Eis vijf jaar cel voor verkrachtingen door spiritueel 'healer'
DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag bij de rechtbank in Den Haag vijf jaar cel geëist tegen de 67-jarige Luis M.G. voor het verkrachten van twee jonge vrouwen die bij hem waren gekomen voor een spirituele 'healing'. "Ze kwamen beiden met een hulpvraag, waren kwetsbaar en daar heeft hij misbruik van gemaakt", aldus de officier van justitie in de onderbouwing van haar strafeis.
Een van de aangeefsters was naar M.G. gegaan met onder meer hoofdpijnklachten. Op 23 december 2019 voerde de verdachte de vrouw in een tuinschuurtje in Den Haag dronken, aldus justitie, om vervolgens vergaande seksuele handelingen met haar te plegen. De vrouw deed pas in 2023 aangifte, omdat haar ouders er eerder niet achter stonden.
In augustus 2024 volgde een aangifte van een tweede slachtoffer, waarbij M.G. een soortgelijke, volgens de officier "geraffineerde" werkwijze hanteerde. De man bouwde eerst een band op met de vrouwen, aldus het OM, om uiteindelijk toe te slaan nadat hij hen had laten drinken.
Ongeloofwaardige verklaring
M.G. ontkent de beschuldigingen. "Ik heb niks gedaan", zei hij aan het slot van zijn rechtszaak. Volgens de officier heeft hij wisselende en ongeloofwaardige verklaringen afgelegd. De verklaringen van de aangeefsters acht zij betrouwbaar. Beiden lieten hun advocaten spreekrechtverklaringen voordragen, waaruit bleek hoe diep de gebeurtenissen in hun levens hebben ingegrepen. "Ik voelde me vies, kapot en was volledig de controle kwijt", aldus een van hen. Het bracht de vrouw tot suïcidale gedachten. Het andere slachtoffer wilde niet bij de zitting zijn. "De gedachte aan een confrontatie met de man die mijn leven heeft verwoest, beneemt me de adem", tekende zij op in haar verklaring.
De verdachte is eerder veroordeeld voor het plegen van ontucht en loopt nog in een proeftijd van die zaak. Het OM wil ook een beroeps- en een contactverbod voor vijf jaar. M.G.'s advocaat noemde de geëiste celstraf "buitensporig".
De rechtbank doet uitspraak op 2 april.
Meer uit Binnenland
NIJMEGEN (ANP) - Van de vijf verdachten die vorige week zijn aangehouden voor betrokkenheid bij een dodelijk schietincident in Nijmegen op 21 juli, zijn er drie vrijgelaten. Een 19-jarige verdachte uit Amsterdam en een minderjarige verdachte uit Hoorn zijn voorgeleid aan de rechter-commissaris en blijven veertien dagen langer in voorarrest. Dit meldt het Openbaar Ministerie.
12 minuten geledenGENT (ANP) - Het hof van assisen in Gent heeft Dave De K. (39) veroordeeld tot een celstraf van dertig jaar voor het ontvoeren en doden van de Vlaamse kleuter Dean in januari 2022. Het lichaam van de 4-jarige Dean werd op 17 januari 2022 in Nederland gevonden in de bosjes van het voormalige werkeiland Neeltje Jans in Zeeland.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Dat premier Rob Jetten volgend jaar een kind krijgt met zijn partner Nicolás Keenan is "hartstikke mooi nieuws", zegt de voorzitter van Stichting Meer dan Gewenst, Arnoud Breitbarth. Die organisatie zet zich in voor lhbti+'ers met een gezin of kinderwens. "We hopen dat draagmoederschap hierdoor wat bekender en normaler wordt."
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Bibliotheek Rotterdam toont tijdens de komende Erasmusweek een boek van de filosoof dat lange tijd verloren werd gewaand. Het gaat om La civilité puerile, een Franse bewerking van Erasmus' handboek over goede manieren voor kinderen. Het boekje uit 1609 maakt nu onderdeel uit van de Rotterdamse UNESCO-Erasmuscollectie.
2 uur geledenROZENBURG (ANP) - De Calandbrug in het Botlekgebied bij Rotterdam kampt weer met een storing. De brug is volgens ProRail sinds maandagochtend niet te gebruiken voor wegverkeer en ook scheepvaart kan niet onder de brug door. ProRail weet nog niet hoelang het herstel gaat duren.
3 uur geledenBEEK EN DONK (ANP) - De 56-jarige man die ervan wordt verdacht een vrouw om het leven te hebben gebracht in Beek en Donk, had een relatie met haar. Dat bevestigt de politie desgevraagd.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft het reisadvies voor Frankrijk aangepast. Het ministerie waarschuwt Nederlanders in Frankrijk voor gewelddadige demonstraties in het land. De kleur van het reisadvies blijft geel.
3 uur geleden