Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eis van 18 jaar cel voor doodschieten van Mike Duif in 1996

Eis van 18 jaar cel voor doodschieten van Mike Duif in 1996

ARNHEM (ANP) - Voor het doodschieten van Amersfoorter Mike Duif in februari 1996 heeft het Openbaar Ministerie dinsdag een celstraf van achttien jaar geëist tegen de vermeende schutter David L. (55).

De nu 55-jarige verdachte is volgens het Openbaar Ministerie een bekende van het slachtoffer. Hij werd eerder in april 1996 al aangehouden als verdachte, maar er was destijds onvoldoende bewijs. L. werd in april vorig jaar opnieuw gearresteerd als verdachte.

Mike Duif kwam op 26-jarige leeftijd om het leven in zijn eigen flatwoning aan de Ariaweg in Amersfoort. Hij was doodgeschoten met meerdere kogels door zijn hoofd en lichaam. Hij werd 's avonds gevonden door een huisgenoot. Lange tijd bleef de moord onopgelost, tot in 2020 een anonieme getuige zich meldde bij het coldcaseteam van de politie. Die vertelde dat de verdachte had bekend het slachtoffer te hebben doodgeschoten.

Vergrote bewijsvoering

In het onderzoek dat volgde werd meer bewijs gevonden, omdat L. de moord aan twee undercoveragenten opbiechtte. Daarnaast wisten familieleden van zijn toenmalige vriendin aan de politie te vertellen dat hij haar destijds zou hebben verteld dat hij Duif gedood had. Zijn inmiddels overleden vriendin zou met hulp van een familielid het wapen en de kleding hebben weggegooid.

Het motief voor de moord zou een ruzie om geld zijn. Duif zat met L. in een louche handel van gestolen computeronderdelen. Vlak voor zijn dood had Duif een grote som geld verdiend. De verdachte wist hier van af en had volgens het OM op dat moment geld nodig om een deurwaarder te betalen. Volgens het OM werd de diefstal van 13.000 euro de reden om Duif dood te schieten. Dat de verdachte nooit openheid van zaken heeft gegeven, rekent het OM hem 27 jaar na dato extra aan.

Meer uit Binnenland

Opnieuw natuurbrand in Wijchen

WIJCHEN (ANP) - In het Gelderse Wijchen, bij Nijmegen, woedt aan de Geitweg een natuurbrand. Dat meldt de veiligheidsregio. In de omgeving van Wijchen waren op zondag al meer natuurbranden.

12 uur geleden
Veel brandweer bij natuurbrand in Wijchen

WIJCHEN (ANP) - Aan de Heumenseweg in Wijchen (Gelderland) woedde zondag een natuurbrand. De brandweer ging met meerdere eenheden ter plaatse, maar de brand is inmiddels geblust.

14 uur geleden
Politie: verdachte van steekpartijen Rotterdam krijgt zorg

ROTTERDAM (ANP) - De 26-jarige man die zaterdag in Rotterdam vermoedelijk betrokken was bij meerdere steekpartijen vertoonde "onbegrepen gedrag". Volgens de politie blijft hij verdachte, maar krijgt hij ook de benodigde zorg.

15 uur geleden
Hoge temperaturen op komst, kans op vijfde regionale hittegolf

HOUTEN (ANP) - De temperaturen lopen komende week vanaf woensdag weer op. Weeronline verwacht dat het donderdag en vrijdag lokaal 30 tot 35 graden wordt. Daardoor is de kans op een vijfde regionale hittegolf deze zomer groot.

16 uur geleden
Natuurbrand Herperduin onder controle, brandweer blijft nablussen

OSS (ANP) - De natuurbrand in Herperduin bij Oss is onder controle. Het vuur heeft zich niet verder verspreid. De brandweer blijft nog wel nablussen om te voorkomen dat de brand weer oplaait, meldt de veiligheidsregio.

19 uur geleden
Weeronline: weer lijkt gunstig om zonsverduistering te zien

HOUTEN (ANP) - De weersomstandigheden lijken gunstig om woensdag in ons land de gedeeltelijke zonsverduistering te kunnen zien. Weeronline verwacht, zoals het er nu naar uitziet, geen grootschalige, lage bewolking die het zicht belemmert. Om het verschijnsel goed te kunnen aanschouwen, is helder weer nodig.

20 uur geleden
Natuurbrand in Herperduin bij Oss, veel brandweer aanwezig

OSS (ANP) - In natuurgebied Herpenduin, in de Noord-Brabantse gemeente Oss, woedt zondagochtend een natuurbrand. De brandweer is met veel voertuigen, onder meer waterwagens, aanwezig. Volgens een woordvoerster van de veiligheidsregio gaat het om een gebied van 100 bij 150 meter.

20 uur geleden