Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eitrem verovert als eerste Noor in 34 jaar Europese allroundtitel

Eitrem verovert als eerste Noor in 34 jaar Europese allroundtitel

HEERENVEEN (ANP) - Sander Eitrem heeft als eerste Noor in 34 jaar de Europese allroundtitel veroverd. De 22-jarige schaatser maakte op de afsluitende 10 kilometer in Thialf de achterstand van 5 seconden in het klassement op zijn landgenoot Peder Kongshaug goed, die op het EK als tweede eindigde. De Nederlander Beau Snellink veroverde het brons.

Snellink reed met 12.54,76 minuten de derde tijd op de 10 kilometer. Hij versloeg in zijn rit landgenoot Marcel Bosker die met 13.12,00 de vijfde tijd reed.

Davide Ghiotto, de wereldkampioen op de 10 kilometer, was de snelste op de slotafstand met 12.35,96. Eitrem reed de tweede tijd met 12.47,90.

Patrick Roest

Eitrem maakt een einde aan de lange periode zonder Noorse allroundtitel sinds Johann Olav Koss op 20 januari 1991 Europees kampioen werd. Koss veroverde de allroundtitel in Sarajevo voor Leo Visser en Bart Veldkamp. Koss won ook drie wereldtitels allround, de laatste in 1994, nadat hij eerder dat jaar drie keer olympisch goud had veroverd. Dat was de laatste Noorse allroundtitel.

Sindsdien waren er zilveren en bronzen medailles voor de Noorse allrounders, zoals Eskil Ervik, Havard Bøkko en Sverre Lunde Pedersen. Eitrem moest twee jaar geleden bij het EK allround in Hamar genoegen nemen met het zilver achter Patrick Roest. De titelverdediger ontbrak op dit toernooi in Heerenveen.

De eindzege van Eitrem is de eerste Europese allroundtitel voor een niet-Nederlandse schaatser sinds Ivan Skobrev in 2011.

Meer uit Sport

Olympisch kampioene Meester stopt na zestien jaar met toproeien

AMSTELVEEN (ANP) - Veronique Meester heeft na zestien jaar besloten een punt te zetten achter haar roeicarrière. De olympisch kampioene van Parijs 2024 in de twee-zonder wil zich gaan richten op haar loopbaan in de geneeskunde, meldt de roeibond in een persbericht.

1 uur geleden
Raad van commissarissen Ajax draagt vijf leden voor

AMSTERDAM (ANP) - De raad van commissarissen (rvc) van Ajax draagt Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim voor als leden van de rvc. Dat maakte de Amsterdamse club dinsdag bekend.

3 uur geleden
Flamboyante oud-winnares Osaka naar tweede ronde Australian Open

MELBOURNE (ANP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka is doorgedrongen tot de tweede ronde van de Australian Open. De tweevoudig winnares van het eerste grandslamtoernooi van het jaar won in drie sets van Antonia Ruzic uit Kroatië: 6-3 3-6 6-4.

3 uur geleden
Shorttracker De Laat vervangt niet fitte Kos in selectie Spelen

UTRECHT (ANP) - Itzhak de Laat is als vijfde en laatste shorttracker toegevoegd aan de selectie voor de Olympische Spelen van volgende maand in Milaan. De 31-jarige Fries is de vervanger van Daan Kos, die niet voldoende fit is na een rugblessure. Dat maakte schaatsbond KNSB dinsdag bekend.

4 uur geleden
Formule 1-team Mercedes ziet topontwerper dit jaar vertrekken

LONDEN (ANP/RTR) - Topontwerper John Owen verlaat in de loop van dit jaar het Formule 1-team van Mercedes. De 52-jarige Brit was sinds 2007 werkzaam voor het team.

5 uur geleden
Watson wint proloog wielerkoers Tour Down Under

ADELAIDE (ANP) - Samuel Watson heeft de proloog gewonnen van de Tour Down Under, de openingskoers van de WorldTour. De 24-jarige Engelsman van Ineos Grenadiers was na 3,6 kilometer in Adelaide een fractie sneller dan zijn landgenoot Ethan Vernon. Laurence Pithie uit Nieuw-Zeeland werd derde.

6 uur geleden
Titelverdedigster Keys komt met de schrik vrij op Australian Open

MELBOURNE (ANP/RTR) - Tennisster Madison Keys heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De 30-jarige titelverdedigster uit de Verenigde Staten versloeg Oleksandra Oliynykova uit Oekraïne met 7-6 (6) 6-1.

8 uur geleden