Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eis van 16 jaar cel tegen Piet S. voor drugshandel en witwassen

Eis van 16 jaar cel tegen Piet S. voor drugshandel en witwassen

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft vrijdag in de rechtbank van Den Haag zestien jaar cel geëist tegen Piet S. voor onder meer drugshandel en het witwassen van het geld dat hij daarmee verdiende. S. (67) stond volgens het OM aan het hoofd van een criminele organisatie. Hij zou hebben opgetreden als "een internationale criminele drugsmakelaar". Een godfather wil justitie hem niet noemen, maar een "eindbaas" zou hij wel zijn.

Justitie denkt dat de man, die een decennialange reputatie heeft in de onderwereld, een vinger in de pap had aan zowel de ontvangst- als de verstuurkant in de drugshandel. Hij zou "bepalend" zijn geweest bij de opzet van transportlijnen voor drugs. Het OM benoemt dat "alle soorten drugs" voorbijkomen in het dossier, zowel cocaïne en heroïne als synthetische drugs en grondstoffen daarvoor.

Naast de drugsgerelateerde verdenkingen, was Piet S. volgens het OM samen met zijn zoon Freddy S. betrokken bij de illegale goksite Edobet. Het tweetal zou zich hebben ingekocht. Eerder werd al bekend dat oud-profvoetballers Wesley Sneijder en Dirk Kuijt als getuigen waren gehoord, omdat hun namen opdoken in het onderzoek naar Edobet.

Andere verdachten

In de omvangrijke zaak-Taxus wordt Piet S. ook verdacht van één geweldsincident, namelijk mishandeling en vrijheidsberoving van twee mannen in de zomer van 2019.

Meer dan twintig verdachten die in meer of mindere mate deel zouden hebben uitgemaakt van de criminele organisatie staan terecht. Het merendeel hoorde vrijdag hun strafeisen, die varieerden van 8 maanden tot 11 jaar cel. Freddy S. hoorde 6 jaar tegen zich eisen. De man die een coördinerende rol zou hebben wat betreft de drugstransporten, Gijsbert van T., hoorde een eis van 10 jaar.

Bewijs

Het bewijs dat justitie in handen denkt te hebben, bestaat onder meer uit ontsleutelde berichten en afgeluisterde gesprekken. Zo werd in onderschepte communicatie gesproken over het ‘zwanger maken’ van containers, wat zou betekenen dat pakketten drugs in zeecontainers worden gestopt.

S. zei tijdens eerdere zittingen dat hij zelf niet bezig was met drugshandel, maar dat hij een soort scheidsrechter was voor criminele groepen en ook advies gaf. Deze verklaring schuift het OM terzijde. Uit de berichten zou volgens justitie blijken dat hij zich "allesbehalve passief opstelt".

Hervatting rechtszaak

De megazaak loopt al sinds december 2020, toen was een eerste niet-inhoudelijke zitting bij de rechtbank. Vanaf 5 juni wordt de zaak weer hervat met de pleidooien.

Meer uit Binnenland

Bertram: gemeenten mogen lokale regels maken over staalslakken

DEN HAAG (ANP) - Gemeenten mogen zelf regels maken over het gebruik van onder meer staalslakken. Dat schrijft staatssecretaris Annet Bertram (Milieu, CDA) in een Kamerbrief nadat hierover onduidelijkheid was ontstaan onder gemeenten. Landelijk is er al een tijdelijk verbod en een vergunningplicht voor staalslakken, omdat dit restproduct van de staalproductie giftig kan zijn.

4 minuten geleden
Aanhoudingen na explosie waren bij synagoge in Hillegersberg

ROTTERDAM (ANP) - De vier mensen die betrokken zouden zijn bij de explosie in de nacht van donderdag op vrijdag bij de synagoge aan het A.B.N. Davidsplein in de Rotterdamse wijk Blijdorp, werden aangehouden bij een andere Rotterdamse synagoge, in de wijk Hillegersberg. Die synagoge ligt op zo'n 6 kilometer afstand van de Nederlands-Israëlitische Gemeente Rotterdam, waar de explosie plaatsvond.

1 uur geleden
Halsema: populistische leiders breken democratie af

VLAARDINGEN (ANP) - De democratische rechtsorde staat onder druk en het wordt tijd om te "waarschuwen voor groot gevaar". Dat zei de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema in Vlaardingen bij de uitreiking van de Geuzenpenning aan haar collega uit Boedapest, Gergely Karácsony. "Wij zien hoe populistische leiders democratische instituties afbreken. (...) Tientallen jaren stonden rechtsstatelijke principes niet ter discussie. Die consensus is weg. Daardoor belanden ook wij op een hellend vlak, en ik maak me zorgen dat we verder naar beneden glijden."

1 uur geleden
Kabinet wil vaart maken met verplichte verzekering zelfstandigen

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil vaart maken met plannen voor een verplichte arbeidsongeschiktheidsverzekering voor zelfstandigen. Het wetsvoorstel dat dit regelt, wordt ondanks forse kritiek van onder meer de Raad van State ingediend bij de Tweede Kamer. Dat meldde minister Thierry Aartsen (Werk, VVD) na afloop van de ministerraad.

2 uur geleden
Kroongetuigen kunnen voorwaardelijke straf krijgen

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil kroongetuigen uit de georganiseerde misdaad een voorwaardelijke straf kunnen aanbieden in ruil voor waardevolle informatie. Voorwaarde daarvoor is wel dat de getuige maximaal zes jaar celstraf zou kunnen krijgen en niet verdacht wordt van zwaardere misdaden.

3 uur geleden
Jetten noemt brand bij synagoge Rotterdam verschrikkelijk

DEN HAAG (ANP) - "Het is vooral verschrikkelijk dat dit is gebeurd en het heeft weer tot heel veel angstgevoelens geleid bij de joodse gemeenschap", zegt premier Rob Jetten over de brand bij een synagoge in Rotterdam. De politie heeft inmiddels vier verdachten aangehouden.

3 uur geleden
Rijnstate krijgt tientallen telefoontjes over gynaecoloog

ARNHEM (ANP) - Het Rijnstate heeft volgens een woordvoerder "enkele tientallen" telefoontjes gekregen naar aanleiding van het nieuws dat een gynaecoloog in de jaren '70 en '80 zeker zestien donorkinderen heeft verwekt met zijn eigen sperma.

4 uur geleden