Eis van 16 jaar cel voor wurgen boekhouder in Heeg
LEEUWARDEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft in hoger beroep voor het gerechtshof in Leeuwarden zestien jaar cel geëist tegen een 55-jarige man uit Joure, die wordt verdacht van het doden van de 56-jarige boekhouder Hans Boschma uit Heeg. Het slachtoffer werd op 6 februari 2018 in zijn kantoor gevonden met een strop om de hals. Eerst werd gedacht aan zelfmoord, maar al snel werd duidelijk dat het slachtoffer met het scheepstouw was gewurgd. De zelfmoord is in scène gezet, meent het OM.
De verdachte ontkende aanvankelijk dat hij in het kantoorpand was geweest. Hij paste zijn verklaring aan nadat hij was geconfronteerd met onder meer DNA-bewijs. Toen verklaarde hij dat het slachtoffer hem had aangevallen en dat hij hem doodde om zichzelf te redden.
Justitie gelooft het zelfverdedigingsverhaal niet onder meer op basis van het sporenbeeld en hekelt het feit dat de man de nabestaanden van het slachtoffer in het ongewisse laat over wat er werkelijk is gebeurd. De verdachte zou in grote financiële nood hebben verkeerd. Hij heeft de boekhouder op de fatale dag 17.000 euro afhandig gemaakt door die van diens rekening over te boeken.
Zestien jaar
De rechtbank legde de man eerder zestien jaar cel op. De verdachte is tegen dat vonnis in hoger beroep gegaan. Ook de rechtbank oordeelde dat de zelfmoord was geënsceneerd.
Het hof doet uitspraak op 25 september.
Meer uit Binnenland
DEN BOSCH (ANP) - In Den Bosch werd maandagavond gedemonstreerd op de Beverspijken, op een bedrijventerrein waar een toekomstig azc moet komen. Het was het derde protest daar in een week tijd.
1 uur geledenNOARDBURGUM (ANP) - Drie van de acht verdachten die afgelopen weekend zijn aangehouden na een steekpartij in het Friese dorp Noardburgum zijn vrijgelaten. Het gaat om een 18-jarige vrouw uit de gemeente Westerwolde en twee meisjes uit Franeker en Leeuwarden, meldt de politie. Ze blijven net als de vijf die nog vastzitten verdachten in het onderzoek.
3 uur geledenVENLO (ANP) - De burgemeester van Venlo, Antoin Scholten, is "geschokt" door het nieuws dat een meisje is doodgestoken in Blerick, dat in de gemeente Venlo ligt. De burgemeester zal "zich vanzelfsprekend blijvend laten informeren door de politie", zo staat in een schriftelijke reactie. "Inhoudelijk zal de burgemeester niet op de zaak ingaan zolang het onderzoek door politie nog loopt."
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) waarschuwt voor vijf libidoverhogende middelen. Het gaat om LibiForMe, Mr Stiff (in vloeibare vorm en als capsules), Night Longer Mixed Herbal Blend en Ayibogan Natural.
6 uur geledenDOKKUM (ANP) - Bij de gemeente Noardeast-Fryslân zijn tot nu toe drie demonstraties aangemeld rond Koningsdag. Dat meldt een woordvoerder van de Friese gemeente waar Dokkum onder valt, de stad waar koning Willem-Alexander en zijn familie maandag Koningsdag vieren. Demonstraties die vooraf zijn aangemeld, krijgen een vak toegewezen aan de route, "binnen hoor- en zichtafstand van de koninklijke familie", laat de woordvoerder weten.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Energiebedrijven zijn positief over de energiemaatregelen die het kabinet heeft aangekondigd. "Het kabinet houdt hiermee regie. Het is goed dat veel maatregelen in het teken staan van verduurzaming, en daarmee ook onze strategische autonomie", zegt branchekoepel Energie-Nederland.
6 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De transportsector vindt het steunpakket vanuit de overheid vanwege de hoge brandstofprijzen "ernstig tekortschieten". Als reactie op de dure diesel gaat per 1 juli voor een periode van zes maanden de wegenbelasting voor vrachtwagens omlaag. "De geboden verlichting staat in geen verhouding tot de dagelijkse kostenexplosie waarmee transportbedrijven worden geconfronteerd", reageert branchevereniging Transport en Logistiek Nederland (TLN).
6 uur geleden