EK basketbal in 2025 uit solidariteit mogelijk in Oekraïne
MÜNCHEN (ANP) - Oekraïne mag in 2025 een deel van het EK basketbal organiseren. De Europese basketbalfederatie wil "als blijk van solidariteit" met het Oost-Europese land de wedstrijden uit één groep in Oekraïne afwerken, mits dat mogelijk is nu het land in oorlog is met Rusland. Tot november van dit jaar houdt FIBA Europe die optie open.
De federatie wees wel alvast Letland, Cyprus en Finland aan als gastlanden van het EK 2025. Op Cyprus en in Finland worden alleen groepswedstrijden gespeeld, Letland huisvest de knock-outfase van het toernooi.
Rusland was ook kandidaat om één van de gastlanden van het EK te zijn, maar vanwege de oorlog in Oekraïne heeft de mondiale federatie Rusland voorlopig uitgesloten van deelname aan internationale competities. Het EK vindt plaats in september 2025.
Dit jaar is ook een EK, in september in Duitsland, Italië, Georgië en Tsjechië. De Nederlandse basketballers hebben zich daarvoor geplaatst. Oranje zat vorige maand in Rusland voor een WK-kwalificatiewedstrijd toen de oorlog uitbrak. De basketballers traden in Perm 'gewoon' aan tegen de Russen, maar weigerden een paar dagen later in Almere tegen ze te spelen.
Meer uit Sport
SUZUKA (ANP/AFP) - Viervoudig wereldkampioen Max Verstappen is donderdag betrokken geraakt bij een incident voorafgaand aan de Grote Prijs van Japan, toen hij weigerde zijn persconferentie te beginnen totdat een Engelse journalist de zaal had verlaten.
1 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de halve finale van de Miami Open bereikt. De nummer 1 van de wereld versloeg de Amerikaanse Hailey Baptiste in twee sets: 6-4 6-4.
2 uur geledenPRAAG (ANP) - Kunstrijders Michel Tsiba en Daria Danilova zijn op het wereldkampioenschap in Praag na de korte kür uitgeschakeld. Het Nederlandse paar kwam in Tsjechië niet verder dan een score van 48,77 punten en de 21e en laatste plaats. De beste twintig paren plaatsten zich voor de vrije kür.
12 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisster Elena Rybakina is doorgedrongen tot de halve finales van het toernooi van Miami. De Kazachse nummer 2 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Jessica Pegula met 2-6 6-3 6-4.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - De marathon van Londen overweegt er een tweedaags evenement van te maken. Zo kan de organisatie meer mensen laten starten op de wedstrijd over 42,195 kilometer. Het plan is om in totaal 100.000 hardlopers toe te laten. Mogelijk worden de races van de elitemannen en -vrouwen dan ook verdeeld over aparte dagen.
18 uur geledenPRAAG (ANP) - Kunstschaatsster Niki Wories is na de korte kür uitgeschakeld op het wereldkampioenschap in Praag. De 29-jarige Almeerse zat na de oefening met verplichte figuren niet bij de beste 24, die een plaats verdienden in de vrije kür, die geldt als de finale. Met haar score van 48,41 eindigde ze als 28e.
19 uur geledenHAFJELL (ANP) - De Noorse skiër Atle Lie McGrath heeft het wereldbekerklassement van de slalom gewonnen. Op de laatste slalom van het seizoen werd McGrath achtste, waarmee hij de Fransman Clément Noël en de Braziliaan met Noorse roots Lucas Pinheiro Braathen voorbleef in het eindklassement. De zege ging woensdag in het Noorse Hafjell naar de Noor Timon Haugan.
21 uur geleden