Eiwitvaccin Novavax vanaf maandag beschikbaar
DEN HAAG (ANP) - Mensen die liever niet gevaccineerd worden met een vaccin van BioNTech/Pfizer, Moderna of Janssen kunnen vanaf maandag terecht voor een prik van Novavax. Dat vaccin werkt op basis van eiwitten, in plaats van mRNA. Ze kunnen vanaf deze vrijdag een afspraak maken met de GGD, meldt het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport.
Novavax is een zogenoemd eiwitvaccin. Het werkt anders dan de mRNA-vaccins van BioNTech/Pfizer en Moderna en het vectorvaccin van Janssen. Omdat de mRNA-vaccins nog altijd de voorkeur van het kabinet hebben, moeten mensen die een prik van Novavax nemen nadrukkelijk aan de GGD laten weten dat ze een weloverwogen keuze gemaakt hebben. Hetzelfde geldt voor het vaccin van Janssen.
Voor volledige bescherming met Novavax moeten mensen twee prikken laten zetten met ten minste drie weken tijd ertussen. Het is nog onduidelijk hoe goed het middel beschermt tegen de deltavariant of de inmiddels dominante omikronvariant van het coronavirus. Ook is het Novavax-vaccin nog niet beschikbaar als booster. De prikken zijn bovendien niet op alle GGD-locaties te krijgen.
Meer uit Binnenland
MAASTRICHT (ANP) - De twintig actievoerders die zijn opgepakt voor de bezetting van een gebouw van de Universiteit Maastricht zijn vrijdag vrijgelaten, maar blijven wel verdachte. Dat laat de politie weten.
2 uur geledenRIGA/AMSTERDAM (ANP) - Een van de mannen die is veroordeeld voor betrokkenheid bij de ontvoering van het destijds 2-jarige meisje Insiya is vorige week in Letland gearresteerd, bevestigt het Openbaar Ministerie (OM) na berichtgeving door De Telegraaf. Donderdag is hij overgeleverd aan Nederland.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De advocaat van de 25-jarige Sendric S., verdacht van het plegen van drie moorden in Rotterdam-IJsselmonde, wil dat de rechtbank zijn cliƫnt alleen tbs met dwangverpleging oplegt en geen gevangenisstraf.
7 uur geledenTER APEL (ANP) - De oproep van asielminister Bart van den Brink (CDA) aan gemeenten om snel bij te springen met noodopvang, lijkt zijn vruchten te hebben afgeworpen. De drukte bij het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel is afgenomen tot onder het maximum van 2000 en de winteropvang in Biddinghuizen komt zoals afgesproken vrijdag leeg, meldt het COA.
7 uur geledenROERMOND (ANP) - Het Openbaar Ministerie vervolgt niemand voor de dodelijke woningbrand in Roermond in september vorig jaar, zo is vrijdag bekendgemaakt. Er zijn namelijk geen verdachten in beeld die nog in leven zijn, aldus het OM.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tentoonstellingen met zangvogels en wedstrijden met duiven mogen weer. Deze soorten hebben een laag risico op vogelgriep. Staatssecretaris Silvio Erkens (Landbouw) komt hiermee tegemoet aan de wens van hobbyhouders van vogels om weer deel te nemen aan tentoonstellingen.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een 35-jarige medewerker van de politie Den Haag is maandag aangehouden. Het Openbaar Ministerie verdenkt hem van ambtelijke omkoping, het ongeoorloofd raadplegen van politiesystemen, het delen van politie-informatie met derden en het verduisteren van politiekleding.
8 uur geleden