Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eis vijftien jaar cel voor doden moeder Almere

Eis vijftien jaar cel voor doden moeder Almere

LELYSTAD (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft vrijdag bij de rechtbank in Lelystad vijftien jaar gevangenisstraf geëist tegen de 55-jarige Richard van der L. Volgens het OM staat het vast dat de man zijn 77-jarige moeder in de nacht van 27 op 28 mei 2022 in haar woning aan het Zuidwoldepad in Almere heeft bestolen en gedood.

Van der L. ontkent. Ook tijdens een uitvoerige ondervraging door de rechtbank op donderdag volhardde hij daarin. "Ik vind het heel erg wat er gebeurd is", zei hij toen, "maar ik heb er echt niks mee te maken. Laten ze de echte dader zoeken." Volgens het OM komen zijn verklaringen neer op "gedraai en gelieg".

Het slachtoffer werd op zaterdagmiddag 28 mei 2022 dood aangetroffen in haar bed. Zij is door verstikking om het leven gekomen, aldus het OM, haar zoon Richard heeft haar gesmoord met een kussen. Van der L., afkomstig uit Lelystad, werd in september 2022 aangehouden als verdachte en zit sindsdien vast.

Meer uit Binnenland

Nederland helpt mee met droppings hulpgoederen boven Gaza

DEN HAAG (ANP) - Nederland gaat meewerken aan het droppen van hulpgoederen boven Gaza, samen met internationale partners onder leiding van Jordanië. Dat schrijft minister Caspar Veldkamp (Buitenlandse Zaken, NSC) in een Kamerbrief. De eerste dropping met Nederlandse medewerking staat gepland op 8 augustus, dan moet twee weken lang elke dag een dropping plaatsvinden.

3 uur geleden
Verkeersongeval met Nederlands gezin in Kroatië, meisje overleden

BALE (ANP) - Een 15-jarig meisje is donderdag omgekomen in Kroatië bij een verkeersongeval, melden lokale media in het land. Het ministerie van Buitenlandse Zaken bevestigt vrijdag dat het ging om de auto van een Nederlandse familie, na berichtgeving van De Telegraaf. Het ministerie verleent consulaire bijstand en wil vanwege privacyredenen verder niets zeggen over het ongeluk.

9 uur geleden
Bromfietser overleden na botsing met fietser en bus in Nijmegen

NIJMEGEN (ANP) - Door een ernstig ongeluk op de Daalseweg in Nijmegen is vrijdagochtend de bestuurder van een bromfiets om het leven gekomen. Dat meldt de politie. Het slachtoffer is een 64-jarige man uit de Gelderse stad.

10 uur geleden
Politie brengt verdachten rellen PSV-feest herkenbaar in beeld

EINDHOVEN (ANP) - De politie heeft herkenbare beelden vrijgegeven van twee verdachten die worden gezocht voor de rellen rond het kampioensfeest van PSV in mei.

12 uur geleden
Storing Odido voorbij, oorzaak lag bij onderhoud aan datacenters

DEN HAAG (ANP) - De storing bij Odido is voorbij, meldt een woordvoerder van de telecomprovider. Door de storing waren er problemen met mobiel bellen, sms'en en internet. De problemen werden veroorzaakt door onderhoudswerkzaamheden aan datacenters, waarbij bepaalde updates niet correct zijn doorgevoerd.

12 uur geleden
Provincie Gelderland wenst Vitesse-supporters veel sterkte

ARNHEM (ANP) - De provincie Gelderland vindt het "spijtig om te horen" dat Vitesse na 133 jaar zijn positie in het profvoetbal verliest. "We wensen de medewerkers, supporters en andere betrokkenen veel sterkte met dit nieuws", zegt gedeputeerde Helga Witjes.

12 uur geleden
Ondanks storing Odido zijn meeste veiligheidsregio's bereikbaar

DEN HAAG (ANP) - De meeste veiligheidsregio's in Nederland zijn, ondanks de storing bij telecomprovider Odido, bereikbaar voor bellers naar noodnummer 112. Dat melden ze op sociale media. Wel kunnen Odido-gebruikers zelf mogelijk de hulpdiensten niet bereiken.

13 uur geleden