Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EK-brons voor turnsters, vijf individuele finaleplaatsen

EK-brons voor turnsters, vijf individuele finaleplaatsen

ANTALYA (ANP) - Turnsters Naomi Visser, Sanne Wevers, Eythora Thorsdottir, Sanna Veerman en Vera van Pol hebben bij de EK brons gewonnen in de landenwedstrijd. Met een puntentotaal van 158,896 punten hoefden ze alleen Groot-Brittannië (164,428) en Italië (161,629) voor zich te dulden. Nederland greep in 2018 voor het laatst een teammedaille bij de EK. Ook toen werd het brons.

De ploeg van bondscoach Jeroen Jacobs kende in Antalya een sterke rondgang langs de vier toestellen, maar moest vervolgens nog één subdivisie afwachten of hun teamtotaal genoeg zou zijn voor een plek op het podium. De kwalificatiewedstrijd van woensdag gold bij de EK direct als finale.

"Dit is een droom die uitkomt", zei Thorsdottir achteraf. "Na onze wedstrijd hebben we op de tribune naar de andere landen gekeken en gerekend enzo. We zaten met spanning, maar uiteindelijk mocht het toch zo zijn."

Leuke score

Wevers, die in 2018 ook onderdeel was van de bronzen EK-ploeg, beaamde dat. "Ik denk dat we hier met zijn allen op hebben gehoopt, want je weet gewoon dat er heel veel potentie in het team zit en we hebben echt een leuke score neergezet. Daar moest de volgende subdivisie zich nog maar op stukbijten. Gelukkig viel het onze kant op."

Zelf turnde Wevers alleen op balk. "Ik moet daarom wel zeggen dat dit echt een teameffort is. Ik heb gelukkig een belangrijke bijdrage kunnen leveren, maar we hebben echt met zijn allen gedaan."

Individuele finaleplaatsen

Behalve de bronzen plak in de landenwedstrijd verzekerden Visser (meerkamp, brug en vloer), Wevers (balk) en Thorsdottir (meerkamp) zich van individuele finaleplaatsen bij de EK.

Wevers, die voor het eerst sinds de Olympische Spelen van Tokio weer internationaal in actie kwam, turnde op balk met een gedegen oefening naar 13,433 punten. Die score leverde haar de derde plaats op in de kwalificaties, waarin de Britse turnster Jessica Gadirova de beste was (13,600). Visser was aan brug met 14,466 punten de nummer twee van de kwalificaties. Ze hoefde alleen de Italiaanse Alice D'Amato (14,500) voor zich te dulden.

WK-teamticket

Op vloer plaatste Visser zich met 13,666 punten als derde voor de eindstrijd. De Britse Jessica Gadirova, de regerend Europees en wereldkampioene op vloer, plaatste zich als eerste (13,900). Per toestel plaatsen de beste acht turnsters, met een maximum van twee per land, zich voor de finales.

Visser, die met 54,031 punten de beste Nederlandse meerkampster was in Turkije, plaatste zich ook als vierde voor de meerkampfinale van vrijdag. Ook Thorsdottir (51,999) plaatste zich daarvoor (8e). De beste 24 turnsters met een maximum van twee per land komen in actie tijdens die finale.

Met de derde plaats in het landenklassement verzekerde Nederland zich ook van een WK-teamticket. Daarvoor was een plek bij de eerste dertien landenteams nodig. Bij de WK worden olympische startbewijzen verdeeld.

Meer uit Sport

Darter Van Veen verliest vierde Premier League-finale

MANCHESTER (ANP) - Darter Gian van Veen heeft voor de vierde keer in zijn debuutseizoen de finale van een Premier League-avond verloren. In Manchester was Gerwyn Price uit Wales met 6-2 te sterk voor de Nederlander. Michael van Gerwen werd donderdagavond vroegtijdig uitgeschakeld door de Engelsman Stephen Bunting.

19 minuten geleden
Hockeysters Den Bosch met uitblinker Matla naar halve finale EHL

DEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Den Bosch hebben de halve finale van de Euro Hockey League (EHL) bereikt. Op eigen veld was de titelverdediger met 6-0 te sterk voor Watsonians uit het Schotse Edinburgh, mede dankzij vijf doelpunten van Frédérique Matla. Zaterdag is Club Campo de Madrid tegenstander van Den Bosch in de halve finale.

3 uur geleden
Voormalig coach van Nadal nieuwe trainer van tennisster Swiatek

DEN HAAG (ANP/BELGA) - Tennisster Iga Swiatek heeft met Francisco Roig een nieuwe coach gevonden. De 58-jarige Spanjaard was jarenlang trainer van toptennisser Rafael Nadal.

10 uur geleden
Laatste Dutch GP op zaterdag en zondag uitverkocht

ZANDVOORT (ANP) - De zaterdag en zondag van de laatste editie van de Dutch Grand Prix van dit jaar zijn uitverkocht. De organisatie van de Formule 1-race op het circuit van Zandvoort meldt dat alleen voor de zogenoemde 'Super Friday' nog kaarten beschikbaar zijn.

15 uur geleden
Woods niet meer beschikbaar als captain voor Ryder Cup 2027

MARTIN COUNTY (ANP/RTR) - Tiger Woods heeft zich teruggetrokken voor de rol van captain van het Amerikaanse team in de Ryder Cup van 2027. Dat heeft de Amerikaanse tour PGA bekendgemaakt.

15 uur geleden
Minder geld NOC*NSF voor skisport, meer naar bobslee en curling

ARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.

1 dag geleden
Wielrenster Reusser wint Dwars door Vlaanderen

WAREGEM (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen op haar naam geschreven. De 34-jarige Zwitserse van Movistar won na 129 kilometer in een sprint van de Nederlandse rensters Demi Vollering en Lieke Nooijen.

1 dag geleden