EK basketbal in 2025 uit solidariteit mogelijk in Oekraïne
MÜNCHEN (ANP) - Oekraïne mag in 2025 een deel van het EK basketbal organiseren. De Europese basketbalfederatie wil "als blijk van solidariteit" met het Oost-Europese land de wedstrijden uit één groep in Oekraïne afwerken, mits dat mogelijk is nu het land in oorlog is met Rusland. Tot november van dit jaar houdt FIBA Europe die optie open.
De federatie wees wel alvast Letland, Cyprus en Finland aan als gastlanden van het EK 2025. Op Cyprus en in Finland worden alleen groepswedstrijden gespeeld, Letland huisvest de knock-outfase van het toernooi.
Rusland was ook kandidaat om één van de gastlanden van het EK te zijn, maar vanwege de oorlog in Oekraïne heeft de mondiale federatie Rusland voorlopig uitgesloten van deelname aan internationale competities. Het EK vindt plaats in september 2025.
Dit jaar is ook een EK, in september in Duitsland, Italië, Georgië en Tsjechië. De Nederlandse basketballers hebben zich daarvoor geplaatst. Oranje zat vorige maand in Rusland voor een WK-kwalificatiewedstrijd toen de oorlog uitbrak. De basketballers traden in Perm 'gewoon' aan tegen de Russen, maar weigerden een paar dagen later in Almere tegen ze te spelen.
Meer uit Sport
MADRID (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 1 van de wereld had bijna 2,5 uur nodig om de Fransman Benjamin Bonzi in drie sets te verslaan: 6-7 (6) 6-1 6-4.
11 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich afgemeld voor Roland Garros. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Parijs kan niet meedoen vanwege de polsblessure die hem al een tijdje kwelt.
12 uur geledenCHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.
18 uur geledenMADRID (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zijn eerste gravelzege van het seizoen geboekt. De beste tennisser van Nederland won in de tweede ronde van het masterstoernooi van Madrid met 6-3 6-4 van Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina. Hij had een bye in de eerste ronde.
18 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Oud-zwemster Sharon van Rouwendaal gaat aan de slag bij zwembond KNZB. De tweevoudig olympisch kampioene zal in samenwerking met bondscoach Marcel Wouda "een belangrijke bijdrage leveren aan de verdere ontwikkeling van de lange afstanden binnen het Nederlandse topzwemmen", meldde de KNZB.
22 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles zijn tijdens de eerste verkoopronde meer dan 4 miljoen tickets verkocht. Dat maakten de organisatoren donderdag bekend.
1 dag geledenHENGELO (ANP) - Lieke Klaver komt op de FBK Games op 21 juni in actie op de 400 meter. De organisatie van de atletiekmeeting in Hengelo meldt de deelname van de 27-jarige atlete op "haar eigen" afstand in de 45e editie van de FBK Games.
1 dag geleden