Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eis achttien jaar cel voor moord Rotterdam

Eis achttien jaar cel voor moord Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft achttien jaar cel geëist tegen de 33-jarige Sybran B. wegens de moord op de 30-jarige Enchi Alberto, op 6 november vorig jaar.

Kort voor de moord zaten verdachte en slachtoffer samen in een auto. Volgens het OM zat B. achter het stuur. Hij stopte en stapte uit bij de door hem gerunde avondwinkel aan de Putsebocht in Rotterdam-Zuid. Bewakingscamera's hebben geregistreerd hoe B. eerst doet alsof hij naar binnen wil lopen, maar zich vervolgens omdraait en het vuur opent op de bijrijder in de auto. Hij zou veertien keer van dichtbij hebben geschoten. Volgens het OM was hij zowel voor als na het schieten "heel kalm" en heeft hij nog rustig staan kijken naar wat hij had aangericht alvorens op de vlucht te slaan. Het slachtoffer overleed ter plaatse.

B. is een ruim een week later aangehouden in een hotel in Delft. Onderzoek heeft uitgewezen dat slachtoffer Alberto en B. een conflict hadden. Alberto zou op Facebook een vriendschapsverzoek en een bericht naar de vriendin van B. hebben gestuurd. B. heeft bekend dat hij heeft geschoten omdat hij zich bedreigd voelde door Alberto. Volgens het OM wijst alles erop dat B. een vooropgezet plan heeft gehad om Alberto te doden.

Meer uit Binnenland

Oud-minister Hoogervorst: Curaçao moet voor rijkere toerist gaan

WILLEMSTAD (ANP) - Curaçao, Aruba en Bonaire moeten harde keuzes maken op het gebied van toerisme. De eilanden hebben de afgelopen jaren een forse groei van het aantal bezoekers gezien. Maar de groei heeft nadelige gevolgen voor onder andere het milieu en de leefbaarheid. Dat zegt oud-minister en financieel toezichthouder Hans Hoogervorst.

8 minuten geleden
Flevoland investeert miljoenen in nieuwe buitendijkse haven Urk

LELYSTAD (ANP) - De provincie Flevoland gaat miljoenen investeren in de aanleg van een buitendijkse haven in Urk. Een meerderheid van de Staten heeft ingestemd met dit collegevoorstel. Onder de tegenstanders zijn PRO, Partij voor de Dieren en coalitiepartij VVD. Die fracties vinden de financiële risico's te groot en stellen dat het veel te lang duurt voordat de investering wordt terugverdiend.

11 minuten geleden
ASML draagt 100 miljoen bij aan Rijksmuseum Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - ASML zal in twintig jaar tijd 100 miljoen euro bijdragen aan de toekomstige vestiging van het Rijksmuseum in Eindhoven. Dat hebben de gemeente en de chipmachinemaker vastgelegd.

4 uur geleden
Man aangehouden voor het vliegen met drone boven Eemshaven

EEMSHAVEN (ANP) - De politie heeft vorige week dinsdag een man aangehouden nadat zij meerdere meldingen ontving van verdachte dronevluchten boven het Eemshavengebied. Het gaat om een man die in België woont, bevestigt de politie na berichtgeving door Dagblad van het Noorden. Over zijn leeftijd of nationaliteit is niets bekendgemaakt.

4 uur geleden
Koning ontvangt Zelensky met open armen

DEN HAAG (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft woensdag een bezoek gebracht aan koning Willem-Alexander. De ontmoeting vond plaats in de zogeheten DNA Salon op Paleis Huis ten Bosch.

5 uur geleden
OM ziet buitenlandse hand achter acties aangehouden Egyptenaar

DEN HAAG (ANP) - De verdenkingen tegen een Egyptenaar die eerder deze maand in Nederland is aangehouden voor mishandeling, zijn uitgebreid. Het Openbaar Ministerie meldt dat de man nu ook wordt verdacht "diensten te hebben verleend voor een buitenlandse mogendheid". Om welke diensten het precies gaat en voor welk land hij ze heeft verricht, zegt de woordvoerder van het OM niet omdat het strafrechtelijk onderzoek nog loopt.

6 uur geleden
Koningspaar betuigt steun aan betrokkenen na treinramp in Spanje

DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima leven mee met de slachtoffers en nabestaanden van het treinongeluk nabij Urda in Spanje. In een bericht op sociale media staat het koningspaar stil bij het dodelijke ongeluk van woensdagochtend, waarbij 68 mensen om het leven kwamen.

7 uur geleden