Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EK-brons voor windsurfer Badloe, De Geus negende

EK-brons voor windsurfer Badloe, De Geus negende

VILAMOURA (ANP) - Met een fraaie overwinning in de afsluitende medalrace heeft windsurfer Kiran Badloe brons overgehouden aan de EK in de olympische RS:X-klasse in Portugal. Voor de onttroonde titelhouder was het zijn derde zege op rij voor de kust van Vilamoura.

Door een matig begin van het toernooi kon Badloe op de slotdag geen goud meer winnen. De regerend wereldkampioen had ook pech dat er op vrijdag geen races werden gevaren vanwege een gebrek aan wind. De Europese titel was voor de Israëliër Yoav Cohen.

Bij de vrouwen eindigde Lilian de Geus, eveneens titelverdedigster in Portugal, op de negende plaats. De wereldkampioene kwam in de medalrace als derde over de finish. Charline Picon uit Frankrijk won de Europese titel in stijl met een zege in de finale.

Internationaal

Na de EK weten de twee olympische troeven van Oranje bij de windsurfers internationaal weer enigszins waar ze staan. Tijdens de afgelopen zomerperiode waren Badloe en De Geus vooral bezig met windfoilen, een spectaculaire discipline met een draagvleugel onder de surfplank die na de Zomerspelen van Tokio in 2021 de RS:X-klasse als olympische divisie vervangt.

"We hebben de coronaperiode moeten overbruggen zonder competitie op het huidige olympische board. Veel concurrenten hebben keihard doorgetraind. We beseffen nu dat we komende winter hard aan de bak moeten om straks weer helemaal vooraan te varen", gaf Badloe toe.

De Geus was het roerend met hem eens. "Deze EK hebben me aan het denken gezet. Ik zal weer hard moeten werken en uren moeten maken op de RS:X om er in Tokio straks te staan. Dus vanaf nu weer de focus vol op het bestaande olympische board en het foilboard kan weer de kast in."

Meer uit Sport

Handballers op weg naar EK na ruime zege op Oekraïne

MICHALOVCE (ANP) - De Nederlandse handballers hebben zich gekwalificeerd voor het EK van 2026. De ploeg van bondscoach Staffan Olsson boekte in de vijfde speelronde een ruime zege van 35-27 op Oekraïne en zag later de Faeröer met 25-23 winnen van Kosovo. Daarmee is een plek bij de eerste twee in de poule verzekerd en is het EK-ticket binnen. Komende zondag speelt Oranje nog de laatste wedstrijd in de kwalificatiereeks in Den Bosch tegen Kosovo.

15 uur geleden
Vollering draagt zege op aan alle mensen met mentale problemen

LAGUNAS DE NEILA (ANP) - Demi Vollering droeg haar zege in de vijfde etappe van de Vuelta Femenina donderdag op aan "alle mensen die het mentaal moeilijk hebben". Dat zei de Nederlandse renster van FDJ-Suez nadat ze in de beklimming naar de Lagunas de Neila al haar concurrenten had achtergelaten. Met haar ritwinst nam ze een voorschot op haar tweede eindzege in de Ronde van Spanje voor vrouwen.

17 uur geleden
Vollering wint bergrit en pakt leiderstrui in Ronde van Spanje

LAGUNAS DE NEILA (ANP) - Wielrenster Demi Vollering heeft in de vijfde etappe de Ronde van Spanje naar haar hand gezet. Ze soleerde in de 120 kilometer lange bergrit naar de winst op de steile slotklim naar Lagunas de Neila en nam de rode leiderstrui over van Femke Gerritse.

18 uur geleden
Opening Spelen Los Angeles 2028 in historisch Coliseum

LOS ANGELES (ANP/RTR) - De openings- en sluitingsceremonie van de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles vinden plaats in het historische Memorial Coliseum, meldt de organisatie. Het Coliseum diende ook al als locatie bij de twee vorige Spelen in Los Angeles, in 1932 en 1984. Het is het eerste stadion waar tijdens drie Olympische Spelen evenementen worden gehouden. De openingsceremonie van LA28 is op 14 juli, het sluitingsfestijn op 30 juli.

19 uur geleden
Sinner treft bij rentree na dopingschorsing Argentijn Navone

ROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner maakt zaterdag in Rome zijn rentree na een schorsing van drie maanden wegens overtreding van de dopingregels. De Italiaanse nummer 1 van de wereld treft dan de Argentijn Mariano Navone, die zich donderdag kwalificeerde voor de tweede ronde van het masterstoernooi in Rome. Sinner had een bye in de eerste ronde.

19 uur geleden
Sprinter Van Uden leergierig voor start Giro in Albanië

DURRËS (ANP) - Casper van Uden begint vrijdag in de Giro d'Italia aan zijn eerste grote ronde. De 23-jarige Schiedammer werd in de winter al aangewezen als de sprinttroef van wielerploeg Picnic PostNL in de Italiaanse koers, die begint met drie etappes in Albanië. De afgelopen dagen zag hij daar vooral veel hobbelige wegen en weinig fietsers. "Maar we zijn nog niet op het parcours geweest", meldde Van Uden donderdag telefonisch aan het ANP, kort voor een trainingsrit.

23 uur geleden
Tennisser De Jong bereikt tweede ronde masterstoernooi Rome

ROME (ANP) - Tennisser Jesper de Jong heeft de tweede ronde bereikt van het masterstoernooi van Rome. De 24-jarige Haarlemmer versloeg in de eerste ronde Alexander Shevchenko uit Kazachstan in twee sets: 6-2 6-4.

23 uur geleden