Eis: twintig maanden cel voor schuld aan verdrinkingsdood
DEN HAAG (ANP) - Tegen de 29-jarige Roy B. uit Wernhout is donderdag twintig maanden gevangenisstraf geëist wegens dood door schuld. Volgens het Openbaar Ministerie (OM) is het B. toe te rekenen dat de 17-jarige Orlando Boldewijn op 18 februari 2018 is verdronken. "Hij heeft zijn morele plicht totaal verzaakt door niet 112 te bellen", aldus de officier van justitie donderdag bij de rechtbank in Den Haag, die B. "totale koude onverschilligheid" over het lot van Orlando verweet.
B. had die avond via de dating-app Grindr een afspraakje met het slachtoffer. Na een anonieme tip werd diens lichaam op 26 februari 2018 gevonden in het ijskoude water in de Haagse wijk Ypenburg, vlak bij het woonbootje van B. B. verklaarde bij de politie dat hij Boldewijn die nacht in het water heeft zien spartelen met de handen omhoog maar niets heeft gedaan, een verklaring die hij overigens maandag gedeeltelijk weer introk.
Tijdens die eerste zittingsdag verklaarde hij dit onder druk van de politie hebben verklaard, maar dat hij nu alleen nog maar met zekerheid wist te zeggen dat hij die nacht "iets gehoord of gezien had" in het water. Omdat hij naar eigen zeggen "helemaal in paniek was" en niet wist wat hij moest doen, belde hij geen 112 en is hij gaan slapen.
Meer uit Binnenland
DE MEERN (ANP) - De politie is zaterdag begonnen met het ontruimen van een deel van de A12, dat door klimaatactivisten van XR is bezet. Die liepen zaterdagochtend de snelweg op ter hoogte van De Meern, vlak bij Utrecht.
54 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Ondanks verzet in de Tweede Kamer verlengt het kabinet begin volgende maand het contract met Solvinity, het bedrijf dat ervoor zorgt dat DigiD kan draaien. Dat schrijft verantwoordelijk staatssecretaris Eric van der Burg (Binnenlandse Zaken) op vragen van JA21 aan de Kamer.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie bereidt zich voor op het verwijderen van de demonstranten en op het opheffen van de blokkade op de A12. Dat meldt de gemeente Utrecht op X. Klimaatdemonstranten van XR zijn bij De Meern de snelweg opgelopen. De politie wist ze niet tegen te houden.
1 uur geledenDE MEERN (ANP) - Een grote groep klimaatdemonstranten van XR is zaterdag de A12 opgelopen, ziet een ANP-verslaggever. Dat gebeurde ter hoogte van De Meern, vlakbij Utrecht. De politie probeerde hen tegen te houden, maar slaagde daar niet in.
2 uur geledenDE MEERN (ANP) - Klimaatdemonstranten van XR proberen zaterdag de A12 te betreden, ziet een ANP-verslaggever. Ze doen een poging ter hoogte van De Meern, vlakbij Utrecht. Maar de politie weet dit tot nu toe te voorkomen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het YouTube-kanaal van de zogeheten prankcaller - telefonische grappenmaker - Rouand is offline. De YouTuber gaf eerder deze week toe kort voor een fataal schietincident gebeld te hebben met Efe Y., die ervan wordt verdacht op nieuwjaarsdag twee tieners te hebben doodgeschoten in Amsterdam. Eerder ontkende Rouand nog dat hij met Efe Y. had gebeld.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Wie een rechtszaak verliest bij de Hoge Raad, hoort al jaren in de meeste gevallen niet waarom dat zo is. Dat blijkt uit cijfers van de hoogste rechter. In 2025 ontbrak een inhoudelijke motivering in 571 van de 976 gevallen waarin de Hoge Raad mensen geen gelijk gaf. Juristen zijn kritisch over de uitspraken zonder uitleg.
6 uur geleden