EK-brons voor windsurfer Badloe, De Geus negende
VILAMOURA (ANP) - Met een fraaie overwinning in de afsluitende medalrace heeft windsurfer Kiran Badloe brons overgehouden aan de EK in de olympische RS:X-klasse in Portugal. Voor de onttroonde titelhouder was het zijn derde zege op rij voor de kust van Vilamoura.
Door een matig begin van het toernooi kon Badloe op de slotdag geen goud meer winnen. De regerend wereldkampioen had ook pech dat er op vrijdag geen races werden gevaren vanwege een gebrek aan wind. De Europese titel was voor de Israëliër Yoav Cohen.
Bij de vrouwen eindigde Lilian de Geus, eveneens titelverdedigster in Portugal, op de negende plaats. De wereldkampioene kwam in de medalrace als derde over de finish. Charline Picon uit Frankrijk won de Europese titel in stijl met een zege in de finale.
Internationaal
Na de EK weten de twee olympische troeven van Oranje bij de windsurfers internationaal weer enigszins waar ze staan. Tijdens de afgelopen zomerperiode waren Badloe en De Geus vooral bezig met windfoilen, een spectaculaire discipline met een draagvleugel onder de surfplank die na de Zomerspelen van Tokio in 2021 de RS:X-klasse als olympische divisie vervangt.
"We hebben de coronaperiode moeten overbruggen zonder competitie op het huidige olympische board. Veel concurrenten hebben keihard doorgetraind. We beseffen nu dat we komende winter hard aan de bak moeten om straks weer helemaal vooraan te varen", gaf Badloe toe.
De Geus was het roerend met hem eens. "Deze EK hebben me aan het denken gezet. Ik zal weer hard moeten werken en uren moeten maken op de RS:X om er in Tokio straks te staan. Dus vanaf nu weer de focus vol op het bestaande olympische board en het foilboard kan weer de kast in."
Meer uit Sport
MISANO (ANP) - Marc Márquez heeft zaterdag de sprintrace van de Grote Prijs van San Marino in de MotoGP gewonnen. De Spanjaard van Ducati versloeg de Italiaan Marco Bezzecchi. Jorge Martín, de Spaanse leider in de WK-stand, werd derde.
1 uur geledenBOFFRES (ANP) - Wielrenster Mischa Bredewold mist het WK en vreest voor het einde van haar seizoen door een valpartij. Dat heeft haar ploeg SD Worx-Protime zaterdag bekendgemaakt in een persbericht. Bredewold maakte deel uit van de donderdag bekendgemaakte selectie voor de WK wielrennen in Montréal, dat later deze maand plaatsvindt.
2 uur geledenMADRID (ANP) - Max Verstappen (28) heeft tijdens een langdurig onderbroken derde vrije training in Madrid de vijfde tijd neergezet. De viervoudig wereldkampioen van de Formule 1 reed zijn snelste ronde op het nieuwe circuit in de Spaanse hoofdstad in 1.33,172.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tennisser Ben Shelton heeft voor de eerste keer de finale van een grandslamtoernooi bereikt. De 23-jarige Amerikaan versloeg in de halve eindstrijd van de US Open in New York zijn landgenoot Frances Tiafoe in vier sets. Het werd: 4-6 6-3 6-3 7-5.
11 uur geledenNEW YORK (ANP) - Alexander Zverev heeft zich in de nacht van vrijdag op zaterdag op de US Open voor zijn derde grandslamfinale op rij geplaatst. De Duitse nummer één van de plaatsingslijst was in drie sets te sterk voor de Russische nummer 50 van de wereld, Karen Chatsjanov: 6-3 7-6 (7) 7-6 (6). In de finale treft Zverev de winnaar van een Amerikaans onderonsje tussen Frances Tiafoe en Ben Shelton, dat later in de nacht van vrijdag op zaterdag begint.
15 uur geledenPEÑAS BLANCAS (ANP) - Wielrenner Eddie Dunbar heeft de negentiende etappe van de Vuelta gewonnen. De Ier van Pinarello Q36.5 was de beste uit een kopgroep in de rit met aankomst bergop. De Colombiaanse bergtruidrager Santiago Buitrago werd tweede, voor de Brit Thomas Gloag.
1 dag geledenMADRID (ANP) - Formule 1-coureur Max Verstappen (28) heeft bij de eerste vrije training in Madrid de vijfde tijd (1.34,703) neergezet. De viervoudig wereldkampioen reed in zijn Red Bull voor het eerst op het stratencircuit met 22 bochten in de Spaanse hoofdstad.
1 dag geleden