
Eis: celstraf ex-hoofdredacteur Gaykrant wegens kinderporno
AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft voor de rechtbank in Amsterdam anderhalf jaar cel geëist tegen Hans P., voormalig hoofdredacteur van de Gaykrant, wegens bezit en verspreiding van kinderporno. Van die eis is een half jaar voorwaardelijk. Bij de 44-jarige Amsterdammer P. zijn ruim 8500 foto's en video's aangetroffen, merendeels van kinderen onder de twaalf jaar en een deel van baby's en peuters. De officier van justitie sprak van "beelden die niet aan te zien of te horen zijn".
De officier vroeg de rechtbank aan het voorwaardelijke deel van de straf verschillende bijzondere voorwaarden te koppelen, waaronder verplichte behandeling en het meewerken aan controles van zijn computer en andere gegevensdragers.
Tijdens de ondervraging merkte de voorzitter van de rechtbank op dat het een heftig en gruwelijk dossier betrof, met daarin onder andere beelden waarop "akelige dingen met baby's' te zien waren. De regelmatig geëmotioneerde P. bekende, maar benadrukte dat hij geen pedofiele geaardheid had. Hij vertelde dat hij in de betreffende periode - tussen maart 2016 en begin dit jaar - niet goed in zijn vel zat en dat hij verslaafd was aan alcohol en drugs. Hij zou de beelden alleen hebben bekeken als hij onder invloed was. "Ik ben online afleiding gaan zoeken, ik heb dit niet uit seksuele behoefte gedaan", aldus P. Hij zou begonnen zijn uit "een bepaalde nieuwsgierigheid" die uit de hand is gelopen. "Het ging mij niet zozeer om het materiaal, maar om de virtuele aandacht en erkenning." Hij gaf aan het heel erg te vinden dat het zo ver was gekomen en dat hij graag een kans zou willen krijgen om het goed te maken.
Verminderd toerekeningsvatbaar
P. is door gedragskundigen onderzocht. Zij hebben onvoldoende aanwijzingen gevonden dat bij P. sprake zou zijn van een pedofiele stoornis. Wel zou P. een persoonlijkheidsstoornis hebben en is het gevaar op herhaling matig tot groot als hij niet wordt behandeld. P. is volgens de deskundigen verminderd toerekeningsvatbaar.
De advocaat van P. vroeg de rechtbank een straf op te leggen gelijk aan het voorarrest. Hij vroeg er rekening mee te houden dat P. "digitaal gebrandmerkt" was door de media-aandacht rond de zaak, waarbij P. met voor- en achternaam is genoemd en foto’s van hem zijn gepubliceerd. "De straf van de rechtbank eindigt, die straf is oneindig", aldus de advocaat. De rechtbank doet 21 oktober uitspraak.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De 19-jarige man uit Nijmegen die afgelopen februari met een mes het gebouw van de Tweede Kamer binnendrong, komt vanaf donderdag op vrije voeten. De rechtbank in Den Haag noemde de persoonlijke omstandigheden van Tijn B. als reden voor de schorsing van zijn hechtenis. B. moest hard huilen toen hij de beslissing van de rechtbank hoorde, hij had tijdens de korte voorbereidende zitting woensdag meerdere keren gezegd dat hij heel erg graag naar huis wil.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse politie heeft vorig jaar ruim 16 procent meer mensen preventief gefouilleerd dan het jaar ervoor, blijkt uit cijfers van de gemeente. Het aantal gefouilleerden steeg van 5398 naar 6297. Het aantal voertuigen dat preventief werd gecontroleerd, steeg met ruim 54 procent van 1537 naar 2371.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Bij de ongeveer 15.000 huishoudens in Friesland die woensdag een lagere waterdruk hadden, stroomt het water weer normaal uit de kraan. Dat meldt drinkwaterbedrijf Vitens.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het 'bestuurlijk verplaatsen' van demonstranten van Extinction Rebellion (XR) na een demonstratie in Amsterdam op 18 september 2020 was onrechtmatig. De Raad van State bevestigt daarmee een eerdere uitspraak van de rechtbank in Amsterdam.
7 uur geledenVEENENDAAL (ANP) - De gemeente Veenendaal heeft onrechtmatig gehandeld met een onderzoek naar de stichting en moskee Taubah, oordeelt de rechtbank. Veenendaal liet zonder medeweten van Taubah het bedrijf NTA onderzoek doen naar de organisatie en haar gemeenschap en schond daarmee privacyrechten.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - Zo'n 15.000 huishoudens in Friesland hebben een lagere waterdruk door de storing bij een productielocatie van Vitens. Dat meldt een woordvoerder van het drinkwaterbedrijf.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De ANWB verwacht zaterdag "uitzonderlijke verkeersdrukte" op Europese wegen. Vertrekkende en terugkerende vakantiegangers zorgen voor overvolle wegen van en naar populaire Europese bestemmingen, waarschuwt de verkeersinformatiedienst. In Frankrijk geldt 2 augustus dit jaar als zwarte zaterdag, omdat die dag vooral veel inwoners van de regio Parijs op vakantie gaan en de stad verlaten.
9 uur geleden