Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EK-brons voor windsurfer Badloe, De Geus negende

EK-brons voor windsurfer Badloe, De Geus negende

VILAMOURA (ANP) - Met een fraaie overwinning in de afsluitende medalrace heeft windsurfer Kiran Badloe brons overgehouden aan de EK in de olympische RS:X-klasse in Portugal. Voor de onttroonde titelhouder was het zijn derde zege op rij voor de kust van Vilamoura.

Door een matig begin van het toernooi kon Badloe op de slotdag geen goud meer winnen. De regerend wereldkampioen had ook pech dat er op vrijdag geen races werden gevaren vanwege een gebrek aan wind. De Europese titel was voor de Israëliër Yoav Cohen.

Bij de vrouwen eindigde Lilian de Geus, eveneens titelverdedigster in Portugal, op de negende plaats. De wereldkampioene kwam in de medalrace als derde over de finish. Charline Picon uit Frankrijk won de Europese titel in stijl met een zege in de finale.

Internationaal

Na de EK weten de twee olympische troeven van Oranje bij de windsurfers internationaal weer enigszins waar ze staan. Tijdens de afgelopen zomerperiode waren Badloe en De Geus vooral bezig met windfoilen, een spectaculaire discipline met een draagvleugel onder de surfplank die na de Zomerspelen van Tokio in 2021 de RS:X-klasse als olympische divisie vervangt.

"We hebben de coronaperiode moeten overbruggen zonder competitie op het huidige olympische board. Veel concurrenten hebben keihard doorgetraind. We beseffen nu dat we komende winter hard aan de bak moeten om straks weer helemaal vooraan te varen", gaf Badloe toe.

De Geus was het roerend met hem eens. "Deze EK hebben me aan het denken gezet. Ik zal weer hard moeten werken en uren moeten maken op de RS:X om er in Tokio straks te staan. Dus vanaf nu weer de focus vol op het bestaande olympische board en het foilboard kan weer de kast in."

Meer uit Sport

Veelbesproken olympisch bokskampioene Khelif maakt profdebuut

PARIJS (ANP/AFP) - De Algerijnse olympisch kampioene boksen Imane Khelif maakt op 15 december in Parijs haar rentree in de ring. Het wordt haar eerste partij als prof. Ze heeft sinds het behalen van haar gouden medaille op de Spelen van Parijs in 2024 niet meer gebokst in competieverband.

1 uur geleden
Nuis neemt WB-startplek geblesseerde De Boo over op 1000 meter

UTRECHT (ANP) - Kjeld Nuis kan bij de wereldbekerwedstrijden langebaanschaatsen in Beijing (China) en Obihiro (Japan) toch uitkomen op de 1000 meter. De schaatsbond KNSB heeft hem de startplek gegeven die Jenning de Boo heeft ingeleverd. De Boo mist de eerste twee wereldbekers, omdat hij door een val van zijn fiets zijn sleutelbeen heeft gebroken.

3 uur geleden
Tennisser Sinner stopt met coach Cahill en gaat door met Norman

TURIJN (ANP/AFP) - De Italiaanse toptennisser Jannik Sinner beëindigt na vijf jaar de samenwerking met zijn Australische coach Darren Cahill. Hij gaat verder met de Zweed Magnus Norman. Dat meldde de vijfvoudig grandslamwinnaar in een verklaring op zijn sociale media.

4 uur geleden
Permane langer teambaas Racing Bulls in Formule 1

SÃO PAULO (ANP) - Alan Permane blijft langer teambaas van Racing Bulls, het zusterteam van Red Bull in de Formule 1. De 59-jarige Brit heeft bijgetekend tot eind 2031, meldt de renstal in een persbericht.

5 uur geleden
MotoGP-coureurs voelen bij GP Qatar 'spanning van de oorlog'

LUSAIL (ANP) - Veel coureurs in de MotoGP voelen in Qatar de spanning van de oorlog in het Midden-Oosten, die heel dichtbij is. "Dit is niet ideaal, de meeste coureurs willen hier eigenlijk niet zijn", vertelde de Spaanse motorracer Raúl Fernández (Aprilia) op het circuit van Lusail nabij hoofdstad Doha aan motorsport.com.

5 uur geleden
Antonelli heeft podiumfoto met Verstappen en Hamilton ingelijst

SÃO PAULO (ANP/DPA) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli heeft een bijzonder aandenken aan zijn eerste wereldtitel thuis aan de muur hangen. Het is de foto van het moment dat viervoudig wereldkampioen Max Verstappen en zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton hem op het podium op de schouders nemen, nadat de Italiaan zich in Mexico kroonde tot de jongste wereldkampioen ooit in de Formule 1.

6 uur geleden
Verstappen verrast met tweede plek in F1-kampioenschap

SÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen is verrast dat hij ondanks de moeizame start van het seizoen tweede staat in het wereldkampioenschap. "Dat is een grote verrassing, maar we nemen het zoals het is", zei de Red Bull-coureur tijdens de persdag van de Grote Prijs van São Paulo. De Nederlander won drie van de laatste vier races.

17 uur geleden