Eitrem verovert als eerste Noor in 34 jaar Europese allroundtitel
HEERENVEEN (ANP) - Sander Eitrem heeft als eerste Noor in 34 jaar de Europese allroundtitel veroverd. De 22-jarige schaatser maakte op de afsluitende 10 kilometer in Thialf de achterstand van 5 seconden in het klassement op zijn landgenoot Peder Kongshaug goed, die op het EK als tweede eindigde. De Nederlander Beau Snellink veroverde het brons.
Snellink reed met 12.54,76 minuten de derde tijd op de 10 kilometer. Hij versloeg in zijn rit landgenoot Marcel Bosker die met 13.12,00 de vijfde tijd reed.
Davide Ghiotto, de wereldkampioen op de 10 kilometer, was de snelste op de slotafstand met 12.35,96. Eitrem reed de tweede tijd met 12.47,90.
Patrick Roest
Eitrem maakt een einde aan de lange periode zonder Noorse allroundtitel sinds Johann Olav Koss op 20 januari 1991 Europees kampioen werd. Koss veroverde de allroundtitel in Sarajevo voor Leo Visser en Bart Veldkamp. Koss won ook drie wereldtitels allround, de laatste in 1994, nadat hij eerder dat jaar drie keer olympisch goud had veroverd. Dat was de laatste Noorse allroundtitel.
Sindsdien waren er zilveren en bronzen medailles voor de Noorse allrounders, zoals Eskil Ervik, Havard Bøkko en Sverre Lunde Pedersen. Eitrem moest twee jaar geleden bij het EK allround in Hamar genoegen nemen met het zilver achter Patrick Roest. De titelverdediger ontbrak op dit toernooi in Heerenveen.
De eindzege van Eitrem is de eerste Europese allroundtitel voor een niet-Nederlandse schaatser sinds Ivan Skobrev in 2011.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is acht plaatsen gezakt op de wereldranglijst. De 25-jarige Nederlander bezet nu de 99e plaats.
2 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de tweede keer het masterstoernooi van Miami gewonnen. De 24-jarige nummer 2 van de wereld versloeg in de strijd om de titel de verrassende finalist Jiri Lehecka, de Tsjechische nummer 22 van de wereld: 6-4 6-4. Sinner won zijn derde masterstoernooi op rij, iets wat alleen Novak Djokovic en Rafael Nadal eerder deden.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Amnesty International waarschuwt dat het WK voetbal van 2026 "ernstige mensenrechtenrisico's" met zich meebrengt. Het toernooi vindt van 11 juni tot en met 19 juli plaats in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het Nederlands elftal is een van de 48 deelnemers.
11 uur geledenAUSTIN (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer is tijdens de Grote Prijs van de Verenigde Staten twee keer gecrasht. Eerst ging het in de eerste ronde mis voor een grote groep, onder wie de 21-jarige Staphorster. Daarop volgde na enige tijd een herstart, waarna Veijer in de vierde ronde opnieuw onderuit schoof en de race definitief moest staken.
15 uur geledenAUSTIN (ANP) - De race in de Moto2 van de Grote Prijs van de Verenigde Staten is gestaakt na een grote valpartij. Meteen in de eerste bocht op het Circuit of the Americas gingen de Amerikaan Joe Roberts en Daniel Holgado onderuit. Enkele bochten verder schoten nog eens zeven coureurs, onder wie Collin Veijer, onderuit na een mislukte remactie van een van de coureurs. Daarop besloot de wedstrijdleiding tot een rode vlag.
16 uur geledenFRAUENFELD (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings is bij de Grote Prijs van Zwitserland verder achterop geraakt op zijn concurrent Lucas Coenen uit België. Beide coureurs finishten door motorpech niet in de eerste manche in het Zwitserse Frauenfeld, maar Coenen won de tweede manche, waarin Herlings derde werd.
17 uur geledenARNHEM (ANP) - Een meerderheid van de topsporters ervaart stress door de onzekerheid over hun inkomen. Bij drie op de tien heeft dat een negatief effect op hun prestaties, melden de NOC*NSF Atletencommissie en NL Sporter op basis van een enquête onder ruim een kwart van de sporters met een topsportstatus (189 van de 709). De sportersorganisaties vragen om een stabieler inkomen waarbij minder wordt gekeken naar één of twee specifieke prestaties.
17 uur geleden