Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eis: celstraf ex-hoofdredacteur Gaykrant wegens kinderporno

Eis: celstraf ex-hoofdredacteur Gaykrant wegens kinderporno

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft voor de rechtbank in Amsterdam anderhalf jaar cel geëist tegen Hans P., voormalig hoofdredacteur van de Gaykrant, wegens bezit en verspreiding van kinderporno. Van die eis is een half jaar voorwaardelijk. Bij de 44-jarige Amsterdammer P. zijn ruim 8500 foto's en video's aangetroffen, merendeels van kinderen onder de twaalf jaar en een deel van baby's en peuters. De officier van justitie sprak van "beelden die niet aan te zien of te horen zijn".

De officier vroeg de rechtbank aan het voorwaardelijke deel van de straf verschillende bijzondere voorwaarden te koppelen, waaronder verplichte behandeling en het meewerken aan controles van zijn computer en andere gegevensdragers.

Tijdens de ondervraging merkte de voorzitter van de rechtbank op dat het een heftig en gruwelijk dossier betrof, met daarin onder andere beelden waarop "akelige dingen met baby's' te zien waren. De regelmatig geëmotioneerde P. bekende, maar benadrukte dat hij geen pedofiele geaardheid had. Hij vertelde dat hij in de betreffende periode - tussen maart 2016 en begin dit jaar - niet goed in zijn vel zat en dat hij verslaafd was aan alcohol en drugs. Hij zou de beelden alleen hebben bekeken als hij onder invloed was. "Ik ben online afleiding gaan zoeken, ik heb dit niet uit seksuele behoefte gedaan", aldus P. Hij zou begonnen zijn uit "een bepaalde nieuwsgierigheid" die uit de hand is gelopen. "Het ging mij niet zozeer om het materiaal, maar om de virtuele aandacht en erkenning." Hij gaf aan het heel erg te vinden dat het zo ver was gekomen en dat hij graag een kans zou willen krijgen om het goed te maken.

Verminderd toerekeningsvatbaar

P. is door gedragskundigen onderzocht. Zij hebben onvoldoende aanwijzingen gevonden dat bij P. sprake zou zijn van een pedofiele stoornis. Wel zou P. een persoonlijkheidsstoornis hebben en is het gevaar op herhaling matig tot groot als hij niet wordt behandeld. P. is volgens de deskundigen verminderd toerekeningsvatbaar.

De advocaat van P. vroeg de rechtbank een straf op te leggen gelijk aan het voorarrest. Hij vroeg er rekening mee te houden dat P. "digitaal gebrandmerkt" was door de media-aandacht rond de zaak, waarbij P. met voor- en achternaam is genoemd en foto’s van hem zijn gepubliceerd. "De straf van de rechtbank eindigt, die straf is oneindig", aldus de advocaat. De rechtbank doet 21 oktober uitspraak.

Meer uit Binnenland

IKNL: Kanker bij jongvolwassenen heeft langdurige gevolgen

UTRECHT (ANP) - Er leven bijna 70.000 mensen in Nederland die de afgelopen twintig jaar op jongvolwassen leeftijd te horen kregen dat ze kanker hadden. Zij kampen nog lange tijd met de gevolgen van kanker en de behandeling, zoals vruchtbaarheidsproblemen, verminderd inkomen en impact op relaties. Dat meldt het Integraal Kankercentrum Nederland (IKNL).

57 minuten geleden
SP wil af van eigen risico voor medische hulp na seksueel geweld

DEN HAAG (ANP) - De SP wil dat mensen geen eigen risico meer moeten betalen voor medische hulp na seksueel geweld. Volgens Tweede Kamerlid Sarah Dobbe mogen kosten geen belemmering zijn om medische hulp te zoeken na een verkrachting.

3 uur geleden
Weeronline verwacht stralende dagen met kans op 20 graden

HOUTEN (ANP) - De komende dagen is het stralend weer in Nederland, verwacht Weeronline. Vooral dinsdag is de lucht grotendeels blauw en ook de middagtemperatuur gaat omhoog tot 15 tot 17 graden en in het zuiden tot 18. Woensdag is het nog zachter met 17 tot 19 graden en in het zuiden wordt het bij 20 graden de eerste warme dag van het jaar.

13 uur geleden
Vijf mensen opgepakt na vondst hennepkwekerij in Waalwijk

WAALWIJK (ANP) - De politie heeft maandagmiddag vijf personen aangehouden in een pand in Waalwijk waar illegaal wiet werd gekweekt. De verdachten waren op dat moment aanwezig in het gebouw waar de kwekerij werd ontdekt. De politie kan nog niets zeggen over de identiteit van de verdachten of de omvang van de vondst.

15 uur geleden
Iran wijst wapenstilstand zonder garanties af, aldus ministerie

TEHERAN (ANP) - Iran wil geen tijdelijke wapenstilstand zonder duidelijke garanties. Dat zegt een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken van het land. Dat wordt in de ogen van Iran een kans voor "de agressor", de VS en Israël, om te hergroeperen en hun snel geslonken wapenvoorraden weer aan te vullen, meldt het Iraanse persbureau Tasnim.

15 uur geleden
Straat afgezet na vondst verdacht pakketje in Nijmegen

NIJMEGEN (ANP) - In de In de Betouwstraat in het Gelderse Nijmegen is in de nacht van zondag op maandag een verdacht pakketje aangetroffen. De straat is daarom afgezet en een horecagelegenheid werd ontruimd.

1 dag geleden
Brand bedrijfspand in Noord-Hollandse Obdam onder controle

OBDAM (ANP) - De brand in een bedrijfsverzamelpand in het Noord-Hollandse Obdam is onder controle. Dat heeft de brandweer om 23.00 uur gemeld. Het gebouw is door het vuur en de bluswerkzaamheden verwoest. Voor zover bekend zijn er geen slachtoffers.

1 dag geleden