Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EK afstanden laatste test voor Spelen voor langebaanschaatsers

EK afstanden laatste test voor Spelen voor langebaanschaatsers

HEERENVEEN (ANP) - De langebaanschaatsers kunnen zich voor het laatst voor de Olympische Spelen in Beijing testen op de EK afstanden. In schaatstempel Thialf in Heerenveen staan drie dagen lang de Europese afstandskampioenschappen op het programma. Onder anderen Jutta Leerdam, Ireen Wüst, Thomas Krol en Patrick Roest verdedigen hun titels van 2020.

De EK afstanden worden om het jaar georganiseerd en wisselen af met de EK allround. De eerste dag wordt geopend met de teamsprint bij de vrouwen. De schaatssters uit Rusland, die dit onderdeel twee jaar geleden wonnen, zullen daarbij ontbreken. De Russische ploeg zit in quarantaine, nadat verschillende schaatssters positief hadden getest op het coronavirus.

De schaatsers verdedigen daarna hun Europese titel op de ploegachtervolging. Patrick Roest, die deze week zijn onvrede had geuit over de selecties voor de Olympische Spelen, besloot toch gewoon te starten op het teamonderdeel. Esmee Visser zal haar titel op de 3000 meter niet verdedigen. De schaatsster was vorig seizoen overtraind en kon zich niet kwalificeren voor de EK. Irene Schouten is hierop de favoriete en ze komt ook nog uit op de ploegachtervolging en de massastart.

Er mag vanwege de coronamaatregelen geen publiek aanwezig zijn in Thialf.

Meer uit Sport

Seizoen atleet Laros door achillespeesblessure ten einde

ARNHEM (ANP) - Atleet Niels Laros komt dit seizoen niet meer in actie. De 21-jarige Oosterhouter heeft opnieuw last gekregen van zijn achillespees, meldt hij op Instagram.

11 uur geleden
Golfer Fox wint British Open

SOUTHPORT (ANP) - Ryan Fox heeft de 154e editie van de British Open gewonnen. De 39-jarige golfer uit Nieuw-Zeeland verzekerde zich met een birdie op de laatste hole van zijn eerste major-titel.

11 uur geleden
Pogačar: Tour is niet meer hetzelfde na uitvallen Vingegaard

PLATEAU DE SOLAISON (ANP) - De Tour de France is na het uitvallen van Jonas Vingegaard niet meer hetzelfde volgens Tadej Pogačar. De Sloveense geletruidrager zei dat zondag in een flashinterview na afloop van de vijftiende etappe van de Ronde van Frankrijk.

11 uur geleden
Coureur Antonelli vindt dat hij nog steeds het 'momentum' heeft

SPA-FRANCORCHAMPS (ANP) - Mercedes-coureur Kimi Antonelli voelt dat hij nog steeds het 'momentum' heeft. De 19-jarige Italiaan boekte zijn zesde seizoenszege in de Grote Prijs van België en vergrootte zijn voorsprong in het wereldkampioenschap van de Formule 1.

13 uur geleden
Evenepoel wint vijftiende etappe voor geletruidrager Pogačar

PLATEAU DE SOLAISON (ANP) - Remco Evenepoel heeft de vijftiende etappe in de Tour de France gewonnen. De Belg van Red Bull-Bora-hansgrohe ging in de rit van Champagnole over 183,9 kilometer naar Plateau de Solaison als eerste over de streep voor geletruidrager Tadej Pogačar.

14 uur geleden
Vingegaard valt in vijftiende etappe en verlaat Tour de France

PLATEAU DE SOLAISON (ANP) - De Deense kopman Jonas Vingegaard van Visma-Lease a Bike is uitgevallen in de Tour de France. Hij kwam 20 kilometer voor de finish in Plateau de Solaison ten val. Vingegaard stond op de tweede plaats in het algemeen klassement op 4,5 minuut achterstand op geletruidrager Tadej Pogačar.

14 uur geleden
Verstappen noemt podiumplaats in GP van België best goed

SPA-FRANCORCHAMPS (ANP) - Max Verstappen was tevreden na zijn derde plaats in de Grote Prijs van België. De viervoudig wereldkampioen moest alleen de Italiaan Kimi Antonelli (Mercedes) en de Monegask Charles Leclerc (Ferrari) voor zich dulden. "Om op het podium te staan is best goed, de derde plaats is goed", zei Verstappen in het flashinterview.

14 uur geleden