Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eis van 16 jaar cel voor wurgen boekhouder in Heeg

Eis van 16 jaar cel voor wurgen boekhouder in Heeg

LEEUWARDEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft in hoger beroep voor het gerechtshof in Leeuwarden zestien jaar cel geëist tegen een 55-jarige man uit Joure, die wordt verdacht van het doden van de 56-jarige boekhouder Hans Boschma uit Heeg. Het slachtoffer werd op 6 februari 2018 in zijn kantoor gevonden met een strop om de hals. Eerst werd gedacht aan zelfmoord, maar al snel werd duidelijk dat het slachtoffer met het scheepstouw was gewurgd. De zelfmoord is in scène gezet, meent het OM.

De verdachte ontkende aanvankelijk dat hij in het kantoorpand was geweest. Hij paste zijn verklaring aan nadat hij was geconfronteerd met onder meer DNA-bewijs. Toen verklaarde hij dat het slachtoffer hem had aangevallen en dat hij hem doodde om zichzelf te redden.

Justitie gelooft het zelfverdedigingsverhaal niet onder meer op basis van het sporenbeeld en hekelt het feit dat de man de nabestaanden van het slachtoffer in het ongewisse laat over wat er werkelijk is gebeurd. De verdachte zou in grote financiële nood hebben verkeerd. Hij heeft de boekhouder op de fatale dag 17.000 euro afhandig gemaakt door die van diens rekening over te boeken.

Zestien jaar

De rechtbank legde de man eerder zestien jaar cel op. De verdachte is tegen dat vonnis in hoger beroep gegaan. Ook de rechtbank oordeelde dat de zelfmoord was geënsceneerd.

Het hof doet uitspraak op 25 september.

Meer uit Binnenland

Partijen teleurgesteld over ontruiming uitvak tijdens IJsselderby

DEVENTER (ANP) - De gemeente Zwolle, de gemeente Deventer, de politie en voetbalclubs Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zijn "zeer teleurgesteld" dat de wedstrijd tussen Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zondagmiddag na een ontruimingsactie van de ME van start moest gaan zonder gevuld uitvak. Dat laten ze in een gezamenlijke verklaring weten.

3 uur geleden
Huldiging PSV dinsdag op Stadhuisplein in Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - De gemeente Eindhoven feliciteert PSV met de landstitel en kondigt aan dat de huldiging dinsdag plaatsvindt op het Stadhuisplein.

3 uur geleden
Douane vindt ruim 1400 kilo cocaïne in Rotterdamse haven

ROTTERDAM (ANP) - De douane heeft zaterdag ruim 1400 kilo cocaïne gevonden in de haven van Rotterdam. De drugs waren verspreid over drie containers, waarbij "afwijkingen" werden gezien, meldt het Openbaar Ministerie.

4 uur geleden
Politie doet onderzoek naar gedeelde video na explosie Nijkerk

NIJKERK (ANP) - De politie neemt een video over de explosie bij het Israëlcentrum in Nijkerk mee in het onderzoek. Dat zegt een woordvoerster van de politie. Die video is door de pro-Iraanse groep Harakat Ashab al-Yamin al-Islamiya (HAYI) online gezet. Vrijdagavond ontplofte er een voorwerp bij het hek van het gebouw waar de stichting Christenen voor Israël is gehuisvest. De schade bleef beperkt en er raakte niemand gewond.

6 uur geleden
Pro-Iraanse beweging zet video over ontploffing Nijkerk online

NIJKERK (ANP) - De pro-Iraanse groep Harakat Ashab al-Yamin al-Islamiya (HAYI) heeft een video online gezet over de explosie in Nijkerk. Dat meldt de SITE Intelligence Group, een Amerikaanse groep die wereldwijd extremistische groeperingen monitort. Onduidelijk is of de beweging de ontploffing daarmee opeist.

15 uur geleden
Burgemeester Nijkerk na explosie: vreselijk en onacceptabel

NIJKERK (ANP) - Burgemeester Tinet de Jonge-Ruitenbeek van Nijkerk noemt de explosie bij het Israëlcentrum onacceptabel. Ze is zaterdag bij het centrum geweest om met de medewerkers te praten. "Ik ben onder de indruk van hun veerkracht."

1 dag geleden
Politie onderzoekt explosie Nijkerk en zoekt in zwart geklede man

NIJKERK (ANP) - De politie is een uitgebreid onderzoek begonnen naar de explosie vrijdagavond laat bij het Israëlcentrum in Nijkerk (Gelderland). Er is sporenonderzoek gedaan en zaterdag volgt een buurtonderzoek. Volgens de politie is gebleken dat een in het zwart geklede persoon het explosief bij het pand heeft geplaatst.

1 dag geleden