederlandse organisatie van het EK werd geraakt door het coronavirus. "We hebben helaas enkele contracten moeten opzeggen", zei De Jong. "Ook hebben we kantoorruimte moeten annuleren en opdrachtgevers en leveranciers moeten teleurstellen. We gaan nu in een winterslaap en werken met een kleine groep door. Vanaf november gaan we weer met volle kracht richting het EK."
Het Nederlands elftal speelt tegen Oekraïne, Oostenrijk en een nog onbekende tegenstander in de Johan Cruijff ArenA. "We kunnen de data 13, 17 en 21 juni omcirkelen in onze agenda's", stelde De Jong. "Nederland zal niet uitkomen in de achtste finale in Amsterdam. Maar de Belgen of Denen misschien wel. Ook dat kan een heel mooie wedstrijd worden."
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - David Alaba vertrekt aan het einde van het seizoen bij Real Madrid. Het aflopende contract van de 33-jarige verdediger wordt niet verlengd, zo meldt de nummer 2 van de Spaanse competitie.
1 uur geledenPORTO (ANP) - Luuk de Jong vertrekt na één seizoen bij FC Porto. De 35-jarige aanvaller heeft zijn afscheid op Instagram aangekondigd. Het is nog niet duidelijk of en waar De Jong zijn carrière zal vervolgen.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse kan 75,1 procent van de aandelen overdragen aan de zogeheten sterkhouders van de Arnhemse voetbalclub. De licentiecommissie van de KNVB heeft goedkeuring verleend aan een verzoek om wijziging van zeggenschap dat Vitesse daarvoor nodig heeft.
5 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De Graafschap heeft Thomas Duivenvoorden als nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De 39-jarige coach is de opvolger van Marinus Dijkhuizen. Duivenvoorden was dit seizoen al assistent-trainer bij de club uit Doetinchem.
5 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft in aanloop naar het laatste competitieduel van het seizoen de fitheid van verdediger Virgil van Dijk geroemd. De 34-jarige aanvoerder van Oranje is de enige veldspeler die dit seizoen elke minuut in de Premier League heeft gespeeld.
7 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Manuel Neuer verdedigt zaterdag niet het doel van Bayern München tijdens de bekerfinale tegen VfB Stuttgart. De 40-jarige Duitser kampt met een blessure aan zijn linker kuit. Dat meldt zijn club een dag nadat bekend werd dat de doelman door bondscoach Julian Nagelsmann is opgenomen in de Duitse selectie voor het WK voetbal.
7 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Michael Carrick blijft langer coach van Manchester United. De 44-jarige Engelsman heeft een nieuw contract getekend bij de huidige nummer 3 van de Premier League dat hem tot 2028 aan de club verbindt.
8 uur geleden