Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eis negen maanden voor rollatorongeluk Breda

Eis negen maanden voor rollatorongeluk Breda

BREDA (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag negen maanden cel geëist, waarvan twee voorwaardelijk, tegen Bredanaar Ouassim Z. omdat hij op 28 april in Breda een 79-jarige vrouw met een rollator omver reed, daarna over haar heen reed en ervandoor ging.

Volgens justitie heeft de man 'aanmerkelijk onvoorzichtig en onoplettend’ gereden. De man heeft bekend dat hij het ongeluk veroorzaakte. De vrouw was die avond in het donker de straat aan het oversteken met haar rollator. Z. reed de vrouw ondersteboven. Toen de politie in mei de beelden van het ongeluk verspreidde om de dader te vinden, leidde dat tot veel commotie. Daarop meldde Z. zich bij de politie. De officier eiste ook een rijverbod van twee jaar.

Z. heeft dinsdag net als de vorige keer excuses aangeboden. "Het ging niet expres. Ik stond niet op om een ongeluk te maken. Het is heel erg wat er is gebeurd.’’ De 28-jarige Bredanaar zei tijdens de zitting dat hij niet goed op de weg had gelet, omdat hij een asbak zocht onder de passagiersstoel. Daardoor nam hij de bocht te ruim en raakte hij de vrouw. Hij reed in paniek door, verklaarde hij.

Vrouw moet nog revalideren

De inmiddels 80-jarige vrouw had een verbrijzeld bekken, gezichtsbreuken, een gebroken knie en verloor veel bloed. Met haar gaat het inmiddels beter, al revalideert ze nog wel. De vrouw heeft vorige week in de gevangenis een gesprek gehad met Z. Daarin heeft ze hem zijn daad vergeven, zo bleek tijdens de zitting.

Rechters vroegen zich hardop af hoe het mogelijk was om zomaar door te rijden. Ze hintten op het gebruik van lachgas. Ruim een week voor het ongeluk, veroorzaakte Z. ook al twee aanrijdingen, met en fietser en met een lantaarnpaal. Bij één van die ongelukken werd een fles lachgas weggegooid toen de politie kwam. Volgens Z. was die echter van een inzittende en gebruikte hij geen lachgas.

De uitspraak is 3 december.

Meer uit Binnenland

Advocaten: Promes geeft steken met mes familielid toe

AMSTERDAM (ANP) - Oud-topvoetballer Quincy Promes (34) heeft toegegeven dat hij tijdens een feest in Abcoude een ver familielid "eenmaal met een zakmesje heeft gestoken". Dat zei een van de advocaten van Promes dinsdag tijdens een voorbereidende zitting in de strafzaak tegen hem. Promes heeft volgens raadsvrouw Carry Knoops zijn eerdere stilzwijgen doorbroken en "voor het eerst echt openheid van zaken gegeven".

18 minuten geleden
OM eist 7 maanden cel en contactverbod tegen rapper Kempi

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag in de rechtbank in Den Haag een celstraf van zeven maanden geëist tegen rapper Kempi, op verdenking van onder meer bedreiging en poging tot dwang. Ook wil het OM dat er een contactverbod van drie jaar wordt opgelegd aan de artiest, die eigenlijk Jerrely Slijger heet.

46 minuten geleden
Ruim 100 tips over explosies Zuidas en joodse school in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft ruim honderd tips binnengekregen over twee explosies in Amsterdam. Veel daarvan gaan over de scooter waarmee de verdachten bij de joodse school aan de Zeelandstraat aankwamen voordat daar een explosie plaatsvond, laat een woordvoerder weten.

1 uur geleden
OM België wil 13 jaar cel voor Jos Leijdekkers om import cocaïne

DENDERMONDE (ANP/BELGA) - Het Openbaar Ministerie in België heeft dertien jaar celstraf geëist tegen de veroordeelde Nederlandse drugshandelaar 'Bolle' Jos Leijdekkers voor zijn betrokkenheid bij de import van zo'n 11 ton cocaïne via de haven van Antwerpen in oktober 2023. In de rechtbank in Dendermonde stonden dinsdag 22 verdachten terecht.

3 uur geleden
Schouten gaat abseilen als opkomst Rotterdam hoger is dan in 2022

ROTTERDAM (ANP) - Burgemeester Carola Schouten heeft de inwoners van Rotterdam beloofd dat ze van de Euromast gaat abseilen als het opkomstpercentage bij de gemeenteraadsverkiezingen woensdag hoger is dan in 2022. Schouten, die naar eigen zeggen last heeft van "enorme hoogtevrees", deed de belofte in een videoboodschap op Instagram.

3 uur geleden
Aantal schademeldingen na aardbeving Drenthe verdubbeld

ROERMOND (ANP) - Het aantal schademeldingen na de dubbele aardbeving in de buurt van Assen afgelopen weekend is opgelopen tot 450. Dat laat een woordvoerder van de Commissie Mijnbouwschade weten. Dat is een verdubbeling ten opzichte van maandag, toen de teller op 226 meldingen stond.

4 uur geleden
OM eist bij hof 18 jaar cel en tbs voor misbruik oppaskinderen

DEN BOSCH (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft in hoger beroep celstraffen van achttien jaar geëist en tbs met dwangverpleging tegen Peter S. (62) en Nancy D. (57) voor het seksueel misbruik van zeven oppaskinderen in de omgeving van Eindhoven.

5 uur geleden