Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eitrem verovert als eerste Noor in 34 jaar Europese allroundtitel

Eitrem verovert als eerste Noor in 34 jaar Europese allroundtitel

HEERENVEEN (ANP) - Sander Eitrem heeft als eerste Noor in 34 jaar de Europese allroundtitel veroverd. De 22-jarige schaatser maakte op de afsluitende 10 kilometer in Thialf de achterstand van 5 seconden in het klassement op zijn landgenoot Peder Kongshaug goed, die op het EK als tweede eindigde. De Nederlander Beau Snellink veroverde het brons.

Snellink reed met 12.54,76 minuten de derde tijd op de 10 kilometer. Hij versloeg in zijn rit landgenoot Marcel Bosker die met 13.12,00 de vijfde tijd reed.

Davide Ghiotto, de wereldkampioen op de 10 kilometer, was de snelste op de slotafstand met 12.35,96. Eitrem reed de tweede tijd met 12.47,90.

Patrick Roest

Eitrem maakt een einde aan de lange periode zonder Noorse allroundtitel sinds Johann Olav Koss op 20 januari 1991 Europees kampioen werd. Koss veroverde de allroundtitel in Sarajevo voor Leo Visser en Bart Veldkamp. Koss won ook drie wereldtitels allround, de laatste in 1994, nadat hij eerder dat jaar drie keer olympisch goud had veroverd. Dat was de laatste Noorse allroundtitel.

Sindsdien waren er zilveren en bronzen medailles voor de Noorse allrounders, zoals Eskil Ervik, Havard Bøkko en Sverre Lunde Pedersen. Eitrem moest twee jaar geleden bij het EK allround in Hamar genoegen nemen met het zilver achter Patrick Roest. De titelverdediger ontbrak op dit toernooi in Heerenveen.

De eindzege van Eitrem is de eerste Europese allroundtitel voor een niet-Nederlandse schaatser sinds Ivan Skobrev in 2011.

Meer uit Sport

Schaker Van Foreest lijdt eerste nederlaag in Wijk aan Zee

WIJK AAN ZEE (ANP) - Schaker Jorden van Foreest heeft bij het toernooi van Wijk aan Zee zijn eerste nederlaag geleden. De grootmeester verloor met zwart van de Turk Yagiz Kaan Erdogmus, met 14 jaar de jongste deelnemer.

3 uur geleden
IndyCar-kampioen Palou moet McLaren miljoenen betalen

LONDEN (ANP/RTR) - McLaren heeft deels de rechtszaak tegen de Spaanse autocoureur Álex Palou gewonnen. De viervoudig kampioen in de IndyCar moet wegens contractbreuk ongeveer 12 miljoen dollar (10 miljoen euro) aan schadevergoeding betalen aan het Britse automerk. Het hooggerechtshof in Londen deed vrijdag uitspraak.

8 uur geleden
Ferrari showt 'compleet veranderde' Formule 1-auto voor 2026

FIORANO (ANP) - Ferrari heeft op het eigen circuit in Fiorano de auto onthuld waarmee het in 2026 nieuwe successen najaagt. Zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton was de eerste die een paar ronden reed in de rode SF-26.

9 uur geleden
Zverev en De Minaur door naar laatste zestien Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tennisser Alexander Zverev staat in de vierde ronde van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de Brit Cameron Norrie: 7-5 4-6 6-3 6-1. Hij maakte de wedstrijd af met zijn zestiende ace. Zijn volgende tegenstander in Melbourne is de Argentijn Francisco Cerúndolo.

10 uur geleden
Tour Down Under past koninginnenrit aan om 'extreem' brandgevaar

BRIGHTON (ANP) - De organisatie van de Tour Down Under past de voor zaterdag geplande koninginnenrit drastisch aan om de veiligheid van de wielrenners te waarborgen. Er dreigt door de hitte brandgevaar, met name in het gebied waar Willunga Hill ligt. Die beklimming, traditioneel de scherprechter in de Australische etappekoers uit de WorldTour, wordt uit de route gehaald.

11 uur geleden
Sabalenka en Alcaraz naar volgende ronde Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Carlos Alcaraz en Aryna Sabalenka zijn door op de Australian Open. Beide topspelers wonnen hun duel na iets meer dan twee uur in de Rod Laver Arena.

15 uur geleden
Norris gaat 'met zelfvertrouwen' voor tweede titel Formule 1

LONDEN (ANP/RTR) - Lando Norris heeft absoluut als doel zijn wereldtitel in de Formule 1 in 2026 te prolongeren. Dat zei de Brit van McLaren in aanloop naar het nieuwe seizoen. Als hij erin slaagt twee jaar op rij wereldkampioen te worden, is hij de tweede Brit na Lewis Hamilton die dat presteert. "Een titel winnen geeft je zeker veel meer zelfvertrouwen. Dat is een feit", aldus Norris, die bekende dat zelfvertrouwen nooit zijn sterkste punt is geweest.

1 dag geleden