Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eis van 16 jaar cel voor doodsteken vriendin in woning Amsterdam

Eis van 16 jaar cel voor doodsteken vriendin in woning Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag zestien jaar cel geëist tegen de 51-jarige José van der W. voor het doden van zijn vriendin in mei vorig jaar. Het lichaam van de 56-jarige Bulgaarse werd door de politie gevonden in haar woning aan de Nieuwendijk in de Amsterdamse binnenstad, na een tip van een buurman.

De vrouw is vermoedelijk in de nacht van 3 op 4 mei 2024 om het leven gebracht. Zij was tien keer gestoken. "Het slachtoffer is buitengewoon gewelddadig om het leven gebracht", zei de officier van justitie. Ze neemt het Van der W. kwalijk dat hij haar geen hulp heeft geboden. "Hij heeft haar laten sterven, daarna heeft hij zich alleen drukgemaakt over hoe hij zijn straf kon ontlopen." Een "toonbeeld van femicide", vinden de nabestaanden.

De verdachte was die nacht enkele uren bij het slachtoffer op bezoek. Van der W. is op 5 mei vorig jaar aangehouden. Hij ontkent iedere betrokkenheid. "Ik ben niet schuldig aan haar dood", zei hij tijdens de zitting in de Amsterdamse rechtbank. Volgens de verdachte hadden hij en het slachtoffer een goede relatie en trouwplannen.

Bloedsporen

Een buurman hoorde die fatale nacht lawaai in het huis. Tegen 03.00 uur hoorde hij een "ijzige gil" en vervolgens stilte. Daarna zou Van der W. zijn teruggereden naar zijn woonplaats Tiel, denkt het OM. Getuigen hebben hem in Amsterdam zien lopen met bloed op zijn kleding en schoenen. Beide zijn later niet meer aangetroffen. "Alles wijst erop dat verdachte belastend materiaal heeft kwijtgemaakt", aldus de officier.

In het huis zijn twee afgebroken messen gevonden. Ook zijn op verschillende plekken bloedsporen aangetroffen van het slachtoffer en de verdachte. Hij wijt dit aan verwondingen die hij eerder opliep tijdens het schoonmaken van een aquarium en bij het snijden van vlees. Justitie denkt dat het gebeurde toen hij instak op het slachtoffer.

Uitspraak

Verder is de handafdruk van de verdachte gevonden in het bloed van het slachtoffer op de wasmachine. Volgens Van der W. is het mogelijk gebeurd toen hij haar hielp bij een bloedneus. Ook op straat is een bloedspoor aangetroffen, vanaf de woning, richting de auto van Van der W. Daarin is zowel zijn bloed als dat van het slachtoffer aangetroffen.

De verdediging vroeg de rechtbank om vrijspraak, onder meer omdat er geen DNA op de messen is aangetroffen. "Het cruciale forensische bewijs dat daderschap zou moeten bewijzen, ontbreekt volledig", zei zijn advocaat. "Hij staat terecht voor een misdrijf dat hij niet heeft gepleegd."

De rechtbank doet op 3 december uitspraak.

Meer uit Binnenland

Milieuclubs vinden energiemaatregelen kabinet niet genoeg

DEN HAAG (ANP) - De energiemaatregelen van het kabinet doen nauwelijks iets aan het verminderen van de afhankelijkheid van olie en gas, vindt Milieudefensie. "Als dit het is, dan blijft het kabinet water naar de zee dragen", zegt directeur Donald Pols. Volgens Natuur & Milieu biedt het pakket voor de langere termijn "nog weinig houvast voor echte verduurzaming en afbouw van fossiele brandstoffen".

3 minuten geleden
Kabinet trekt ruim 950 miljoen euro uit voor energiemaatregelen

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet trekt 627 miljoen euro uit om de gestegen energieprijzen voor burgers, ondernemers, vissers en boeren te verzachten. Ook wordt 340 miljoen euro verminderd aan belastingen. Het wordt voor een groot deel betaald door andere belastingen, zoals de accijnzen op alcohol, te verhogen.

1 uur geleden
Boekholt wil minder strenge huurwet, hogere huren mogelijk

DEN HAAG (ANP) - Verhuurders moeten meer kunnen vragen voor dure huurhuizen, nieuwbouw en huizen zonder tuin of balkon. Dat wil woonminister Elanor Boekholt-O'Sullivan regelen in een versoepeling van de huurwet. Op die manier hoopt ze dat er meer huizen beschikbaar zijn voor het middensegment.

1 uur geleden
Meisje doodgestoken in woning Blerick, man en vrouw vast

BLERICK (ANP) - Een meisje is maandagochtend omgekomen door een steekincident in een woning aan de Elzenstraat in het Limburgse Blerick, meldt de politie. Een man en vrouw, de bewoners van het pand, zijn opgepakt.

3 uur geleden
RIVM stelt voor sigarettenfilters te verbieden om microplastics

BILTHOVEN (ANP) - Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) oppert een verbod op de filters van sigaretten. Volgens het instituut komen er dan minder zogeheten microplastics in het milieu, terwijl het geen verschil zou maken voor de gezondheid van rokers.

5 uur geleden
Massaclaim gestart tegen Odido om privacyschending

AMSTERDAM (ANP) - Privacystichting Consumers United in Court (CUIC) is maandag een collectieve procedure gestart tegen Odido. Dit vanwege een recent lek waarbij data van ruim zes miljoen Nederlanders zijn buitgemaakt. Het consumentencollectief noemt Odido op meerdere punten nalatig en wil onder meer genoegdoening voor iedereen van wie gegevens nu op straat liggen.

5 uur geleden
Supporters en spelers van AZ vieren bekeroverwinning in Alkmaar

ALKMAAR (ANP) - De spelers van AZ zijn zondagavond laat uitbundig bejubeld door een grote menigte supporters. Iets voor middernacht verscheen de AZ-selectie, die eerder op de dag de bekerfinale met 5-1 van NEC won, op het bordes van het AFAS Stadion in Alkmaar. De uitzinnige fans, uitgedost met vlaggen en sjaaltjes van AZ, dansten, zongen en juichten onder dat balkon, omringd door de rook van enorme hoeveelheden afgestoken vuurwerk en brandende fakkels, zo was te zien op een livestream van NH Nieuws.

12 uur geleden