EK afstanden laatste test voor Spelen voor langebaanschaatsers
HEERENVEEN (ANP) - De langebaanschaatsers kunnen zich voor het laatst voor de Olympische Spelen in Beijing testen op de EK afstanden. In schaatstempel Thialf in Heerenveen staan drie dagen lang de Europese afstandskampioenschappen op het programma. Onder anderen Jutta Leerdam, Ireen Wüst, Thomas Krol en Patrick Roest verdedigen hun titels van 2020.
De EK afstanden worden om het jaar georganiseerd en wisselen af met de EK allround. De eerste dag wordt geopend met de teamsprint bij de vrouwen. De schaatssters uit Rusland, die dit onderdeel twee jaar geleden wonnen, zullen daarbij ontbreken. De Russische ploeg zit in quarantaine, nadat verschillende schaatssters positief hadden getest op het coronavirus.
De schaatsers verdedigen daarna hun Europese titel op de ploegachtervolging. Patrick Roest, die deze week zijn onvrede had geuit over de selecties voor de Olympische Spelen, besloot toch gewoon te starten op het teamonderdeel. Esmee Visser zal haar titel op de 3000 meter niet verdedigen. De schaatsster was vorig seizoen overtraind en kon zich niet kwalificeren voor de EK. Irene Schouten is hierop de favoriete en ze komt ook nog uit op de ploegachtervolging en de massastart.
Er mag vanwege de coronamaatregelen geen publiek aanwezig zijn in Thialf.
Meer uit Sport
LAS VEGAS (ANP) - Max Verstappen (28) gaat de laatste drie races van het seizoen in met het gevoel dat hij "niets te verliezen" heeft. Dat zegt de viervoudig wereldkampioen via zijn team Red Bull in aanloop naar de GP van Las Vegas. "Vegas is een heel snel circuit. De temperatuur is er nu niet zo hoog, zodat we goed met het gebruik van de banden om moeten gaan", stelt Verstappen.
1 uur geledenHEERLEN (ANP) - Topwielrenster Lorena Wiebes is dinsdag tijdens een fietstocht op haar e-bike aangereden door een auto. Dat meldt de Nederlands kampioene een dag later op Instagram. Wiebes had geluk, want ze liep geen verwondingen op en is vooral boos omdat de bestuurder van de auto er na het ongeval meteen vandoor ging.
5 uur geledenNEWPORT (ANP/BELGA) - Roger Federer krijgt in 2026 een plaats in de Tennis Hall of Fame. Dat heeft de organisatie dinsdag bekendgemaakt. De 44-jarige Zwitser beëindigde in 2022 zijn succesvolle tennisloopbaan.
6 uur geledenADELAIDE (ANP) - Beachvolleybalsters Katja Stam en Raïsa Schoon hebben bij het WK in het Australische Adelaide de achtste finales bereikt. Het Nederlandse koppel was in twee sets te sterk voor Xu Yan en Xinyi Xia uit China: 21-15 21-13.
7 uur geledenLOS ANGELES (ANP/AFP) - Basketballer LeBron James is met een maand vertraging aan zijn 23e seizoen in de Amerikaanse basketbalcompetitie NBA begonnen. De 40-jarige vedette maakte zijn rentree met een zege van de Los Angeles Lakers op Utah Jazz (140-126).
8 uur geledenADELAIDE (ANP) - Beachvolleyballers Stefan Boermans en Yorick de Groot zijn in de tweede ronde van het WK beachvolleybal in het Australische Adelaide uitgeschakeld. Het Nederlandse koppel verloor in twee sets van Marco Krattiger en Leo Dillier uit Zwitserland: 14-21 19-21.
9 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James heeft al aangekondigd dat hij in 2028 niet zal meedoen aan de Olympische Spelen van Los Angeles. De basketballer zei dat in de podcast 'Mind the Game'. De 40-jarige James speelde op vier Zomerspelen mee met de Amerikaanse ploeg en won drie keer goud en een keer brons. "Je weet mijn antwoord al. Ik ga de wedstrijden kijken", aldus James, die dit seizoen nog niet in actie kwam voor Los Angeles Lakers in de NBA.
22 uur geleden