Eitrem verovert als eerste Noor in 34 jaar Europese allroundtitel
HEERENVEEN (ANP) - Sander Eitrem heeft als eerste Noor in 34 jaar de Europese allroundtitel veroverd. De 22-jarige schaatser maakte op de afsluitende 10 kilometer in Thialf de achterstand van 5 seconden in het klassement op zijn landgenoot Peder Kongshaug goed, die op het EK als tweede eindigde. De Nederlander Beau Snellink veroverde het brons.
Snellink reed met 12.54,76 minuten de derde tijd op de 10 kilometer. Hij versloeg in zijn rit landgenoot Marcel Bosker die met 13.12,00 de vijfde tijd reed.
Davide Ghiotto, de wereldkampioen op de 10 kilometer, was de snelste op de slotafstand met 12.35,96. Eitrem reed de tweede tijd met 12.47,90.
Patrick Roest
Eitrem maakt een einde aan de lange periode zonder Noorse allroundtitel sinds Johann Olav Koss op 20 januari 1991 Europees kampioen werd. Koss veroverde de allroundtitel in Sarajevo voor Leo Visser en Bart Veldkamp. Koss won ook drie wereldtitels allround, de laatste in 1994, nadat hij eerder dat jaar drie keer olympisch goud had veroverd. Dat was de laatste Noorse allroundtitel.
Sindsdien waren er zilveren en bronzen medailles voor de Noorse allrounders, zoals Eskil Ervik, Havard Bøkko en Sverre Lunde Pedersen. Eitrem moest twee jaar geleden bij het EK allround in Hamar genoegen nemen met het zilver achter Patrick Roest. De titelverdediger ontbrak op dit toernooi in Heerenveen.
De eindzege van Eitrem is de eerste Europese allroundtitel voor een niet-Nederlandse schaatser sinds Ivan Skobrev in 2011.
Meer uit Sport
KYIV (ANP/DPA) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Orde van Vrijheid toegekend aan de skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj om diens standvastigheid tegenover het Internationaal Olympisch Comité (IOC).
4 uur geledenMILAAN (ANP) - De finale van het kunstschaatsen bij de mannen op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina kende een dramatische ontknoping. De Amerikaanse topfavoriet Ilia Malinin bezweek in de vrije kür onder de druk en kwam enkele keren ten val. Hij zakte door een lage waardering van de jury van de eerste naar de achtste plaats.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is er niet in geslaagd de laatste vier te bereiken van het ABN AMRO Open in Rotterdam. De als zevende geplaatste Nederlander boog in twee sets voor de Canadese topspeler Félix Auger-Aliassime: 6-7 (2) 2-6.
10 uur geledenSAKHIR (ANP) - Red Bull ligt achter bij Mercedes, McLaren en Ferrari. Dat was de conclusie van technisch directeur Pierre Waché van de Formule 1-renstal van Max Verstappen na de eerste testdriedaagse in Bahrein. "Die drie waren duidelijk erg snel en het lijkt erop dat wij wat achterliggen, dus er is nog veel te verbeteren."
11 uur geledenTORONTO (ANP) - De Amerikaanse basketballer Chris Paul heeft zijn professionele carrière afgesloten. Op Instagram meldt de 40-jarige point guard dat hij na 21 jaar stopt met spelen. Paul stond sinds vorige week na een ruil met de Los Angeles Clippers onder contract bij de Toronto Raptors, maar kwam niet in actie voor het Canadese team.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - Jenning de Boo komt zaterdag op de Olympische Spelen in Milaan in de dertiende rit van de 500 meter in actie tegen zijn Amerikaanse rivaal Jordan Stolz. Een rit later treft Sebas Diniz de Poolse Europese kampioen Damian Zurek. De Boo trof Stolz eerder op de Spelen ook al op de 1000 meter.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland staat bij de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo op de negende positie in het medailleklassement. Langebaanschaatser Jorrit Bergsma eindigde vrijdag als derde op de 10.000 meter. Het betekende voor TeamNL de zevende medaille van deze Spelen en de eerste bronzen.
11 uur geleden