Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eis van 16 jaar cel tegen Piet S. voor drugshandel en witwassen

Eis van 16 jaar cel tegen Piet S. voor drugshandel en witwassen

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft vrijdag in de rechtbank van Den Haag zestien jaar cel geëist tegen Piet S. voor onder meer drugshandel en het witwassen van het geld dat hij daarmee verdiende. S. (67) stond volgens het OM aan het hoofd van een criminele organisatie. Hij zou hebben opgetreden als "een internationale criminele drugsmakelaar". Een godfather wil justitie hem niet noemen, maar een "eindbaas" zou hij wel zijn.

Justitie denkt dat de man, die een decennialange reputatie heeft in de onderwereld, een vinger in de pap had aan zowel de ontvangst- als de verstuurkant in de drugshandel. Hij zou "bepalend" zijn geweest bij de opzet van transportlijnen voor drugs. Het OM benoemt dat "alle soorten drugs" voorbijkomen in het dossier, zowel cocaïne en heroïne als synthetische drugs en grondstoffen daarvoor.

Naast de drugsgerelateerde verdenkingen, was Piet S. volgens het OM samen met zijn zoon Freddy S. betrokken bij de illegale goksite Edobet. Het tweetal zou zich hebben ingekocht. Eerder werd al bekend dat oud-profvoetballers Wesley Sneijder en Dirk Kuijt als getuigen waren gehoord, omdat hun namen opdoken in het onderzoek naar Edobet.

Andere verdachten

In de omvangrijke zaak-Taxus wordt Piet S. ook verdacht van één geweldsincident, namelijk mishandeling en vrijheidsberoving van twee mannen in de zomer van 2019.

Meer dan twintig verdachten die in meer of mindere mate deel zouden hebben uitgemaakt van de criminele organisatie staan terecht. Het merendeel hoorde vrijdag hun strafeisen, die varieerden van 8 maanden tot 11 jaar cel. Freddy S. hoorde 6 jaar tegen zich eisen. De man die een coördinerende rol zou hebben wat betreft de drugstransporten, Gijsbert van T., hoorde een eis van 10 jaar.

Bewijs

Het bewijs dat justitie in handen denkt te hebben, bestaat onder meer uit ontsleutelde berichten en afgeluisterde gesprekken. Zo werd in onderschepte communicatie gesproken over het ‘zwanger maken’ van containers, wat zou betekenen dat pakketten drugs in zeecontainers worden gestopt.

S. zei tijdens eerdere zittingen dat hij zelf niet bezig was met drugshandel, maar dat hij een soort scheidsrechter was voor criminele groepen en ook advies gaf. Deze verklaring schuift het OM terzijde. Uit de berichten zou volgens justitie blijken dat hij zich "allesbehalve passief opstelt".

Hervatting rechtszaak

De megazaak loopt al sinds december 2020, toen was een eerste niet-inhoudelijke zitting bij de rechtbank. Vanaf 5 juni wordt de zaak weer hervat met de pleidooien.

Meer uit Binnenland

Meeste ouders eens met helmplicht e-bike, jongeren veel minder

DEN HAAG (ANP) - Zes op de tien jongeren tussen de 12 en 18 jaar zijn van plan een helm te gaan dragen op de elektrische fiets of fatbike, als dit volgend jaar voor minderjarigen verplicht wordt. Zin hebben zij er niet in, slechts ongeveer de helft is het eens met de maatregel. Bij ouders is het draagvlak groter: acht op de tien vinden de helmplicht een goed idee.

6 minuten geleden
Kwart miljoen euro in Groningse subsidiepot wolfwerende rasters

GRONINGEN (ANP) - De provincie Groningen heeft voor het eerst geld vrijgemaakt voor schapen- en geitenhouders die wolfwerende rasters willen plaatsen. In totaal is voor dit jaar 250.000 euro beschikbaar. Voor elke aanvrager geldt een minimumbedrag van 570 euro en een maximumbedrag van 30.000 euro.

7 minuten geleden
Natuur & Milieu blij met 'wijs besluit' Kamer over A27

DEN HAAG (ANP) - Natuur & Milieu is "ongelofelijk blij" dat de meerderheid van de Tweede Kamer zich schaart achter het alternatieve plan voor de A27 bij Amelisweerd, waardoor geen bos hoeft te worden gekapt. De milieuorganisatie noemt het een "wijs besluit" en ziet daarin ook een mooi voorbeeld voor andere grote infrastructurele projecten.

8 minuten geleden
NS past dienstregeling in noorden aan om verwachte sneeuw en ijs

UTRECHT (ANP) - De NS neemt voorzorgsmaatregelen in het noorden van het land omdat daar sneeuw en ijzel worden verwacht. Mensen die van en naar Groningen, Friesland en Drenthe reizen, moeten woensdagochtend daarom een keer extra overstappen in Zwolle.

10 minuten geleden
F-35's oefenen 'voor oorlog' tussen de toeristen op Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - F-35-gevechtsvliegtuigen hebben dinsdag voor het eerst vanaf Schiphol gevlogen. De F-35's oefenden voor oorlogstijd vanaf Nederlands belangrijkste burgerluchthaven, terwijl de normale passagiers- en vrachtvluchten gewoon doorgingen. Zonder enige overlast, zegt Schiphol, op het "ongelooflijke lawaai" van de straaljagers na.

13 minuten geleden
Rederijen: Waddeneilanden zijn gebaat bij snellere nachtvaart

VLIELAND (ANP) - Rederijen tonen zich voorzichtig positief over het advies van onderzoeksinstituut MARIN over de maximumsnelheid van watertaxi's op de Waddenzee. Volgens het instituut kunnen watertaxi's daar onder voorwaarden in het donker veilig 40 kilometer per uur varen. Nu geldt een maximumsnelheid van 20 kilometer per uur.

1 uur geleden
Taakstraf en jeugddetentie voor mishandeling van Tamara Elbaz

AMSTERDAM (ANP) - Twee verdachten zijn dinsdag door de rechtbank van Amsterdam schuldig bevonden aan de zware mishandeling van realityster Tamara Elbaz. Een 18-jarige verdachte kreeg een taakstraf van 160 uur en 23 dagen jeugddetentie. De andere verdachte (17) is veroordeeld tot een taakstraf van 140 uur en 10 dagen jeugddetentie.

3 uur geleden