Eis achttien jaar cel voor moord Rotterdam
ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft achttien jaar cel geëist tegen de 33-jarige Sybran B. wegens de moord op de 30-jarige Enchi Alberto, op 6 november vorig jaar.
Kort voor de moord zaten verdachte en slachtoffer samen in een auto. Volgens het OM zat B. achter het stuur. Hij stopte en stapte uit bij de door hem gerunde avondwinkel aan de Putsebocht in Rotterdam-Zuid. Bewakingscamera's hebben geregistreerd hoe B. eerst doet alsof hij naar binnen wil lopen, maar zich vervolgens omdraait en het vuur opent op de bijrijder in de auto. Hij zou veertien keer van dichtbij hebben geschoten. Volgens het OM was hij zowel voor als na het schieten "heel kalm" en heeft hij nog rustig staan kijken naar wat hij had aangericht alvorens op de vlucht te slaan. Het slachtoffer overleed ter plaatse.
B. is een ruim een week later aangehouden in een hotel in Delft. Onderzoek heeft uitgewezen dat slachtoffer Alberto en B. een conflict hadden. Alberto zou op Facebook een vriendschapsverzoek en een bericht naar de vriendin van B. hebben gestuurd. B. heeft bekend dat hij heeft geschoten omdat hij zich bedreigd voelde door Alberto. Volgens het OM wijst alles erop dat B. een vooropgezet plan heeft gehad om Alberto te doden.
Meer uit Binnenland
HOUTEN (ANP) - Het wordt komende week goed weer voor deelnemers aan de Nijmeegse Vierdaagse. Weeronline verwacht "ronduit gunstige" weersomstandigheden voor het lopen van lange afstanden, met middagtemperaturen van 20 tot 22 graden. Dat is volgens de weerdienst iets minder warm dan gebruikelijk, als het eind juli ruim 24 graden is in de regio Nijmegen. "Die paar graden lager is iets gunstiger voor het leveren van lichamelijke inspanning, maar het is niet zo fris dat je tijdens pauzes sterk afkoelt."
1 uur geledenDe familie van de eerder deze week overleden acteur Cees Geel heeft een digitaal condoleanceregister geopend. De nabestaanden vragen ook het publiek om op deze pagina herinneringen aan Geel en zijn werk te delen.
2 uur geledenLICHTENVOORDE (ANP) - Ook de tweede stuntman die zich op het Achterhoekse festival de Zwarte Cross heeft gewaagd aan de "katapultsprong" is gewond geraakt. Laurent Arrabito heeft bij de landing zijn enkel gebroken, meldt de organisatie vrijdagavond op Instagram. Donderdag moest collega-stuntman Jim van Nes al naar het ziekenhuis toen hij na de sprong van 75 meter verkeerd terechtkwam. Vanwege het uitvallen van de stuntmannen wordt de katapultstunt de komende dagen niet meer uitgevoerd.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Marokkaanse autoriteiten hebben met hulp van hacksoftware geprobeerd journalisten te bespioneren, onder wie een Nederlandse correspondent. Dat schrijft de Spaanse krant El Confidencial op basis van een lijst die het in handen heeft met daarop mobiele nummers die de Marokkaanse inlichtingendienst tussen 2018 en 2019 probeerde te hacken.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De bussen van het Haagse ov-bedrijf HTM rijden vanaf zaterdagochtend weer volgens dienstregeling. Vrijdagavond haalde de vervoerder alle bussen uit voorzorg van de weg vanwege een "ernstig technisch mankement" dat was gevonden bij sommige bussen. "Na een uitgebreide technische inspectie kunnen we concluderen dat er genoeg bussen morgenvroeg beschikbaar zijn", aldus HTM op de website.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Aan de Radioweg in Amsterdam-Oost is vrijdagavond brand uitgebroken. Volgens een woordvoerster van de veiligheidsregio is de brand ontstaan in een container en overgeslagen naar een loods op een sportpark.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Haagse openbaarvervoerbedrijf HTM heeft vrijdagavond de busdienstregeling gestaakt omdat bij enkele bussen een "ernstig technisch mankement" is gevonden. Uit voorzorg worden nu alle bussen geïnspecteerd, meldt de vervoerder.
14 uur geleden