Eis tien jaar cel voor dodelijke schoten bij ruzie Rotterdam
ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft voor de rechtbank in Rotterdam tien jaar cel geëist tegen een 23-jarige Rotterdammer die op 20 maart vorig jaar een 46-jarige man uit Den Haag tijdens een ruzie doodschoot.
De ruzie vond plaats in de Oranjeboomstraat in de Rotterdamse wijk Feijenoord. Beveiligingscamera's hebben geregistreerd dat de mannen het met elkaar aan de stok hadden. Het latere slachtoffer sloeg de verdachte hard in het gezicht. Vervolgens escaleerde de ruzie razendsnel, aldus het OM. De verdachte trok een vuurwapen en vuurde meerdere kogels af. De Hagenaar werd geraakt en bezweek kort daarna aan zijn verwondingen.
"Hoewel de verdachte werd aangevallen, zoals op de beelden duidelijk te zien is, is er geen sprake van zelfverdediging", zei de officier van justitie ter zitting. "Jezelf op deze manier verdedigen waardoor iemand om het leven komt, gaat alle perken te buiten. Een langdurige celstraf is daarom op zijn plaats."
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De gemeente Utrecht verwacht de komende dagen nog geen antwoord te hebben op de vraag wat de oorzaak was van de explosies en brand van donderdag in het centrum van de stad. "De eerste prioriteit is de boel daar veilig krijgen", aldus een woordvoerder.
2 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Drinkwaterbedrijf Vitens heeft het kookadvies voor drinkwater voor Amersfoort en omgeving opgeheven. Dat meldt het bedrijf zondag. "De laatste testresultaten tonen aan dat het drinkwater weer volledig schoon en dus veilig is." De oorzaak van de verontreiniging, die op 5 januari werd aangetroffen, is nog niet bekend.
3 uur geledenHOUTEN (ANP) - In de nieuwe week wordt het opnieuw kouder, met aan het einde van de week veel kans op vorst, volgens Weeronline. De kans op "schaatspret" neemt daardoor toe, vooral richting het noordoosten, aldus de weerdienst.
4 uur geledenHILVERSUM (ANP) - AVROTROS heeft de serie Hila voorbij de Taliban van presentatrice Hila Noorzai offline gehaald. Aanleiding is de arrestatie van een vrouw die in de reeks te zien is, bevestigt een woordvoerder van de omroep zondag na berichtgeving door verschillende media.
6 uur geledenHOUTEN (ANP) - Het weer op Blue Monday verloopt dit jaar een stuk minder deprimerend dan de naam doet vermoeden, aldus de verwachting van Weeronline. In de ochtend kan regionaal nog nevel of mist voorkomen, maar daarna verloopt de dag in bijna het hele land zonnig, meldt de weerdienst.
10 uur geledenDE BILT (ANP) - In het midden van het land waarschuwt het KNMI in de nacht van zaterdag op zondag voor plaatselijke dichte mist. Voor de provincies Gelderland, Flevoland en Noord-Holland heeft het weerinstituut code geel afgegeven.
14 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Het dodelijke ongeval waarbij zaterdagochtend in Paramaribo vier buspassagiers omkwamen, is veroorzaakt door een Nederlander, meldt de Surinaamse politie. De 36-jarige verdachte had geen geldig rijbewijs. Hij is aangehouden en zit in een politiecel.
17 uur geleden