Eitrem verovert als eerste Noor in 34 jaar Europese allroundtitel
HEERENVEEN (ANP) - Sander Eitrem heeft als eerste Noor in 34 jaar de Europese allroundtitel veroverd. De 22-jarige schaatser maakte op de afsluitende 10 kilometer in Thialf de achterstand van 5 seconden in het klassement op zijn landgenoot Peder Kongshaug goed, die op het EK als tweede eindigde. De Nederlander Beau Snellink veroverde het brons.
Snellink reed met 12.54,76 minuten de derde tijd op de 10 kilometer. Hij versloeg in zijn rit landgenoot Marcel Bosker die met 13.12,00 de vijfde tijd reed.
Davide Ghiotto, de wereldkampioen op de 10 kilometer, was de snelste op de slotafstand met 12.35,96. Eitrem reed de tweede tijd met 12.47,90.
Patrick Roest
Eitrem maakt een einde aan de lange periode zonder Noorse allroundtitel sinds Johann Olav Koss op 20 januari 1991 Europees kampioen werd. Koss veroverde de allroundtitel in Sarajevo voor Leo Visser en Bart Veldkamp. Koss won ook drie wereldtitels allround, de laatste in 1994, nadat hij eerder dat jaar drie keer olympisch goud had veroverd. Dat was de laatste Noorse allroundtitel.
Sindsdien waren er zilveren en bronzen medailles voor de Noorse allrounders, zoals Eskil Ervik, Havard Bøkko en Sverre Lunde Pedersen. Eitrem moest twee jaar geleden bij het EK allround in Hamar genoegen nemen met het zilver achter Patrick Roest. De titelverdediger ontbrak op dit toernooi in Heerenveen.
De eindzege van Eitrem is de eerste Europese allroundtitel voor een niet-Nederlandse schaatser sinds Ivan Skobrev in 2011.
Meer uit Sport
MONACO (ANP) - Max Verstappen heeft bij de derde vrije training van de Grote Prijs van Monaco de vijfde tijd neergezet. Op het stratencircuit aan de Middellandse Zee was hij in zijn Red Bull 0,942 seconde langzamer dan Kimi Antonelli, die de snelste tijd noteerde. De Italiaanse leider in de WK-stand klokte met zijn Mercedes 1.12,720. De tweede en derde tijd waren voor de Ferrari's van Charles Leclerc en Lewis Hamilton.
21 minuten geledenPARIJS (ANP) - Rolstoeltennisster Diede de Groot heeft voor de zesde keer Roland Garros gewonnen. De 29-jarige Nederlandse versloeg in de finale de Française Ksenia Chasteau met duidelijk verschil: 6-1 6-0. De partij duurde slechts 48 minuten.
1 uur geledenSAN ANTONIO (ANP) - De basketballers van de New York Knicks hebben ook de tweede wedstrijd in de finale van de NBA gewonnen. Het team van coach Mike Brown was opnieuw te sterk voor de San Antonio Spurs: 104-105. Bij rust leidden de Knicks met iets groter verschil (52-56).
5 uur geledenBADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Joost Luiten is na een mindere tweede ronde weggezakt op de KLM Open. De 40-jarige Bleiswijker ging vrijdag rond in 72 slagen op The International in Badhoevedorp, één slag boven het baangemiddelde. Daarmee staat hij voorlopig gedeeld 43e, al kon niet iedereen de tweede ronde vrijdag afmaken. Die wordt daardoor zaterdagochtend voltooid.
17 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Italiaan Matteo Arnaldi heeft zich afgemeld voor zijn halve finale op Roland Garros van vrijdagavond tegen landgenoot Flavio Cobolli. De 25-jarige tennisser, die als mondiale nummer 104 aan het toernooi begon, heeft last van een virus en heeft zich op het laatste moment teruggetrokken. Daardoor speelt Cobolli zondag de finale tegen de Duitser Alexander Zverev.
19 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen heeft de derde tijd gereden bij de tweede vrije training van de GP van Monaco. Net als in de eerste vrije training waren ook nu de twee Ferrari's sneller dan de 28-jarige Nederlander.
21 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich geplaatst voor de finale op Roland Garros. De Duitse nummer 3 van de wereld was in de halve finale in vier sets te sterk voor Jakub Menšík uit Tsjechië: 7-5 6-2 3-6 6-3.
21 uur geleden